VERSLI MAMA: GODA IR RINGAILĖ – VERSLĄ KURIA GYVENDAMOS TARP LIETUVOS IR AMERIKOS.

Kai pamatėme šiuos lino pataliukus, net mintis nekilo, jog tai lietuvaičių darbas! Pasidomėjus daugiau apie jų prekinį ženklą “DAY DREAMER WORLD” sužinojome, jog už jo slepiasi dvi lietuvaitės, laiko juostoms nepavaldžios draugės Ringailė ir Goda, kurias skiria TIK 12val. Istorija tikrai žavinga, o merginų kūryba ir gaminiai dar labiau. Apie meną, draugystę, kūrybą, siuvimą ir gyvenimą tarp Lietuvos ir Amerikos, šiandien smagiame interviu su Ringaile ir Goda.

Visų pirma trumpai prisistatykite mūsų skaitytojams.

Nuotraukos autorė Greta Gedminaitė

Nuotraukos autorė Greta Gedminaitė

Day Dreamer World įkūrėjos – esame mes, dvi laiko juostoms nepavaldžios draugės Ringailė ir Goda.  Mums menas ir gamyba – tokie mieli, širdžiai neatskiriami dalykai šiame gyvenime.

Menas mylėti ir menas stebėti augančius. Šiltai juos apkloti ir kūrybingai auginti.

Kasdien drauge su avyte kilti širdies balionu, vakarais gulėti ant debesies, o naktį glaustis meškino glėby…

Kaip kilo idėja pradėti siūti, kurti natūralius lino pataliukus? Kas labiausiai įkvėpė viso to imtis?

Pagrindiniai veiksniai, kurie įkvėpė DAY DREAMER WORLD atsiradimą – tai, jog mes norime gyventi kūrybingai. Apsuptos natūralių ir kokybiškų daiktų.

Mes visada galvojame apie estetiką, dizainą, savo produktams keliame aukštus kokybinius standartus. Mums svarbios detalės, niuansai, tie maži dalykai, kuriuos mūsų klientai jaučia įsigydami Day Dreamer World produkciją.

Kaip manote, kas yra svarbiausia prieš pradedant verslą (idėja, kapitalas, artimųjų palaikymas, asmeninės savybės ar dar kažkas?)?

Goda: Verslas yra visų jūsų anksčiau paminėtų detalių rinkinys. Aišku, viskas prasideda nuo idėjos, tačiau idėja ilgainiui tampa viena iš verslo dalių. Asmeninės verslo sumanytojų savybės, prasmės momentas įgauna vis didesnius svertus.

Ringailė: Aš dar pridurčiau, kad labai svarbu yra tikėti savo idėja, turėti aiškią viziją ir detalų planą, kaip tą idėją įgyvendinti. Ne mažiau svarbu yra turėti daug drąsos, užsispyrimo ir ryžto.

4_bites 3

Ugne Henriko Photography

Kodėl pasirinktote siūti būtent šiuos gaminius ir šį audinį?

Goda: Ieškojome natūralaus, draugiško vaikams audinio. Linas yra puikus, nepaprastomis sąvybėmis pasižymintis audinys nealergizuojantis, ekologiškas. Žiemą šildantis, vasarą vėsinantis.

Pradedant kurti kažką savo iškyla daug klausimų. Kokie iššūkiai jums buvo sunkiausi?

Goda: Manau, nieko nesustebinsime pasakydamos, kad versle sunkiausia ne pati verslo pradžia, sunkiausia būna verslui įsibėgėjus, kuomet reikia nuolat užtikrinti produktų ar paslaugų kokybinę kartelę. Nuolat galvoti apie naujus produktus, besikeičiančias  rinkos tendencijas, komunikacinius niuansus ir pan…

Ringailė: Dar vienas didelis iššūkis mums –  tai Europiečių ir Amerikiečių skirtumai, kurių yra be galo daug. Su Day Dreamer World praėjusiais metais dalyvavome vienoje parodoje Los Angele. Tikslas buvo suprasti savo vartotoją, pabūti arčiau jo – tai, pavyzdžiui, produktai, kurie susilaukė daugiausiai simpatijų Amerikiečių tarpe yra absoliučiai kiti nei čia, Europoje (šypsosi).

19399775_1721068988190224_6164632012845648510_nIš kur semiatės idėjų? Kaip vyksta visa kūryba?

Goda: Aš atsakinga už visus Day Dreamer World personažus (šypsosi). Baigiau grafikos specialybę Vilniaus dailės akademijoje, esu iliustravusi nemažai vaikiškos literatūros bei poezijos. Dievinu eilėraščius ir greičiausiai nenustebinsiu pasakydama, kad idėjų mūsų gaminiams semiuosi skaitydama vaikišką literatūrą, lankydama  parodas, stebėdama įvairiausias gyvenimiškas situacijas, objektus. Iš to sukaupto “bagažo” vėliau ir gimsta visa tai apie ką ir yra Day Dreamer World. Tas mažas svajoto pasaulis (šypsosi).

