VERSLI MAMA: IŠ KUR ATSIRADO GANDRO DOVANOS?

Laikui bėgant, likimas mus vis suveda su įdomiomis, versliomis mamomis. Net sunku patikėti kaip vaikai moteris įkvepia kurti,  suteikia tam ryžto, energijos, noro ir galų gale iš mylimos veiklos visa tai tampa nuosavu verslu! Šiandien papasakosime dar vieną įdomią istoriją kaip atsirado originalios Gandro dovanos. Skamba įdomiai ar ne? Kristina – dviejų vaikučių mama, kaip ji pati save įvardina – “Barbė devyndarbė”, kuri ir sukūrė Gandro dovanas. Taigi, o kaip viskas buvo…

Visų pirma supažindinkite mūsų skaitytojus ir papasakokite apie save.

Esu Kristina, kaip pati save kartais vadinu “Barbė devyndarbė” (šypsosi). Paklausite, kodėl? Atsakymas labai paprastas, kartą besišnekučiuojant su draugais, kažkas užklausė, kaip tu viską spėji – ir vaikus prižiūri (auginu 5 m. berniuką ir 1 m. mergytę), ir valgyti gamini, namus tvarkai, sportuoji, rankdarbius darai, fotografuoji  (antra mano mylima veikla) ir dar “Gandro dovanos”. Aš tiesiog nieko negalvodama atsakau, juk aš “Barbė devyndarbė”, taip ir prilipo (šypsosi). O jei kalbant truputi rimčiau, tai taip esu ne tik mama, žmona bet ir parastas žmogus, kuris turi svajonių, mielų užsiėmimų, kurie leidžia pabėgti nuo kasdienės namų ruošos bei kartu suteikti džiaugsmo kitiems su savo darbais.

Kas paskatino jus imtis nuosavo verslo, pradėti gaminti dovanėles patiems mažiausiems? Papasakokite plačiau apie savo idėją, savo kūrybą. Kaip kilo idėja, ką gaminate, iš kur semiatės įkvėpimo?

Pirmasis naujagimio kraitelis..Pradėti oficialiai verslauti paskatino antro vaikučio laukimas. Tačiau visa priešistorė, sakyčiau, buvo belaukiant pirmojo vaikelio (prieš 5 m.). Išėjusi šiek tiek anksčiau motinystės atostogų, pradėjau ieškoti daiktų, skirtų naujagimio kraiteliui. Kadangi nuo mažens turėjau polinkį siūti, o gal todėl, jog daug vasarų praleisdavau pas močiutę, kuri yra siuvėja, tai natūraliai susiklostė, kad pataliukus, vystyklus, merliukus, pleduką savo būsimam mažyliui nusprendžiau pasiūti pati. Vėliau, sūnui ūgtelėjus, norėjosi jį papuošti per krikštynas, pirmąjį gimtadienį, taip atsirado taškuotos, languotos, vienspalvės ir margos peteliškės ir petnešos mylimam sūneliui ir vyrui. Tuo metu daugiausia siuvau ir “rankdarbiavau” savo artimiesiems, pakui pradėjau dovanoti savo gaminius draugams, jų gimusiems mažyliams. O besilaukiant antro vaikelio, paskatinta aplinkinių, nutariau išmėginti savo gaminius paleisti į platųjį pasaulį. Taip 2015 m. rudenį socialiniame tinklapyje Facebook startavo “Gandro Dovanos”.

Pavadinimas „Gandro dovanos“ kilo neatsitiktinai, nes kaip tik visa šeima laukėme šeimos pagausėjimo – gandras turėjo atnešti sūneliui sesytę (šypsosi). Gimus dukrytei, veikla nenustojo, atsirado poreikis mergaitiškų puošmenų, todėl iki tol buvęs “dovanų” asortimentas  prasiplėtė galvajuostėmis, lankeliais, segtukais, gumutėmis plaukams, kaklaskarėmis. Tad akivaizdu, kad didžiausi mano įkvepėjai yra vaikai, kurie pirmieji išbando, ištestuoja mano kurtus gaminius. Aišku “naujo dviračio neišradinėju” (šypsosi), todėl neslėpsiu, įdomių idėjų, kurias pasikoregavusi pritaikau ir savo gaminiams, randu Pinterest galerijoje.  Šiai dienai galvoje sukasi kokia 101 idėja (šypsosi), kurias noriu įgyvendinti, tačiau auginant du energingus vaikus, ne visada užtenka 24val. paroje (šypsosi).

merliukai

Kuo užsiėmėte iki tol? 

