MIMIJUMI BUTELIUKAI. SĖKMINGAS ŽINDYMO IR MAITINIMO BUTELIUKU DERINIMAS

Tikrai niekas nepaneigs, jog mamos pienas yra pats sveikiausias maistas mažyliui. Šis procesas labai malonus ir tikrai ypatingas, tačiau kartais gali apriboti mamos galimybes skirti daugiau laiko hobiams ar veiklai be vaikelio. Kyla klausimas ar galima suderinti žindymą ir maitinimą buteliuku? Kokį buteliuką rinktis, jei tenka kūdikį pamaitinti iš buteliuko? Šiandien norime jums papasakoti ir pristatyti naujieną Lietuvoje, Mimijumi buteliukus, kurie sukurti specialiai maitinančioms mamoms. Motinos pieno naudą vaikeliui suprantančios ir žindančios moterys jau šiandien turi puikią išeitį – jos gali derinti maitinimą krūtimi bei pieno nusitraukimą ir maitinimą iš buteliuko.

Iš pirmo žvilgsnio maitinimas iš buteliuko gali atrodyti labai paprastas, tačiau tikrai taip nėra. Maitinimas krūtimi ir iš buteliuko yra du skirtingi dalykai. Žindomam kūdikiui tikrai taip paprastai neįtiks buteliukas, o ir traukti pieną iš jo reikia visiškai kitaip, nei iš mamos krūties. Tikrai šiais laikais mamos supranta pieno naudą ir renkasi natūralų maitinimą, tačiau dažnai tenka susidurti su kasdieninėmis situacijomis, kai mažylį reikia kažkam palikti, nutraukti pieną ir pamaitinti iš buteliuko. Tai gali tapti “misija neįmanoma”,  jei mažyliui buteliukas neįtiks. Šiandien jau yra sukurti specialūs buteliukai, kurie imituoja mamos krūtį ir pieno traukimą, bet pradėkime ne nuo jų…

Žindymas krūtimi ir buteliuku, spenialio ir žinduko painiava

Kūdikių maitinimas iš buteliuko gali reikšti žindymo pabaigą. Daugelis motinų sako: „Jis nebenori žįsti“. Popu­liariausias paaiškinimas – „iš buteliuko čiulpti patogiau, kūdikis aptingsta ir nebenori žįsti iš krūties“.

Tačiau tai netiesa. Iš buteliuko čiulpti nėra patogiau. Įvairūs neišnešiotų ar sunkiomis širdies ligomis sergančių kūdikių tyrimai rodo, kad jų širdies ir kvėpavimo dažnis bei deguonies lygis daug pastovesnis, kai maitinami ne iš buteliuko, o žindomi. Kūdikiai sutverti žįsti, tam skirti jų raumenys ir refleksai, o išmokti čiulpti iš buteliuko reikia ypatingų pastangų.

Taigi viskas ne dėl paprastumo ar sudėtingumo, o dėl to, kad tai – skirtingi dalykai

Pienas iš buteliuko teka pats, kūdikis turi jį stabdyti, kad galėtų nuryti burnoje susikaupusį pieną, tad liežuvis ritmiškais judesiais juda į priekį ir buteliuką išstumia. Kad taip nenutiktų, žindukų ir čiulptukų galiukas yra tar­si kamuoliukas, neleidžiantis buteliukui išslysti. Toliau žindukas siauras ir leidžia kūdikiui čiulpti beveik neprasi­žiojant. Jei jis išsižiotų taip pat plačiai kaip žįsdamas krūtį, galiuko su „kamuoliuku“ burnoje neišlaikytų.

buteliukai

Kiek vyresni kūdikiai kartais čiulpia ir krūtį, ir iš bute­liuko (ar čiulpia čiulptuką), pritaikydami lūpų ir liežuvio judesius. Tačiau pirmas kelias savaites daugelis susipai­nioja ir, žįsdami iš krūties, nemoka čiulpti iš buteliuko bei atvirkščiai. Pirmas kelias dienas kai kurios motinos skun­džiasi: „Jis nuolat nori žįsti, bet neima čiulptuko“ (nuolat reiškia nepraėjus trims valandoms), o kitos sako: „Nesupran­tu, kodėl jis nežinda, juk nuolat turi čiulptuką“ (dažnai girdėtas paaiškinimas „Jis nežinda, nes motina neturi pie­no“ netinka, nes kūdikis su džiaugsmu „žinda“ čiulptuką, nors jame pieno nėra nė lašelio).

