MITAI APIE ŽINDYMĄ. NIEKADA NEKLAUSYKITE ŠIOS KLAIDINGOS INFORMACIJOS APIE ŽINDYMĄ!

Gal kam nors šis mano tekstas nuskambės piktai, o gal ir liūdnai. Turiu vieną labai rimtą prašymą. Tad… Labai prašau gydytojų, slaugytojų, močiučių, kaimynių, tetų, prašalaičių ir nepažįstamų – nustokite skleisti klaidinančią informaciją apie žindymą. Tiesiog, atstokite nuo žindančios mamos su savo smerkiančiais ar melagingais komentarais! Ir patarimais, neva jūs viską žinote geriau nei pati mamos širdis jai šnabžda.

Be abejo ne visiems šis mano prašymas taikomas. Bet, jei priversiu susimąstyti nors vieną klystantį, tai mano tikslas bus pasiektas. Nes konsultuojant mamas, neretai apima pagieža, pyktis, o dar dažniau norisi verkti iš nevilties.

Patardami bet ką žindančiai mamai visuomet turėkite mintyse, kad nėra geresnio maisto mažyliui nei mamos pienas. Ir tai ne tik maistas – tai ir vaistas, ir šiluma, ir pamokos, ir ramybė, ir pasitikėjimas artimiausiu žmogumi ir pasauliu, ir pats mieliausiai kvapas bei pats idealiausias desertas. Ir visa tai buvo per amžių amžius gamtos ir Dievo apspręsta.

Tad kodėl pikta? Dėl šių mitų:

  • “Per mažas kūdikio svoris, reik primaitinti mišiniu”. Jei vaikas yra laimingas, vystosi pagal amžių, miega ramiai, šlapinasi ir tuštinasi normaliai – palikite jį ramybėje. Ypač jei mama smulkutė.
  • “Per stambus kūdikis, matyt permaitinate”. Nenoriu net girdėti apie žindomų kūdikių nutukimą. Žindymas – taisyklingiausia mityba. Duokite vaikui tiek, kiek jam reikia. Jis žino kokios jo normos.
  • “Jau virš metų žindote? Nutraukite, nes pienas nieko vertas” – Ne ne ir dar karta NE! Žindykite tiek, kiek jūs pati ir jūsų vaikas nori! Jau minėjau, kad žindymas – toli gražu ne tik maisto gavimas. Neatimkite vardan kitų nuomonės to, kas vaikui iš prigimties priklauso.
  • “Vaikas alergiškas mamos pienui” – apie tai jau rašiau. Alergijos mamai nebūna. Tad ir jos pienui nebus. Beria vaikus dėl daugybės priežasčių.
  • “Pirmo nemaitinai, tai ir antro nepavyks” – Nėra tokios taisyklės, tai ir neprisigalvokite.

Ir nekaltinkite savęs, kad nepavyko žindyti, nors ir kaip stengėtės. Taip jau būna. Ir neretai dėl aplinkinių spaudimo.

O jūs kokius aplinkinių išbandymus patyrėte kol žindėte?

Autorė Dr. Indrė Plėštytė – Būtienė

Facebook:

https://www.facebook.com/vaikugydytoja1

RAŠYTI KOMENTARĄ