VERSLI MAMA: AISTĖ – KURIA RANKINES IR KITUS GALANTERIJOS GAMINIUS

Yra toks posakis, moteriai svarbiausia 3 dalykai: šukuosena, batai ir, žinoma, rankinė. Visai netikėtai susipažinome su verslia mama Aiste, kuri būtent ir kuria rankines bei kitus galanterijos gaminius. Beveik du dešimtmečius dirbusi samdomą darbą, Aistė ryžosi įgyvendinti savo idėją ir pasiūlyti moterims ilgalaikius, išskirtinius galanterijos gaminius. Taigi šiandien susipažinkime su prekės ženklu Shine In Rain.

1Pradėkime viską nuo pradžių. Kaip kilo idėja pradėti kurti odos gaminius, rankines, diržus ir kt.? Kas labiausiai įkvėpė viso to imtis? 

Nuo vaikystės vis kažką gamindavau: piešdavau, konstruodavau, nerdavau, megzdavau, gamindavau… Veiklų buvo daugybė. Pradžioje labai svarbu būdavo rezultatas, vėliau – procesas tapdavo atsipalaidavimo būdu.

Kiekvienas etapas gyvenime yra skirtingas. Laikui bėgant vis dažniau imame užduoti sau klausimus, o kaip būtų, jei tapčiau savo laiko šeimininku. Taigi, atėjo ta diena, kai prisiminiau savo rankdarbius ir pasirinkau vieną iš keleto projektų (beje, tuomet man atrodė, kad tai pats paprasčiausias) – rankinių ir kitų galanterijos gaminių kūrimą.

Kodėl rankinės? Dar besimokant mokykloje suolo draugė pasidalino savo mamos teiginiu, kad moteriai svarbiausia 3 dalykai: šukuosena, batai ir, žinoma, rankinė. Taigi, batus bei rankines rinkdavausi pakankamai ilgai ir kruopščiai. Rankinių pasiūla Lietuvoje niekada nežavėjo. Pasigesdavau praktiškumo, kokybės ir “cinkelio”. Kurdama savąsias, siekiu, kad jos spręstų šiuos klausimus, būtų pritaikytos dirbančiai moteriai, atliktų keletą funkcijų ir, priešingai vyraujančioms greitojo vartojimo tendencijoms, būtų ilgalaikės.

Kokia veikla užsiėmėte iki tol, ar tai pirma jūsų verslo idėja? 

Beveik du dešimtmečius dirbau samdomą darbą, daugiausiai koorporacijose. Kūrėme finansinius produktus bei infrastruktūrą, kad produktai pasiektų klientą. Daug pokyčių įvyko per tuos dešimtmečius ir šiandien labai džiaugiuosi, kad tokią patirtį turėjau. Daug ko išmokau, daug ką šiandien taikau savo darbe.

Na, idėja – dar ne veikla. Idėjos visuomet sklando ore. Jų daug – spėk gaudyti ir vertinti (šypsosi).

2

Papasakokite plačiau,  kokį pasirinkimą klientas gali rasti pas jus?

Kiekviena rankinė ar kuprinė turi savo funkciją. Man svarbu, kad ji būtų stiliaus, o ne greitosios mados akcentas. Svarbus gaminio ilgalaikiškumas. Svarbi kokybė. Atsiradus vaikams ėmiau pasigesti ne tik kuprinių ar rankinių, bet ir kokybiškų diržų ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams. Taip atsirado asortimente diržai. Įsigydamos rankines, klientės ėmė klausinėti ir apie pinigines. Gražu tarpusavyje turėti derantį rinkinį. Taip įtraukėme ir pinigines. Pastebime tendecijas, kad vyrai ėmė daugiau dėmesio skirti savo aksesuarams – šiandien asortimente turime diržų ir piniginių vyrams, taip pat tiek vyrams, tiek moterims tinkančių kuprinių.

3Iš kur semiatės idėjų? Kaip vyksta visa kūryba? 

