KAVA IR ŽINDYMAS. GALIMA AR NEGALIMA?

Kava – vienas iš malonumų, kurių atsisakote žindydama, nes bijote jos poveikio mažyliui? O gal leidžiate sau ja mėgautis itin dažnai? Daug klausimų, tai ar galia gerti kavą žindymo metu?

Kaip išties yra su kofeino vartojimu po gimdymo, žindant?

Nors, remiantis paskutiniais tyrimais kofeino kiekiai, patenkantys į pieną yra nedideli, rekomenduojamas maksimalus suvartojamo kiekis žindyvei – iki 300mg. Viename kavos puodelyje yra maždaug nuo 50 iki 160 mg. Labai dažnai tie keli puodeliai kavos neturi įtakos kūdikiui ir mama ramia širdimi gali ja mėgautis, tačiau kartais jautrumas visgi pasireiškia. Didesnė tikimybė pasireikšti yra mažyliams iki 6 mėn.

Jautrumas mamos suvartojamam kofeinui pasireiškia dirglumu, neramumu, pilvelio pūtimu, miego problemomis (tai, be abejonės ne visada susiję su mamos kofeino vartojimu, bet kai yra jautrumas, kūdikį sunku užmigdyti, šis būna itin neramus, o nutraukus kofeino vartojimą šios bėdos išnyksta).

Kofeino vartojimas yra siejamas su vazospazmais, todėl jiems esant patariama riboti arba visai atsisakyti kofeino. Taip pat kofeinas nerekomenduojamas kai turimas Reynaud sindromas, pasireiškiantis speneliuose.

Dažnas kofeino turinčių gėrimų ir produktų vartojimas veikia antinksčius ir skatina “streso hormonų” išsiskyrimą, dėl ko gali būti jaučiamas padažnėjęs širdies plakimas, silpnumas, galvos svaigimas. Todėl jeigu po gimdymo Jūs patiriate nerimo sutrikimus, panikos epizodus ar net pogimdyminę depresiją – rekomenduojama kofeino atsisakyti.

Žinoma, kad kava veikia kaip diuretikas, dėl to skatina dehidrataciją. Visgi, šiam efektui kavos reiktų suvartoti daugiau nei 500mg. Esmė slypi tame, kad dažnai kava pakeičia vandenį, kurio neretas žmogus ir taip geria per mažai. Todėl kartu su puodeliu kavos reiktų nepamiršti ir didelės stiklinės vandens, nes šis žindančiai mamai yra labai svarbus.

Praleidžiate kavos puodelį, dėl kofeino, bet neatsisakote stiprios juodos arbatos ir šokolado? Juose jo taip pat yra – juodos arbatos puodelyje kofeino gali būti iki 50 mg, juodo šokolado plytelėje net iki 120 mg.

Autorė Emilija Vičiūnienė

 https://www.facebook.com/akuseresuzrasai

RAŠYTI KOMENTARĄ