VERSLI MAMA: “FĖJOS NAMAI” ĮKŪRĖJA SVAJŪNĖ – VERSLAS GIMĖ IŠ DIDELĖS MEILĖS NAMŲ JAUKUMO KŪRIMUI

Mūsų bendruomenėje yra įprasta, jog kurti sėkmingą verslą gali tik vyrai, bet šį stereotipą šiandien galime drąsiai paneigti. Mūsų verslių mamų gretos vis didėja, o sėkmės istorijos – užgniaužia kvapą. “Fėjos namai” įkūrėja Svajūnė Vainauskienė, užsiimanti vertimais ir knygų redagavimu bei lygiagrečiai turėjusi tekstilės saloną, pamažu atsidūrė kryžkelėje, kas priverė apsispręsti, kuria linkme eiti toliau. Taip nuo mažo salono Kauno interjero centre veikla sparčiai ėmė augti ir plėstis geografiškai ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje, o šiandien jau sėkmingai prisijungė ir prie “Lono” šeimos. 

svajune6Pradėkime viską nuo pradžių. Kaip kilo verslo idėja ir kodėl? 

“Fėjos Namai” iš esmės gimė iš didelės meilės namų jaukumo kūrimui. Nuo pat vaikystės mačiau iš arti, kaip gimsta namų tekstilė, nes šioje srityje dirba mano mama. Jos įkvėpta, baigusi studijas, atidariau Kaune namų tekstilės saloną interjero centre. Tuo metu jis buvo išties mažas, riboto asortimento. Lygiagrečiai turėjau kitą veiklą – vertimus ir knygų redagavimą. Dvi skirtingos sritys ėmė pamažu varginti, tad atsidūriau kryžkelėje, kur link auginti save ir gilinti žinias. Apsispręsti padėjo šeimos draugas, tuo metu pasiūlęs “rebrandinti” mano tekstilės veiklą ir auginti ją plačiau. Taip nuo mažo salono Kauno interjero centre veikla sparčiai ėmė augti ir plėstis geografiškai. Šiandien “Fėjos Namai” gyvuoja Latvijoje ir Estijoje lokalizuotais pavadinimais.

“Fėjos namai” – skamba labai paslaptingai. Papasakokite plačiau kas tai? Ką klientas gali rasti pas Jus?

Labai gera prisiminti, kad šį pavadinimą pasufleravo patys žmonės. Perkurdami pavadinimą mes pirmiausia sudėliojome vienoje eilutėje visus į galvą šovusius žodžius, kurie žmonėms gali reikšti saugumą, jaukumą, magiją. Žinojau, kad ateityje ši vieta bus ne tik apie namų tekstilę. Tad šiandien “Fėjos Namuose” galima rasti itin platų miegamojo tekstilės (patalynės komplektų, antklodžių, pagalvių, pledų), vaikiškos tekstilės ir kambario dekoro detalių, interjero dekoro svetainei, vonios ir virtuvės tekstilės asortimentą.

svajune3

Nuo ko prasidėjo darbai – juk reikėjo susirasti tiekėjus, pradėti rūpintis parduotuvės reikalais… Kaip viskas vyko ir kiek užtruko? 

Viskas vyko palaipsniui. Nesinorėjo tapti dar viena tiesiog tekstilės parduotuve. Su komanda aiškiai dirbome įvaizdžio, aukštos kokybės klientų aptarnavimo, patrauklaus ir reikalingo asortimento formavimu. Kol “Fėjos Namai” įgavo daugiau mažiau dabartinį savo veidą su panašiu, tik nuolat kintančiu asortimentu, užtruko nei daug, nei mažai – apie trejetą metų! Iki tol buvo daug pokyčių, asortimento atrankos, patikimų tiekėjų atrankos. Prisipažinsiu, visko buvo. Atrodo patiki gamintoju ir jo deklaruojama kokybe, o staiga klientai ima pasakoti priešingai. “Fėjos Namams” ir visai jos komandai visad prioritetu buvo ir yra laimingas klientas. Jeigu netyčia nuviliame kokybe, šlifuojame procesus tiek ir tol, kol vėl pasiekiame išsikeltus sau aukštus kriterijus.

Kuri prekė pati populiariausia? Ir kaip manote kodėl?

Sudėtinga išskirti vieną prekę, nes mūsų asortimente populiariausia yra visa prekių kategorija. Tai yra miegamojo tekstilė tiek suaugusiems, tiek vaikams. Čia mes plušame stipriausiai, nuolat atnaujiname audinius, kurių turime ypač platų asortimentą pradedant ekonominės klasės, baigiant premium klasės audiniais. Turėdami platų pasirinkimą mes sugebame sukurti idealiai įvairiems miegamojo interjerams tinkantį gaminį, kuris be viso to atitinka kliento poreikius. Jau nuo 2013 metų siuvame patalynės užvalkalus pagal klientams reikiamus matmenis, taip padėdami jiems išspręsti klausimą, kuo vilkti iš užsienio atsivežtas ar skirtingų gamintojų gaminamas antklodes bei pagalves, kurių standartai skiriasi.

svajune1

Pasigirkite savo pasiekimais nuo ko pradėjote ir kur esate šiandien?