Kuriant gaminį, matau konkretų klientą. Kiekvienas mes turime savo gyvenimo būdą, savus poreikius, į kuriuos atsižvelgiu kurdama gaminius: kokiu sezonu gaminys bus dėvimas, kokiame kontekste, kaip dažnai bus naudojamas, kokias funkcijas turi atlikti, kiek ir kokių kišenėlių, dėklų, užsegimų turi turėti… Ir kur “cinkelis” (šypsosi). Vėliau šie atsakymai virsta eskizais, dar vėliau – brėžiniais. Brėžiniai perkeliami į bandomuosius gaminius. Ne kiekvienas gaminys išvysta dienos

Visada kažką pradedant daryti iškyla daug klausimų ir iššūkių, kas Jums buvo sunkiausia?

Kiekvieną dieną susiduriame su iššūkiais. Ir kiekvieną dieną jie nauji. Žengus pirmuosius žingsnius, teko susipažinti su visu gamybos procesu – nuo odos apdirbimo iki galutinės gaminio apdailos. Valandų valandas praleisdavau fabrikuose (šypsosi). O vėliau – kuo giliau į mišką – tuo daugiau medžių (šypsosi), ar ne taip sakoma? Tačiau čia ir yra žavesys: ieškoti ir rasti.

4Ar tai, kad esate mama daro jus sėkmingesne verslininke? O gal atvirkščiai – tai netgi trukdo?

Vaikų atėjimas leidžia peržiūrėti vertybes, žengti žingsnį iš praminto kelio. Mano atveju – vaikų gimimas įtakojo ir verslo pradžią. Tik skambiais žodžiais savęs neįvardinu. Tiesiog darau tai, kas man atrodo prasminga.

Kaip jums sekasi atrasti aukso viduriuką ir rasti laiko darbui bei šeimai? Ar niekas dėl to nelieka nuskriaustas?

Kiekviena diena turi savo prioritetus. Tą žino ir mano vaikai, kurie domisi kaip sekasi, kas per dieną nuveikta, kas pavyko. Taip juos stengiuosi supažindinti su gyvenimu už mokyklos sienų, ieškoti sprendimų.

Ką mėgstate veikti laisvu laiku kartu su šeima? 

Didžiausia vertybė – laikas kartu. Juk nėra taip svarbu ar kartu kepi picą, ar keliauji (šypsosi). Svarbiausia – bendravimas. Šiltuoju metų laiku mėgstame keliones, mėgaujamės gamta, šaltuoju sezonu lankome renginius, skaitome – įvairiais būdais plečiame akiratį.

5

Kokia mama esate? Kaip save apibūdintumėte?

Mano kaip mamos misija – padėti rasti vaikams savo kelią bei suformuoti vertybių skalę. Nesistengiu pakišti pagalvėlę griūnant. Tokiose situacijose stengiuosi aptarti, ką galima keisti, kad griuvimų būtų mažiau arba ne taip stipriai skaudėtų griuvus. Taigi, greičiau esu patarėja, o ne saugotoja.

6Kur galima jūsų gaminius apžiūrėti ir juos įsigyti? 

Šiuo metu prekės pristatomos Facebook paskyroje Shine In Rain. Vilniuje kai kuriuos gaminius galite rasti Lietuviško Trikotažo parduotuvėse. Artimiausiu metu planuojame atsidaryti elektroninę parduotuvę.

Na ir pabaigai, ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms?

Pradėjusi savo veiklą, sutikau daugybę nuostabių moterų – mamų, įvairaus amžiaus ir patirties, kuriančių įvairius verslus. Tai labai stiprios moterys vidumi ir dažniausiai trapios išorėje. Skirtingos patirties. Drąsios ir drąsinančios kitas. Tai Verslių mamų bendruomenė. Jos buvo ir mano įkvėpėjos.

Nėra amžiaus ribos, kada galite keisti savo profesiją, veiklą ar į veiklų būrį įtraukti dar vieną. Nėra patirties reikalavimų: ko nežinote – sužinosite, ko nemokate – išmoksite. Taigi, dažniausiai reikia drąsos pirmam žingsniui žengti. Jos ir linkiu. Svarbiausia – darykite tai, kuo tikite!

Sekite Facebook: https://www.facebook.com/RainOrShine/

RAŠYTI KOMENTARĄ