VERSLI MAMA: “COCKOO” PAPUOŠALŲ KŪRĖJOS GYVENIMAS BEI VERSLAS TARP BALIO IR LIETUVOS

Jau kurį laiką akį užkabina nuostabių papuošalų prekės ženklas “Cockoo”, po kuriuo slepiasi dar viena jauna, energinga ir tik ką tapusi mama – Solveiga. Jos gyvenimas ir kelionės po pasaulį gali įkvėpti kiekvieną, o kuriami papuošalai nudžiuginti dažną moterį. Šį kartą verslo istorija kiek kitokia, pagrindinis darbas vyksta labai toli nuo Lietuvos, kitame pasaulio krašte – Balyje. Mums be galo smagu, kad turime galimybę pakalbinti Solveigą ir pasidalinti įspūdžiais iš jos kūrybinio gyvenimo.

Visų pirma, papasakokite trumpai apie save, kokia buvo jūsų vaikystė, svajonės, gyvenimo tikslai..? 

solveigaMano vaikystė buvo labai smagi. Užaugau Danijoje mokėdama keturias kalbas, gyvenau skandinaviškoje kultūroje. Daug laiko praleidau gamtoje tarp gyvūnų… Svajonės ir gyvenimo tikslai labai greitai keitėsi: nuo noro būti kosmonaute iki stiklo pūtėja (šypsosi).

Kaip nutiko, jog gyvenate Balyje?

Tuo metu, kai gavau pasiūlymą ir stipendiją Balyje studijuoti šokį, gyvenau Paryžiuje. Su pasiūlymu be jokių dvejonių sutikau, nes gyvenimas didmiestyje mane labai vargino. Nuskridus tenai, apsigyvenau meno centre, nusprendžiau nestudijuoti šokio, o pradėjau kurti. Baigiau keramikos, stiklo ir juvelyrikos studijas, pradėjau lipdyti, bet galiausiai apsistojau ties juvelyrika. Nusprendžiau visą savo dėmesį ir darbą nukreipti į savo kuriamą prekės ženklą – “Cockoo”.

cockoo6

Kaip kilo idėja pradėti kurti papuošalus? Ir kodėl pasirinkote būtent šią sritį – juvelyriką? Kuo išskirtiniai jūsų kuriami papuošalai?  

Pradėjau nuo minimalizmo, kadangi tai labiausiai atitiko mano gyvenimo būdą. Daug bekeliaudama sutikau daug įdomių žmonių, tautybių, genčių, kurie būtent ir įkvėpė mane. Mano kuriami papuošalai tapo masyvesni, įgavo kitokį atspalvį, bet per daug nenutolo nuo minimalizmo.

cocckoo2Iš kur semiatės idėjų? Kaip vyksta visa kūryba?

Didžiausia mano bėda – per daug idėjų (šypsosi). Kai ateina laikas naujai kolekcijai – turiu jų labai daug ir labai sunku tas idėjas sumažinti (šypsosi). Kadangi trejus metus keliauju po Aziją – įkvėpimo neieškau, jis visada su manimi. Sutikti žmonės, kitos kultūros, miestai, vandenynai, gentys, kitos kalbos, gyvūnija – viskas įkvepia.

Gyvenate tarp Balio ir Lietuvos, ar nekyla sunkumų turint savo verlą?

Gyvenant tarp skirtingų šalių – nėra lengva turėti verslą, tačiau susitvarkau. Kartą metuose grįžtu į Lietuvą, aprūpinu savo gimtinę kūriniais, taip pat ir Europą. Jei reikia viską siunčiu paštu iš Azijos, tik didžiausias nepatogumas, jog siuntimas trunka apie 3 savaites.

cockoo3Neseniai tapote mama. Ar darbas nėštumo periodu nebuvo kitoks? Kaip pavyko suderinti, darbus, nėštumą, skrydžius..?

Darbas nėštumo metu buvo toks kaip ir prieš tai, niekas nepasikeitė, tik daugiau laimės (šypsosi). Skrydžiai netrukdo darbui, jie užtrunka ilgiausiai para, tad viskas yra suderinama (šypsosi).

Ar teko lankytis pas medikus Balyje? Kokia nėščiųjų priežiūra ten?

Teko lankytis pas medikus ir Balyje, ir Malaizijoje, ir Tailande. Priežiūra tokia pati kaip ir bet kur kitur pasaulyje. Tik gal kai kur -prastesnė įranga, kai kur – super naujos technologijos, kai kur – kaina “kosminė”… Balyje teko lankytis pas keletą skirtingų medikų, tad labai skirtinga patirtis: kuo daugiau sumoki – tuo geriau tave prižiūri (šypsosi).

cockoo
Kokie jūsų ateities planai? Idėjos?

Šiuo metu jau sukurta nauja kolekcija, dabar vyksta gamyba. Kadangi gimė vaikelis, kurį laiką planuoju pabūti Lietuvoje. Vaikui gimus tikrai nesustosiu. Žinoma, kažkiek tikrai dirbsiu mažiau, bet manau įgyvendinsiu visus savo sumanymus.

Ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms/moterims? Ar greičiau būtumėte ta, kuri skatina, ar ta, kuri bando atkalbėti? 

Aš visada būsiu ta, kuri skatina! Jei neišbandysi – niekada nesužinosi. Turėti nuosavą verslą – nuostabu, gali pati nuspręsti darbo laiką ir priimti savo sprendimus. Svarbiausia nebijoti rizikuoti (šypsosi)!

Sekite Facebook: https://www.facebook.com/cockoo.cockoo/

Daugiau info: https://www.cockoo.co

RAŠYTI KOMENTARĄ