VERSLI MAMA: DRABUŽIŲ KŪRĖJOS GYVENIMAS VOKIETIJOJE, GAMYBA LIETUVOJE IR MOTINYSTĖ.

Jau kurį laiką jums pasakojame apie verslias ir kūrybingas mamas, kurios priverčia mus žavėtis, o galbūt kažką ir paskatina eiti į priekį bei pradėti tai, ko niekada nedrįsome. Taip visai neseniai sužinojome ir atradome dar šviežutėlį prekinį ženklą „So.dotdesign“, po kuriuo slepiasi dar viena jauna, energinga ir versli mama Kristina. Kristina gyvena ir kuria moteriškus drabužius Vokietijoje, o prekinio ženklo gamybą organizuoja Lietuvoje. Mums be galo smagu, kad turime galimybę ją pakalbinti ir pasidalinti įspūdžiais iš Kristinos kūrybinio gyvenimo.

16924258_10154573978153208_409744185_nVisų pirma papasakokite trumpai apie save, kokia buvo jūsų vaikystė, svajonės, gyvenimo tikslai..?

Mano vaikystė buvo gana aktyvi: lankiau labai daug būrelių – nuo sporto iki dainavimo ir vaidybos. Esu tokia, jog negaliu ramiai išbūti vienoje vietoje, visada imdavausi kažko naujo. Vaikystės didžioji svajonė buvo tapti dainininke, manau, tai kiekvienos mergaitės svajonė (šypsosi). Gyvenimo tikslas pats pagrindinis buvo sukurti šeimą, kuria dabar be galo džiaugiuosi!

Kaip kilo idėja pradėti siūti moteriškus drabužius? Ir kodėl pasirinkote būtent moteriškų drabužių siuvimą?

Idėja siūti drabužius tikrai nekilo spontaniškai… Ši mintis visada sukosi mano galvoje, tik ją įgyvendinti nebuvo kada. Su vyru daug keliavome, gyvenome Graikijoje Rhodo saloje, ten turėjome nediduką viešbutuką ir taip penkerius metus gyvenome tarp Graikijos ir Lietuvos.

Kodėl moteriški drabužiai..? Kaip draugės sako, visada buvau “šmutkininkė”, tad gal dėl to ir pasirinkau šią sritį. Spinta lūžta, bet vistiek neturiu ką apsirengti (šypsosi). Dabar kai pagalvoju, tikriausiai dėl to tiek daug visko ir pirkdavau, nes vis neatrasdavau kas atspindėtų mane…

Ta mintis vis kvirbėjo, kad norėčiau drabužį susikurti ir pasisiūti sau pati, kuris būtų toks, kokį įsivaizduoju ir kokio noriu, o galbūt, kuris patiks ir kitiems (šypsosi). Jog tas drabužis būtų kasdieniškas, bet tikrai nenuobodus!

Ar šios idėjos pradžia susijusi su motinyste? Kiek ji įkvėpė imtis kažko kito?

Tikrai viskas pasikeitė, kai susilaukiau dukrytės. Tikriausiai nuo tos kasdieniškos rutinos kilo labai daug idėjų ir minčių, kurios nedavė ramybės ir tiesiog prašėsi įgivendinamos. Tad tikrai motinystė pastūmėjo eiti link savo svajonės įgyvendinimo.

Vieną dieną atsisėdau ir sakau, viskas dedu tašką ir darau! Daugiau jokių dvejonių ir atidėliojimų! Tai taip ir gimė prekinio ženklo pavadinimas susijęs su tašku, kurį aš padėjau – so.dotdesign (taigi.taškas). Pavadinimas neturi kažkokio kūrybinio proceso ar istorijos, tai tik mano svajonė, aistra, kurią pasiryžau galų gale įgivendinti. Taškas. Darau! Na, o toliau viskas vyko labai greitai.

Verslo pradžia visuomet nelengva – kokie iššūkiai jums buvo sunkiausi?

Kol kas mano drabužių prekinis ženklas yra labai jaunas, bet sekasi neblogai. Sunkiausi iššūkiai, jog viską reikia derinti telefonu per atstumą, nes aš pati gyvenu Vokietijoje, o gaminiai siūnami Lietuvoje.

Gyvenate ne Lietuvoje, kaip nutiko, jog teko persikelti gyventi į Vokietiją?