Ringailė: Mes su Goda jau pačioje verslo pradžioje aiškiai pasiskirstėme atsakomybėmis. Goda atsakinga už kūrybinę bei gamybos dalį, kadangi tai vyksta Lietuvoje. Mano atsakomybė bendravimas su klientais, partneriais, parduotuvėmis…

Goda: Aš dar papildyčiau, kad Ringailė taip pat yra idėjų generatorius. Ji daug laiko praleidžia naršydama internete, o kadangi dar gyvena San Franciske, ji pirma sužino apie visas pasaulines tendencijas (šypsosi).

Jūsų idėja siūti lino pataliukus labai unikali ir Lietuvoje neturite daug konkurentų. Papaskokite apie savo išskirtinumą.

Goda: Taip, iš tiesų Lietuvoje analogo mūsų gaminamam produktui nėra. Pagrindinis mūsų išskirtinumas – tai mano piešiniai. Labai džiaugiamės, kad pavyko rasti partnerius, kurie turi visas technines galimybes tuos piešinius “perkelti” ant lino absoliučiai nekenksmingu spaudos būdu. Spaudai naudojami vandens pagrindu pagaminti sertifikuoti ekologiniai dažai.

15230612_1633969410233516_6633999394589931927_nPasigirkite savo pasiekimais, pavyzdžiui nuo ko pradėjote ir ko pasiekėte, kur esate šiandien.

Ringailė: Pradėjome, kaip ir dauguma nuo prekybos Etsy platformoje. Panaudojome Etsy, kaip bandomąjį kanalą, kad pamatytumėme koks bus susidomėjimas mūsų produktais, kurios prekės bus labiausiai žiūrimos ir perkamos. Lygiagrečiai sukūrėme elektroninę parduotuvę www.daydreamerworld.com, pradėjome aktyviai reikštis socialiniuose tinkluose Instagram ir Facebook paskyrose, tai padėjo mums pritraukti pirmus sekėjus ir pirkėjus. Beje, turim nuostabius draugus ir draugų draugus, kurie turi dar nuostabesnius leliukus (šypsosi). Čia dar vienas kanalas, kuris padėjo “sklisti” mūsų produktams ir taip pradėjo formuotis mūsų vis didesnis pirkejų ratas. Nesitikėjome stebuklingai didelių ir greitų rezultatų, judame į priekį mažais, bet stabiliais žingsniais.

Ar tai, kad esate mamos daro jus sėkmingesnėmis verslininkėmis? O gal atvirkščiai – tai netgi trukdo?

Ringailė: Mūsų verslas gimė kuomet Godos Herkui buvo 6 mėn, o mano dukryte Gytė buvo dar tik planuose (šypsosi). Buvimas mama sustiprina praktiškumo ir patogumo naudoti faktorių. Dar buvimas mama išmoko vertinti laiką ir jį panaudoti itin produktyviai. Vaikai prideda papildomos motyvacijos ir jėgų stengtis, siekti tikslų bei svajonių.

Esate dviese. Nepaslaptis, jog Goda gyvena Lietuvoje, o Ringailė San Franciske (Amerikoje), kaip pavyksta suderinti visus darbus? Gal turite pasiskirsčiusios pareigybes? 

Ringailė: Mus skiria 12val, bet mums laiko skirtumas šiuo atveju visai naudingas, nes esame pasiekiamos 24val. per parą. Kuomet aš miegu, dirba Goda ir atvirkščiai (šypsosi). Darbus planuojame savaitinių skambučių metu. Suplanuotus darbus pasiskirstome ir stengiamės juos įgyvendinti iki sutarto termino.

14666168_1613886338908490_5263699449250484523_nAr bendras verslas nekenkia draugystei? Kokia jūsų nuomonė?

Goda: Ringailė yra labai gera mano draugė ir aš visada stebėdavausi, kaip jai pavyksta išlaikyti tokius puikius santykius su draugais esant toli ir dar visai kitoje laiko juostoje. Pradėjus bendrą verslą supratau, kad Ringailė yra neišsemiamas energijos šaltinis, tos ugnies ji ir man dažnai įpūčia (šypsosi). Manau, kad šis verslas mūsų draugystę tik sustiprino.

Ringailė: Nuo pat verslo pradžios esame sutarusios būti atviros viena kitai, visada sakyti tai, ką galvojame ir nieko neslėpti, kad nebūtų kokių nuoskaudų ar paslapčia pamažu sukauptų blogų emocijų – ir, manau, mums tai kolkas puikiai pavyksta. Puikiai pažįstame viena kitą, todėl drąsiai išsakome visas abejones, kai reikia “paspardome viena kitai užpakalius”, kai būna sunku – įkvepiame motyvacijos. Taip pat dviese greičiau ir lengviau randame problemų sprendimus (šypsosi).