buteliukKrūties atsisakymą, kai kūdikis pripranta prie buteliu­ko, vadinamu “spenelio ir žinduko painiava”Siekiant to iš­vengti, motinoms patariama nemaitinti iš buteliuko ir ne­duoti čiulptuko bent pirmą mėnesį. Daugelis vieno mėne­sio kūdikių visiškai nečiulps buteliuko ar neims čiulptuko, bet juos lengviau apgauti nei naujagimius. Kiti gers iš buteliuko ar nepaleis čiulptuko, bet jų nebepainios su speneliu ir liežuvio judesius pritaikys pagal situaciją. Ta­čiau kai kurie kūdikiai (nesvarbu, kokio amžiaus, net su­laukę pusės metų), įpratę prie čiulptuko ar gerti iš buteliu­ko, krūties nežįs arba žindančiai mama skaudės.

Išvada tokia, jog maitinimas krūtimi ir maitinimas buteliuku yra du skirtingi dalykai. Reikėtų pasirinkti tinkamą, natūralų žindymą maksimaliai atkartojantį buteliuką. Labai svarbu, kad pienas iš buteliuko netekėtų perdaug lengvai ir kūdikiui reikėtų žįsti taip, kaip krūtį. Kitu atveju, vaikutis gali atprasti tinkamai žįsti ir susierzinti pasiūlius krūtį, nebenorėti jos ir reikalauti tik buteliuko.

Mimijumi buteliukai – paprasti, bet ypatingi

Kiekvienai mamai maitinimas iš buteliuko atrodo paprastas: mažylis atveria burnytę, apžioja žinduką ir pradeda gerti… Bet taip turbūt būna tik labai retais atvejais. Kaip jau ir minėjome anksčiau, gėrimas iš buteliuko yra visiškai kitoks. Tad kyla klausimas, kodėl Mimijumi buteliukas?

buteMimijumi buteliukas labai artimai imituoja natūralaus žindymo patirtį. Krūties formos minkšas žindukas suteikia patį artimiausią natūraliam maitinimui pojūtį. Taigi perėjimas nuo maitinimo krūtimi prie buteliuko tampa paprastesnis ir labiau natūralus.

Šie buteliukai turi unikalius žindukus. Norėdamas gerti pieną iš mimijumi buteliuko kūdikis turi įdėti tokias pačias pastangas, kaip ir natūraliai žįsdamas krūtį. Pieno srautą čia gali kontroliuoti pats kūdikis, o ne buteliukas. Todėl sumažėja taip vadinamos „spenelio painiavos“ galimybė, kuomet krūties žindimo ir gėrimo iš buteliuko jausmas jam stipriai skiriasi. Taigi mimijumi suteikia galimybę šalia neesant mamos, kūdikį pamaitinti tėčiui, seneliams ar auklei be jokio streso kūdikiui.

Galima drąsiai teigti – tai vienintelis buteliukas pasaulyje taip panašus į mamos krūtinę. Juk net žinduko spalva yra panaši į natūralią odos spalvą, kad kūdikio patyrimas būtų dar natūralesnis. Galbūt dėl to jį pripažįsta beveik visi kūdikiai. O tai didelė viltis tėveliams, kurie išbandė jau ne vieną buteliuką ir niekaip negali įpratinti kūdikio prie buteliuko.

Mimijumi buteliukai turi patentuotą „anti-colic“ sistemą, kuri apsaugo nuo oro burbuliukų patekimo į kūdikio pilvelį kartu su pienu. Taip kūdikis apsaugomas nuo galimų pilvo dieglių.

butIš ko gaminami Mimijumi buteliukai?

Mimijumi gamyboje naudoja tik sveikiausias medžiagas, kurios neturi estrogeninio aktyvumo, bisfenolio A (BPA), ftalatų ir latekso. Skaidrus buteliuko korpusas pagamintas iš Grilamid® nailono – ypač sveiko ir tvaraus plastiko, sukurto ir gaminamo Šveicarijoje. Žindukai yra pagaminti iš itin kokybiško medicininio silikono.

Mimijumi buteliuko minusai

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