ŠIĄ VASARĄ JIE BŪTINI, TAI DUCKTAIL LIETPALČIAI!

Lyja lyja lietus, liepa, o dar lyja lietus… Ko gero tokiu sakiniu galėtume pradėti pristatinėdami šį interviu su dviem lietpalčių kūrėjomis Virginija ir Vigita. Lietuvos klimatas tikrai nėra labai dėkingas saulėtiems orams, o lietus, kad ir kaip liūdna bebūtų, palepinti mus mėgsta beveik kas antrą dieną. Tad dėl šios priežasties ir buvo sukurti bei pasiūti itin kokybiški, išskirtinių modelių, Lietuvoje tikrai vieninteliai – Ducktail lietpalčiai vaikams ir suaugusiems. Tačiau jų kūrėjoms teko įveikti ne vieną iššūkį, jog dabar lietus tikrai nebūtų toks baisus!

Visų pirma, trumpai papasakokite mūsų skaitytojams apie save.

Mes esame dvi geriausios draugės nuo pirmos klasės – Vigita ir Virginija. Abi kartu lankėme tą pačią mokyklą Panevėžyje ir jau nuo tada užsimezgė mūsų draugystė. Iki šios dienos esame geriausios draugės ir kasdien leidžiame laiką kartu.

IMG_7906Kaip kilo idėja pradėti siūti lietpalčius? Kas labiausiai įkvėpė viso to imtis?

Dažnai pasvajodavome, kad norėtume kartu kurti savo verslą. Reikėjo tik vieno – idėjos, ką būtent veikti. Drąsos ir užsidegimo netrūko. Iki pradedant kurti lietpalčius buvo keletas kitų verslo idėjų, tačiau lietpalčiai buvo ta, kuri galiausiai atrodė būsianti sėkminga.

Idėja kilo tuomet, kai Vigita grįžo į Lietuvą iš karštojo Las Vegaso ir vis skundėsi, kaip čia šalta ir vis lyja. Tuomet ir pagalvojome, kad Lietuvoje niekas negamina lietpalčių. O gi lyja čia beveik kas antra dieną (šypsosi)!

Kodėl pasirinkote būtent šią sritį – lietpalčiai? 

Lietpalčiai mums pasirodė kaip būtinybė gyvenant tokio klimato šalyje kaip Lietuva. Be to, nenorėjome siūti suknelių ar kokių prašmatnių rūbų. Norėjosi gaminti kažką kasdieniško, spalvingo ir funkcionalaus. Mūsų lietpalčių pagrindinis išskirtinumas ir yra jų funkcijos. Pirmasis modelis turi itin didelį gobtuvą ir, žinoma, uodegą, kurie puikiai apsaugo nuo lietaus. Lietpaltį taip pat galima sulankstyti į rankinę – tokios idėjos dar niekur nematėme (šypsosi). Antrasis lietpalčių modelis turi atšvaitinę uodegą – galima pasirinkti, kurią pusę dėvėti – atšvaitinę ar lietpalčio spalvos. Tad šis lietpaltis atlieka ir apsauginę funkciją tamsiu paros metu.

Pradedant kurti kažką savo iškyla daug klausimų. Kokie iššūkiai jums buvo sunkiausi?

Sunkiausia turbūt buvo visa siuvimo specifika ir medžiagų paieška. Nei viena nesimokėme siuvimo amato, tad teko įsigilinti į visiškai naują sritį. O surasti tinkamas medžiagas, t.y. atsparias lietui ir kvėpuojančias mums užtruko ne vieną mėnesį. Lietuvoje tokių medžiagų niekas negamina, tad teko ieškoti įvairiose Europos šalyjse.

Papasakokite, kaip vyksta visa kūryba? Iš kur semiatės idėjų?

Kūryba vyksta gana paprastai, kai turime kokių naujų idėjų, kiekviena jas užsirašome, o tuomet susitikusios diskutuojame, piešiame eskizus. Idėjų semiamės tiesiog iš kasdienybės ir iš pačių savęs – mąstome, ko norėtume pačios, kokių funkcijų mums trūksta, kokios spalvos patinka, koks modelis atrodo gražiai ir pan.

14855971_1810210235892132_5578248285559101417_o

Lietuvoje turbūt esate vienintelės, kurios siuvate lietpalčius ir vaikams, ir mamoms. Tad pasigirkite savo pasiekimais, pavyzdžiui nuo ko pradėjote ir ko pasiekėte, kur esate šiandien. 

Ne turbūt, o tikrai taip (šypsosi). Pradėjome nuo visiško nulio – be samdomų dizainerių, verslo patarėjų ar investicijų. Viskas, ką šiandien esame pasiekusios, atlikome savo pačių pastangomis. Ir, žinoma, su artimųjų pagalba. Šiandien galime klientams pasiūlyti lietpalčius moterims, vyrams ir vaikams, prekiaujame ne tik Europos, bet ir kai kuriose pasaulio šalyse. O dabar šiuos atsakymus rašome iš Japonijos, kur dalyvaujame vienoje didžiausių pasaulyje mados mugių. Esame sau labai reiklios ir kartais atrodo, kad turėtume būti pasiekusios dar daugiau. Tačiau, žiūrint iš šalies, mūsų prekinis ženklas gyvuoja dar tik vos daugiau nei vienerius metus, o mūsų lietpalčiais jau puošiasi nemažai žmonių visame pasaulyje.