Baigusi Vilniaus Universitete verslo vadybos bakalauro studijas, įsidarbinau viename iš Lietuvoje veikiančių bankų. Kaip tik šiais metais sukanka net 10 m. kaip esu banko darbuotoja. Darbas su daug skaičių, lentelių, grafikais. Visiška priešingybė rankdarbiams, bet net ir dirbant su skaičiais, kartais galima rasti vietos kūrybai (šypsosi).

Lietuvoje turite nemažai konkurentų, kuo išskirtinė jūsų produkcija? Galbūt turite išskirtinių detalių, ko nesiūlo niekas kitas Lietuvoje? O gal pasižymite išskirtinėmis pristatymo sąlygomis/nuolaidomis/kainomis? Įvardinkite tai, kuo skiriatės nuo konkurentų.

Taip, Lietuvoje daug verslių mamų, kurios kuria gražius ir mielus gaminius mažiesiems. Vis dėlto kiekviena atrandame būtent savo pirkėją. Manau, kas labiausiai Gandro dovanas išskiria iš kitų, tai itin atsakingas požiūris į prekės kokybę ir klientą. Savo kuriamiems gaminiams naudoju itin kokybiškas medžiagas, kurios atitinka Oeko-tex standart kokybės reikalavimus. Taip pat labai vertinu asmeninį dėmesį klientui, t.y. visada stengiuosi nuoširdžiai, dalijantis asmenine patirtimi auginant 2 vaikus, patarti būsimai mamai, kokių vaiko priežiūrai skirtų daiktų reikėtų. Na ir žinoma, prieinama KAINA – visgi ne kiekviena šeima gali sau leisti paišlaidauti.

kaklaskarePasigirkite savo pasiekimais, pavyzdžiui nuo ko pradėjote ir ko pasiekėte, kur esate šiandien?

Pradžioje „dovanėlėmis“ džiaugėsi tik artimieji, draugai. Šiuo metu  Gandro dovanomis džiaugiasi, ne tik Lietuvoje augantys mažyliai ir jų mamos, bet ir mažyliai iš Airijos, Anglijos, Švedijos, Norvegijos.

Papasakokite visą pardavimo procesą nuo užsakymo gavimo, apmokėjimo iki prekės atidavimo.

Šiuo metu užsakymai priimami Facebook paskyroje Gandro Dovanos žinute. Su klientais suderiname prekių krepšelį, gavus avansinį mokėjimą, pradedamas vykdyti užsakymas. Prekės klientams pristatomos naudojantis AB Lietuvos paštas paslaugomis arba per paštomatus (visada stengiamasi rasti patogiausią ir pigiausią pristatymo būdą klientui). Klientas visuomet informuojamas apie prekės pagaminimą, išsiuntimą.

Kokiu būdu reklamuojatės, kur galima pamatyti daugiau jūsų parduodamų gaminių? Kodėl pasirinkote būtent šiuos šaltinius, būdus?

Pati svarbiausia ir aktualiausia reklama yra iš lūpų į lūpas, nes tokiu būdu dažniausiai sulaukiama mamų, kurių draugės jau būna išbandžiusios ir įvertinusios mano kurtus gaminius (šypsosi). Tokia reklama pati efektyviausia, visgi neatsiejama dalis yra ir Facebook puslapis.  Taip pat bendradarbiaujame su el. parduotuve ‘’Mamų namai”, kur taip pat  galima įsigyti Gandro Dovanos gaminius.

Kas jums asmeniškai buvo sunkiausia ir sudėtingiausia pradedant kurti savo idėją?

Sudėtingiausia turbūt buvo tai, kad reikėjo įveikti baimę – o jeigu nepasiseks. O jei tavo idėjos atrodo gražios ir reikalingos tik tau? Tačiau nepabandžius niekada negali žinoti kaip bus, todėl rizikavau ir šiuo metu džiaugiuosi, kad išdrįsau.

Ar galima išgyventi iš nuosavo verslo, ar vis dėlto būtina dirbti ir samdomą darbą? Kokia jūsų nuomonė?

