VERSLI MAMA: “EL-MY” ĮKŪRĖJA INA – VIENĄ NAKTĮ SUSAPNUOTAS SAPNAS, VIRTO REALYBE.

Kaunietė Ina atvira, pradėti nuosavą verslą paskatino jos vyras. Kaip moteris teigia, artimųjų palaikymas yra itin svarbus. Vieną naktį susapnuotas sapnas – virto realybe. Inos kelias prasidėjo nuo moteriškų drabužių kūrimo ir siuvimo, o šiandien  “El-my” pristato visiškai naują, patogumu “kvepiančią” moteriškų tamprių kolekciją. Apie kūrybą, iššūkius, verslo labirintus bei motinystę kalbamės su prekės ženklo “El-my” įkūrėja – Ina Laužoniene.

7R301331nnVisų pirma, trumpai pasakokite mūsų skaitytojams kokia buvo Jūsų kelionė drabužių siuvimo srityje? Kaip kilo idėja, nuo ko viskas prasidėjo?

Gal ir atrodys juokingai, bet aš savo verslo pradžią susapnavau. Po to sapno, diena po dienos, viskas stojo į savo vėžias. Pradėjau ieškoti siuvėjų, tinkamų audinių ir t. t. Visada jaučiau silpnybę moteriškiems drabužiams! Nuo jaunystės mėgau puoštis, gerai atrodyti, persirenginėdavau per dieną po keletą kartų (šypsosi).

Mano siuvimo kelias prasidėjo nuo moteriškų drabužių siuvimo – tai buvo įvairios suknelės, kelnės, striukės ir t. t. Tokius drabužius kūriau ir siuvau apie 3 metus, kol vieną dieną kilo idėja pradėti siūti moteriškas tampres.

Kaip kilo idėja pradėti siūti moteriškas tampres ir pereiti vien tik prie jų?

Man tamprės labai universalus ir kiekvienai moteriai reikalingas rūbas. Jų galima turėti keletą: visokių raštų ir spalvų. Tamprės, mano mamynu, tinka visoms moterims – ar jūs liekna, ar plius size. Jas galima dėvėti ir prie plačios suknelės, ir einant į sporto klubą, jos taip pat puikiai tiks ir prie marškinėlių.

Kaip manote, kas yra svarbiausia prieš pradedant verslą (idėja, kapitalas, artimųjų palaikymas, asmeninės savybės ar dar kažkas?)?

Visų pirma, pradėti verslą nėra labai lengva, reikia turėti, kad ir mažą, bet pradinį kapitalą. Todėl, manau, kad kai sugalvojate ideją ir norite ją realizuoti, turite turėti santaupų. Po to, labai svarbu ir artimųjų palaikymas, mano atveju,  mane labai palaikė ir skatino vyras. Tad palaikymas iš artimųjų, taip pat svarbus aspektas.

82721662_2531229797002912_6246422073900531712_oIš kur semiatės idėjų? Kaip vyksta visa kūryba?

Idėjų semiuosi iš savo kasdienybės, aš galvoju, kad tampres kurti man pakuždėjo dabartinė situacija, nes auginu vienerių metukų dukrytę. Noriu pati jaustis patogiai ir atrodyti gražiai. Tai tamprės, man padeda taip jaustis, tai labai patogus rūbas. Mano kūryboje dalyvauja ir mano siuvėja, aš ja labai džiaugiuosi, nes ji tikra savo srities profesionalė. Visada man duoda patarimų kaip ir ką geriau daryti, arba gal kažko vengti… Todėl savo norus ir idėjas visada derinu su ja. Pirmiausia pasiūnam bandomąjį produktą, kurį aš pati ir “testuoju”. Pasiūtas tampres dėvėjau gerą mėnesį, nes itin aktualu audinio kokybė, jog jas dėvint, neišsitampytų vietos ties kelieniais. Ir mums pavyko sukurti ir pasiūti būtent tokias! Paskui eina tinkamų etikečių derinimas, užsakymas ir didesnio kiekio pasiuvimas bei paleidimas į prekybą.

Papaskokite apie savo išskirtinumą, kuo skiriatės nuo kitų, kodėl klientas turėtų rinktis Jūsų kuriamą prekę?

Pirmiausia, kainos ir kokybės santykis! O tada – labai gražūs, ryškūs tamprių audiniai. Meilė savo klientui ir, žinoma, patogumas. Jei norite būti ryški, jaustis patogiai, tai rinkitės “Elmy” tampres. Mes stengiamės, kad klientas įsigijas tampres, sugrįžtų pas mus dar ne kartą.

106094716_2892383320887556_6335948551882333210_oAr tai, kad esate mama daro Jus sėkmingesne verslininke? O gal atvirkščiai – tai netgi trukdo?

Tai, jog esu mama džiaugiuosi ir tai, gal net mane paskatino kurti ir daryti. Vaikai man yra varikliukas eiti pirmyn, tobulėti. Mano mergaitės tikrai mato puikų pavyzdį, o aš stengsiuosi eiti tik pirmyn. Žinoma, būna visokių dienų, tarkim, jeigu dalyvauju parodose ir reikia mergaites palikti visai dienai, kartais graužia sąžinė, kad negaliu būti su jomis…

Kaip į Jūsų idėją apie nuosavą verslą reagavo artimiausi žmonės – stengėsi atkalbėti ar skatino?

Kaip ir minėjau anksčiau, mane labai palaikė vyras. Jis nuo pat pradžių skatino mane kažką daryti ir save realizuoti man mieloje srityje. Visada buvo už mano idėjas. Aš manau, kad be artimųjų palaikymo – šiandien nieko nebūtų, tad palaikymas ir skatinimas yra labai svarbu.

Kur galima jūsų gaminius apžiūrėti ir juos įsigyti? 

Kauniečiai mano visą asortimentą gali apžiūrėti “Livi” butike, kuris randasi senamiestyje.

Taip pat aš visada esu pasiekiama savo “El-my” Facebook paskyroje bei Instagrame. Ten galite rasti visko labai daug, ne tik mano kuriamus drabužius, bet ir pamatyti tai, kas vyksta už tų durų, kur vyksta visas darbas (šypsosi). Todėl noriu paraginti mus ten pasekti.

Sekite Facebook: www.facebook.com/elmyon

Instagram: instagram.com/elmyclothing

RAŠYTI KOMENTARĄ