Ar nebijote konkurencijos, jog kažkas gali “pavogti” jūsų idėja?

Idėjos yra dažnai kopijuojamos ir nuo to nepavyks pabėgti. Tačiau idėja dar ne viskas. Labai svarbu prekinis ženklas, kokybė ir klientų pasitikėjimas – šitų dalykų iš mūsų nepavogs (šypsosi). Be to, savo dizainus patentuojame.

Esate dviese. Ar tai, kad esate dvi draugės daro jus sėkmingesnėmis verslininkėmis? Kaip esate pasidalinusios savo darbus ir pareigybes? Ar bendrai kuriamas darbas nekenkia draugystei?

Be abejonės. Neretai juokiamės ir sakome viena kitai: – Ką aš be tavęs daryčiau. Vienam žmogui gana sunku priimti sprendimus, o dviese galime pasitarti ir viskas atrodo žymiai parasčiau. Taip pat ir pasiguosti, kai būna sunku. Verslas draugystei kenkia (jei galima taip vadinti) tuo atžvilgiu, kad 99% temų apie kurias kalbame yra lietpalčiai. Mažai lieka vietos mergaitiškiems plepalams (šypsosi).

Kaip manote, ar Lietuvoje yra pakankamai vertinami lietuvių kuriami darbai? Juk kaina iš tiesų yra nemaža.

Pastebėjome, kad lietuviai, ypač vilniečiai, itin vertina lietuvių gaminius. Ir yra pasirengę mokėti kiek daugiau nei už užsienietišką prekę vien todėl, kad galėtų paremti saviškius ir gauti originalią prekę.

Ar kada nors buvo minčių, jog vis dėlto reikėtų viską mesti? Jeigu taip, kas paskatino eiti į priekį?

Kai būname išsekusios ir pervargusios nuo darbų pasijuokiame, kad – viskas, gana, tačiau tik tą akimirką. Rimtai apie tai negalvojame. Dažniau svajojame apie ateities planus ir galimus pasiekimus.

15025627_1819580084955147_1397164610767775866_o

Kaip į jūsų idėją apie nuosavą verslą reagavo artimiausi žmonės – stengėsi atkalbėti ar skatino?

Kai papasakojome idėją, artimieji žiūrėjo gal kiek atsargiai, nes nežinojo, ko galima tikėtis. Juk žengėme į mums visiškai naują sritį. Tačiau, kai pamatė pirmuosius lietpalčius, net neabejojo, kad paklausa bus. O dabar abiejų mūsų vyrai, sesės ir tėvai labai daug padeda ir prisideda. Jau dvi šeimos dabar gyvena Ducktail lietpalčiais (šypsosi).

Kaip jums sekasi atrasti aukso viduriuką ir rasti laiko darbui bei šeimai? Ar niekas dėl to nelieka nuskriaustas?

Iš pradžių, tai buvo gana didelis išsūkis, nes mūsų vyrai mus retai matydavo namuose. Tačiau dabar jie tiek įtraukti į mūsų veiklą, kad siūlo naujas idėjas, dalyvauja fotosesijose, kartu važiuoja į muges ir pan…

Kur reklamuojatės? Kur galima lietpalčius apžiūrėti, pačiupinėti ir įsigyti? 

Šiuo metu reklamuojamės tik savo Facebook ir Instragram paskyrose. Lietuvai to jau užtenka, o užsienio reklamai turime kitų planų. Mūsų lietpalčius galima apžiūrėti ir įsigyti internetinėje parduotuvėje www.ducktail.eu bei šiuose Lietuvos butikuose:

Baltas miškas (Šv. Mikalojaus g. 13, Vilnius);
Taškuota suknelė (Stiklių g. 7, Vilnius);
Moustache Boutique (Vilniaus g. 28, Vilnius);
Morka Boutique (Vilniaus oro uostas);
Kopa Boutique (Turgaus g. 20, Klaipėda).

Na ir pabaigai, ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą moterims/mamoms?

Pirmiausia, norėtume palinkėti drąsiai žengti tą žingsnį nuo idėjos iki jos įgyvendinimo pradžios. Visada sunkiausia yra pradėti veikti. Pradėkite mažais žingsneliais ir eikite tolyn. Nebijokite paprašyti artimųjų ir draugų pagalbos – nustebsite, kiek aplink atsiras žmonių, palaikančių jūsų idėją.

Be to, pati šiuo metu laukiuose (Virginija), tad daugiau patarimų, kaip suderinti verslą ir naujagimį galėsiu patarti gimus vaikeliui rugsėjo pabaigoje (šypsosi)

Daugiau informacijos rasite: http://ducktail.eu

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