Iš tikrųjų jau seniai su vyru nebegyvename Lietuvoje. Kai pradėjau lauktis vaikelio dar gyvenome Graikijoje, tuomet nusprendėme, kad reikėtų kažko pastovesnio ir nusprendėme keltis į Vokietiją. Čia gyvena jau labai seniai įsikūrę vyro giminaičiai. Taip pat ir vyras savo vaikystę leido Vokietijoje, todėl buvo šiek tiek artima šalis kurti ir mūsų gyvenimą čia.

Kaip viską suderinate? Kur vyksta visas darbas? Lietuva- Vokietija?

Visus darbo reikalus derinu telefonu. Gan dažnai skrendu į Lietuvą. Turiu labai gerą siuvyklą ir komandą, viskas vyksta vienoje vietoje, dėl to labai patogu ir operatyvu.

16864287_2051611808399113_6370872875249760094_nDidžiausi gyvenimo skirtumai tarp Vokietijos ir Lietuvos?

Sunku atsakyti į šį klausimą, kadangi jau seniai Lietuvoje nebegyvenu. Net nežinau… Viskas per tiek metų labai pasikeitė. Šiaip čia, Vokietijoje,  žmonės labai draugiški, malonūs, bet manau, kad daug kas priklauso nuo to kaip gyveni pats. Visur gali būti gerai, tik reikia mokėti džiaugtis gyvenimu! Žinoma, Lietuva yra ir bus mano namai, visada gera sugrįžti nors ir trumpam. O dėl grįžimo visam laikui, tai kol kas tikrai nesinori grižti, bet kas žino kaip bus ateityje (šypsosi).

Iš kur semiatės idėjų? Kur ieškote naujų mados tendencijų, kaip vyksta visa kūryba?

Kūrybai mane įkvepia  kasdienybė. Laisvas laikas, kurį nuolat bandau išnaudoti kuo efektyviau. Dažnai idėjos gimsta, kai migdau dukrytę. Be to visuomet domėjausi ir domiuosi mada, seku naujienas, tendencijas, užsienio mados ir stiliaus blogeres, nes jos taip pat iš dalies mane įkvepia. Savo kuriamiems drabužiams stengiuosi pritaikyti vyraujančios mados elementus  ir į kasdieninį stilių įnešti žaismės, kad kiekviena moteris jaustųsi ne tik patogiai, bet ir stilingai.

Papasakokite, kokia esate mama? Kaip suderinate vaiko auginimą ir verslą? Ar nelieka kažkas nuskriaustas?

Visą laiką leidžiame su dukryte kartu. Ji yra mano didžioji įkvepėja ir postūmis daryti bei kurti toliau. Esu nuolaidi mama, ko kažkada sakiau neleisiu, neduosiu dabar yra viskas atvirkščiai (šypsosi). Širdis suminkštėja pamačius gražias akytes prašančias sausainių (šypsosi). Šiaip skųstis tikrai negaliu, visas nėštumas ir dukrytės auginimas tikrai lengvas. Darbus ir motinystę stengiuosi derinti taip, jog niekas neliktų nuskriaustas, jei skrendu į Lietuvą visada keliaujame kartu su dukra.

img_4726Kokie jūsų ateities planai? Idėjos? Gal planuojate kurti dar kažką naujo ne tik drabužius?

Šiuo metu yra kuriama internetinė parduotuvė, kuri tikrai labai būtina, nes dabar mano drabužius galima rasti tik Facebook paskyroje ar Instagrame. Kurti kažko kito tikrai neplanuoju, drabužiai yra mano aistra, tad kol kas apsistosiu ties jais.

Pabaigai yra įprasta, jog kažką palinkėtumėt kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms/moterims? Ar greičiau būtumėte ta, kuri skatina, ar ta, kuri bando atkalbėti?

Dėl nuosavo verslo ir kūrybos, tai tikrai bučiau ta, kuri skatina! Jei mintis ar idėja jums neduoda ramybės, bandykit, darykit! Nepabandžiusios, niekada nesužinosit kaip yra iš tikrųjų… Svarbiausia, tai ką darai būtų miela širdžiai ir išnaudotum save 100%, tada seksis visada (šypsosi)!

Daugiau info ir sekti galite Facebook: https://www.facebook.com/So.dotdesign/

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