Šiai dienai savo verslą labiau įvardinčiau kaip hobį, t.y. savirealizacija, kuri leidžia atitrūkti nuo kasdienės rutinos namuose būnant mama. Tai itin mėgstama veikla, tačiau ne pragyvenimo šaltinis. Iki išgyvenimo tik iš savo verslo reikia dar įdėti daug darbo.

rinkinAr tai, kad esate mama daro jus sėkmingesne verslininke? O gal atvirkščiai – tai netgi trukdo?

Būtent tapimas mama ir paskatino savo darbais ir idėjomis dalintis su kitais, t.y. imtis verslo (šypsosi). Būdama mama puikiai suprantu, kokių priemonių reikia mažylių priežiūrai, o be kurių galima apsieiti. Buvimas mama leidžia parodyti išskirtinį dėmesį klientui – patarti, pasidalinti savo patirtimi.

Savo veikloje susiduriate su daugybe moterų. Ko vis dėlto dažniausiai jos ieško? Į ką labiausiai atkreipia dėmesį? 

Kiekviena mama savo mažyliui nori tik pačių geriausių daiktų, t.y. kokybė joms ypač svarbi.  Taip pat labai vertinamos natūralios, nealergizuojančios medžiagos, kas mums taip pat be galo aktualu. Na ir žinoma, kaina, kuri yra ne ką mažiau svarbus veiksnys.

Kaip pačią idėją priėmė jūsų šeima, draugai?

Mano idėja labiausiai palaikė ir vis dar palaiko ir skatina vyras. Tad didelis ačiū jam už kantrybę (šypsosi). Draugai taip pat skatino nesustoti ir siekti daugiau.

Kaip manote, ar Lietuvoje yra pakankamai vertinamos tokios dovanėlės?

Kol kas, manau, tokio tipo “dovanėlės” daugiau būsimos mamos poreikis, kuris atsiranda laukiantis vaikelio. Lietuvoje vis dar nėra labai priimtina švęsti vadinamųjų “baby shower”, kurie ypač populiarūs užsienyje ir tokios dovanos būtent ir dovanojamos besilaukiančiai mamai  mažylio. Kita vertus, kas madinga užsienyje po truputį ateina ir į Lietuvą, tad tikiu ateis diena, kai tokios dovanos bus itin populiarios ir vertinamos.

lankelisGeliu ziedaiAr kada nors buvo minčių, jog vis dėlto reikėtų viską mesti? Jeigu taip, kas paskatino eiti į priekį?

Taip, tikrai nemeluosiu sakydama, kad viskas visada sekėsi gerai. Buvo ir, manau, dar bus tokių akimirkų, kai atrodo, o kam vis to reikia, juk turiu apmokamą darbą, o va dar sėdžiu naktimis ir dirbu. Tokios mintys dažniausiai apninka, kai vaikai serga. Bet praėjus vadinamajam abejonių pikui, pagalvoji, juk viską mesti tai lengviausia išeitis. Ne, tai ne man, esu užsispyrusi ir dar optimistė, todėl stengiuosi įžvelgti, kažką teigiamo net blogiausioje situacijoje ir rasti problemos sprendimą. Kartais reikia padaryti pertrauką, bet paskui grįžti su dviguba jėga ir įkvėpimu darbams.

Kokie jūsų ateities planai?

Pasibaigus motinystės atostogoms planuoju grįžti į darbą. Tačiau grįžusi į ankstesnį darbą noriu ir toliau plėtoti ir auginti savo Gandro Dovanas (šypsosi). Tad siekiant optimizuoti darbą ir laiko sąnaudas, kurių reikia priimant užsakymus Facebook paskyroje, artimiausi ateities planai susiję su noru, per likusį dar atostogų laiką, atsidaryti savo el. parduotuvę. Taip pat  sudalyvauti ir vienoje kitoje mugėje. Tad po truputį pradedu ruoštis ir joms.

Ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms/moterims? Ar greičiau būtumėte ta, kuri skatina, ar ta, kuri bando atkalbėti? 

Svarbiausia nebijoti surizikuoti ir bandyti! Tad mamos, kurios turite idėjų, bet dvejojate – būkite drąsios, tikėkite savo idėja ir ji bus ne tik mėgstama veikla, bet turės galimybę tapti nuosavu verslu (šypsosi).

Daugiau informacijos apie Gandro Dovanas Facebook: https://www.facebook.com/gandrodovanos/

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