Kaip manote, ar Lietuvoje yra pakankamai vertinami lino gaminiai?

Goda: Jaučiame, kad rinkoje vis daugėja gaminių iš lino. Lietuvos drabužių dizaineriai pagaliau vėl atranda šį puikų audinį, kuriam suteikia netikėtus sąskambius ir pačios jaučiame, kad kuo toliau, tuo kasdieniame gyvenime norisi tik natūralių audinių.

Ar kada nors buvo minčių, jog vis dėlto reikėtų viską mesti? Jeigu taip, kas paskatino eiti į priekį?

Ringailė: Man nebuvo (šypsosi).

Goda: Aš turiu labai daug veiklos (šypsosi). Be to, kad turiu Day Dreamer World, dar dirbu reklamos agentūroje, turiu kitų kūrybinių veiklų, auginų sūnų, nuolat dalyvauju įvairiuose renginiuose bei socialiniame gyvenime, tad neslėpsiu, būna akimirkų kai visko atrodo per daug, bet čia tik trumpam. Mat tikiu, kad darydamas daug, daug ir padarai. Visada norėjau “daug” gyvenimo, tad stengiuosi jį visą ir pasiimti (šypsosi).

14138688_1599579180339206_5830784802644839513_o

Ar galima išgyventi iš nuosavo verslo, ar vis dėlto būtina dirbti ir samdomą darbą? Kokia jūsų nuomonė?

Ringailė: Manau, kad tikrai galima, turime ne vieną pavyzdį artimųjų tarpe. Tik greičiausiai, tikrai ne pačiais pirmaisiais verslo gyvavimo metais. Pirmieji metai greičiau pareikalauja ivesticijų.

Kaip į jūsų idėją apie nuosavą verslą reagavo artimiausi žmonės – stengėsi atkalbėti ar skatino?

Goda: Mūsų su Ringaile vyrai yra labai geri draugai, tad šis verslas neišvengiamai tapdavo jų pokalbių objektu. Esame jiems labai dėkingos, niekada nepamiršiu, kai Ringailės vyras pilnu visureigiu vežė mus į Los Angelą, nepasakė nė vieno žodžio, nors bagažinės durys vos užsidarė nuo viso sukrauto turto (šypsosi).  Linkėčiau kiekvienai moteriai tokio palaikymo, kokį gauname mes – stebint, išklausant, duodant patarimų ekonominio naudingumo klausimais (šypsosi).

Ringailė: Tik mūsų vyrų dėka mes ir susipažinome (šypsosi). Mūsų vyrai ne tik mūsų didžiausi palaikytojai, bet taip pat ir kritikai (šypsosi).

Kaip jums sekasi atrasti aukso viduriuką ir rasti laiko darbui bei šeimai? Ar niekas dėl to nelieka nuskriaustas?

Ringailė: Tikrai būna sunkesnių dienų ar savaičių, bet kai kruopščiai susiplanuojame darbus ir jų įgyvendinimo terminus, tuomet lengviau sekasi susiplanuoti ir buvimą kartu su šeima. Svarbu planavimas (šypsosi). Stengiamės kuo daugiau nuveikti savaitės dienomis, kad turėtume daugiau kokybiško laiko su šeima savaitgaliais (šypsosi).

Goda: Manau, kad gyvenime viskas yra vertybinio taško ar požiūrio klausimas. Su vyru stengiamės būti laimingi, realizuoti save, būti drauge, mylėti vieni kitus, savo nuostabųjį Herkų  – tai yra mūsų aukso vidurys.

13668712_1580358575594600_2579082145266368958_oKur galima jūsų gaminius apžiūrėti ir juos įsigyti? 

Goda: Mūsų gaminius galima įsigyti mūsų svetainėje www.daydreamerworld.com. Dirbame su nuostabiąja Mėta Home Lietuvoje ir Monique Butique Čikagoje. Greitu metu mūsų produkciją bus galima apžiūrėti ir įsigyti keliuose kituose butikuose.

Na ir pabaigai, ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms?

Ringailė: Palinkėčiau drąsos svajoti (“dream big”) ir veikti – eiti savo vizijos, tikslo link. Nebijoti suklysti ar nebijoti, jei nepavyks! Svarbiausia, mokytis i6 savo klaidų ir rasti naują kelią judėti į priekį.

Goda: Palinkėčiau būti laimingoms, išgirsti save, visada eiti pirmyn, tobulėti, gyventi įdomų svajonių kupiną gyvenimą. Tad jei galvojate, kad nuosavas verslas džiugesį bei laimę gali padovanoti – pradėkite!

Daugiau informacijos rasite čia: www.daydreamerworld.com

Sekite Facebooke: https://www.facebook.com/daydreamerworld/

Sekite Instagrame: https://www.instagram.com/day_dreamer_world/

RAŠYTI KOMENTARĄ