Labai smagu, jog iš mažo salono išaugome į trijose Baltijos šalyse gerai atpažįstamą ir vertinamą prekinį ženklą – el. parduotuvę, o visai šviežiai tapome dar ir aukštos kokybės lietuviškų rankų darbo čiužinių ir lovų gamintojo “Lonas” įmonių šeimos nare.

svajuneKas lėmė, jog nutarėte prisijungti prie “Lono” šeimos?

Ar tai buvo atsitiktinumas ar ne, tačiau kaip tik tuo metu, kai grįžau iš vaiko priežiūros atostogų (jei tą darbinį laikotarpį auginant kūdikį galima taip pavadinti), ėmiau svarstyti, ką daryti toliau. Paroje laiko jau ėmė trūkti, pagavau save nieko nebespėjant, ėmiau svarstyti, kuria linkme judėti toliau, ėmė trūkti ir kolegos ar partnerio pasiskirstyti darbams ir judėti toliau ir kaip tik tuomet sulaukiau skambučio, nuo kurio ir prasidėjo “Fėjos Namų” nauja istorijos pradžia. “Lonas” savo prekių grupei kaip tik aktyviai ieškojo sprendimų, kaip išpildyti klientų poreikius ir į asortimentą įvesti patalynę, kurios taip teiraudavosi pirkėjai. Visai neseniai pristatę pirmąją unikalią savo patalynės kolekciją, jie toliau brandina šią naują įmonės sritį. Susipažinę pamatėme, jog tiek įmonių, tiek komandų vertybės labai artimos, kad kiekvienas esame savo sričių ekspertai, tad nuosekliai viską apsvarsčius, “Fėjos Namai” prisijungė prie “Lono” ir šiandien kartu turime ambicingų planų!

Kaip manote, ar negeriau būti pačiai savo verslo šeimininke?

Kiekviena situacija turi savų pliusų ir minusų. Kol esi “mažytis” verslo sraigtelis – yra kur kas paprasčiau valdyti procesus. Taip pat lengviau, kai “užtenka tiek, kiek yra”. Man, deja, neužteko (šypsosi). Kai veikla ima augti ir staiga suvoki, kad vos spėji augti kartu, ateina laikas pokyčiams. Aš visad tikėjau “Fėjos Namų” ateitimi, vienokia ar kitokia, savo ar kito rankose ir tas pokyčių metas atėjo. Tai nereiškia, jog aš pasitraukiau iš veiklos. Anaiptol, tiesiog su stipriu užnugariu, profesionalia komanda ir dideliais užmojais užtikrintai judam toliau (šypsosi).

v7Kaip spėjate suderinti darbą ir motinystę?

Nespėju (šypsosi). Derinu darbą ir motinystę savo miego ir poilsio sąskaita. Visad buvau nuomonės, kad vaikai apie darbą ne iš pasakų turi sužinoti, o matant pavyzdį, kaip siekiama savo ambicijų, tikslų, kaip po nesėkmių atsitiesiama, kaip stengtis svarbu ir t.t… Todėl nuo pat vaiko gimimo ieškojau balanso, kaip savo mylimą veiklą suderinti su mažylio auginimu. Prisipažinsiu, buvo tikrai sudėtingų momentų, tačiau kaskart pavykdavo išlaviruoti.

Kokie Jūsų ateities planai?

Kol kas aiškiai žinau tik viena – kad toliau eisiu savo keliu (šypsosi). Esu žmogus, nemėgstantis barstytis. Taip, išbandyti skirtingas veiklas patenkinant smalsumą visad įdomu, tačiau aš esu už nuoseklų savęs kaip profesionalo auginimą vienoje konkrečioje srityje. Mano sritis – jaukių namų kūrimas, kuris prasideda nuo iš pirmo žvilgsnio mažų, tačiau svarbių detalių. Jau 10 metų auginu save šioje srityje, ji man ir toliau be galo įdomi ir dinamiška.

Jūsų asmeninis patarimas būsimoms mamoms verslininkėms – nuo ko pradėti, ką apgalvoti?

Aš visuomet esu nuomonės, kad sėkmė ateina tada, kai visų pirma darai tą, ką išmanai geriausiai. Neužtenka norėti, pasiduoti kažkurios populiarėjančios veiklos pseudomadai įsivaizduojant, kad jei pasisekė vienam, pasiseks ir man. Gal skamba kiek kategoriškai, bet nuoširdžiai tikiu, kad klientas jaučia, kada žmogus savo veiklai yra atsidavęs 100%, o kada tai daroma pritemptai, o kartais tiesiog kopijuojant. Todėl kiekvienai būsimai mamai verslininkei rekomenduoju pasidaryti namų darbą – sąrašą: ką sugebi geriausiai, kuo tai gali būti įdomiau, unikaliau, patraukliau nei jau yra, ar užteks įgūdžių, apsišarvuoti kantrybe, nes kartais ne iš karto pavyksta (šypsosi). Taip pat nusiteikti viršvalandžiams, jų tikrai prireiks, kol veikla pagaus pagreitį (šypsosi). Ir dar… svarbu tikėti tuo, ką darai. Tvirtai tikint augti kur kas lengviau!

Nuotraukos: https://www.facebook.com/urbanephotograph/

Daugiau info: https://www.fejosnamai.lthttps://www.lonas.lt

 

RAŠYTI KOMENTARĄ