“KETURIOS KĖDUTĖS” SĖKMĖS ISTORIJA IR NEBŪNANT MAMA DIDELIS NORAS KURTI YPATINGUS TEKSTILĖS GAMINIUS VAIKAMS, ĮKVĖPĖ SUKURTI SĖKMINGĄ VERSLĄ

Dažniausiai kalbame apie verslias mamas, kurios įkvėptos motinystės sukuria verslus. Tačiau šį kartą istorija kiek kitokia… Justina – “Keturios kėdutės” įkūrėja vaikų neturi, bet kuria mieliausius pataliukus ir įvairius dalykėlius būtent vaikams. Dažna mama tikrai žino kas yra “Keturios kėdutės”, o jų pataliukai puošia naujagimių lovytes.  Tad šiandien norime papasakoti Justinos istoriją, kaip didelis troškimas turėti savo verslą ir meilė vaikams padėjo pasiekti savo tikslų, užkariauti mamų ir mažylių širdis bei sukurti verslą, kuris kaip tik atšventė 6-ajį gimtadienį.

MIL_2935nkjPradėkime viską nuo pradžių ar “Keturios kėdutės” pirmasis Jūsų verslo projektas? Kuo užsiėmėte iki tol?

Kiek save prisimenu, visada dirbau, turbūt nuo kokių 14-15 metų. Taip jau tėvai išauklėjo, kad turiu pati savimi pasirūpinti. Tad teko paragauti įvairios duonos, pamatyti skirtingų įmonių, kolektyvų ir vadovų. Taip, po truputį, viską dėjau į save, kaupiau ir, matyt, kažkur pasamonėje sodinau sėklą apie savą verslą. Ko gero pats pirmas „wau“ momentas buvo dar tada, kai paauglystėje savaitgaliais dirbau reklamos asistente – gana smagiai leidi laiką ir dar pinigų už tai gauni. Jei tai ir yra suaugusiųjų gyvenimas, tai ko gi jie taip skundžiasi? Žinoma, laikui bėgant vis gi supratau, kad yra daugiau nei juoda ir balta. O tas ilgėjimasis darbo, kurį dirbtum su malonumu, vis baksnojo į pašonę. Baigusi “Nekilnojamojo turto valdymo” bakalaurą ir beveik ketverius metus dirbusi nekilnojamojo turto konsultante pajutau, kad laikas keisti kryptį. Nieko konkretaus, tiesiog ramia širdim paleidau vieną etapą ir atsivėriau. Viskam. Bet kam… Tad, jei kada nors ketinau kurti savo verslą, tą vietą, kur kas rytą būtų gera ateiti, kur pasitiktų šilti žmonės, prasmingas tikslas, pagarba vienas kitam ir būtų galimybė augti man pačiai ir auginti kitus – tai buvo tas laikas. Dabar arba niekada. Tada ir gimė “Keturios Kėdutės”…

ė

Papasakokite plačiau apie savo verslo idėją, savo kūrybą. Kaip kilo idėja?

Turiu gana nagingas rankas, vaikystėje visų kiemo mergaičių lėlės „vaikščiojo“ su mano pasiūtais sijonais. Siūti, klijuoti, konstruoti, kalti, statyti, piešti – čia yra mano gyvenimo cinkeliai! Niekada profesionaliai, bet dėl savęs. Tuo metu, kai buvau jau subrendusi palikti tuometinį darbą, mano miela draugė laukėsi pirmagimės – pirmas vaikas mūsų jaunučių merginų draugijoje. Kas tas pilvas, pienas, vaikas? Mokėmės visos kartu (šypsosi). O kai draugė paprašė pasiūti pataliukus (aš juk ta, kur viską moka), mielai sutikau. O tada ir užvirė: „geras, tai ir gali būti tavo verslas“ – sakė artimieji. Kitaip tariant “Keturios Kėdutės” yra atsitiktinumas. Anksčiau ar vėliau nuosava veikla būtų atėjusi į mano gyvenimą, ko gero, aš galėčiau veikti bet ką. Tik kažin ar kokią kitą veiklą taip mylėčiau.

justinaš

Ką gaminate, iš kur semiatės įkvėpimo? Kokį asortimentą klientas gali rasti pas Jus?

Kartais jau net nebežinau, ką gaminam, visko tiek daug (šypsosi). Tame turbūt ir grožis – kai turi savo veiklą gali kurti ką tik nori. Kokia idėja tik šaus į galvą, viską gali išbandyti, kurti, ieškoti ir galiausiai atrasti kažką tobulo… Mūsų visi gaminiai sukasi apie kūdikių ir vaikų kambarį: pataliukai, apsaugėlės, gulteliai, pagalvėlės, pledukai ir dar daug daug visko. Labai populiarūs mūsų gaminti vonios chalatėliai ir pončai, turime keletą kolekcijų ir vaikai juos labai mėgsta. Taip pat dekoracijos, metrikai, žaisliukai, sėdmaišiai. Idėjos veja viena kitą, tik žiūrėk, pristatome naują kolekciją, o jau knieti kažką naujo paleisti į pasaulį. Aš manau, kad čia yra neišsiamiamas rėtis, kuo daugiau kuri, tuo labiau norisi dar ir dar (šypsosi).

MI1_7560chfjAr susidūrėte su kažkokiais iššūkiais pradedat kurti savo verslą? Kas buvo sunkiausia?

Viskas yra vienas didelis iššūkis. Kaip aš kažkada esu sakiusi – mūsų “Kėdutėse” nebuvo nei vienos aklos sėkmės atvejo – viskas yra juodas, kasdienis darbas. Tiesiog. Manau, kad svarbiausia yra gera komanda. Jei pavyksta surinkti žmones, kurie tiki, tuo ką daro, kurie palaiko vieni kitus, turi panašias vertybes – tada tas ėjimas į priekį yra žymiai sklandesnis. Reikia daug valios ir kantrybės, kartais drąsos, bet kai žiūri į verslą kaip į žaidimą – tada viskas klojasi šiek tiek kitaip. Nesakau, kad ne rimtai dirbam (šypsosi). Tiesiog mano tikslas ir motyvacija yra su šiek tiek žaismingumo prieskonio. O tai apsaugo nuo baimių ir leidžia daryti gana drąsius sprendimus. Tiesiog, iš esmės, aš kuriu verslą dėl pačios kūrybos, man didelis malonumas kurti verslą kaip sistemą, jį auginti, dirbti su kolektyvu, eksperimentuoti priimant sprendimus, žiūrėti, kas iš to išeis. O savo lyriškąją pusę pamaitinu kurdama naujas kolekcijas, derindama spalvas, audinių faktūras ir formas. Ir neturiu jokio konkretaus tikslo, ką reikia pasiekti, kad jau būtų VISKAS. Pats procesas yra malonumas. Kai taip vertini verslą ir nesilaikai įsikibęs, viskas vyksta sklandžiau ir lengviau.9

Kuo išskirtinės yra Jūsų kuriamos prekės vaikams? Galbūt turite išskirtinių detalių, ko nesiūlo niekas kitas Lietuvoje? 

Mes visada stengiamės pasiūlyti kažką naujo ir įdomaus. Tos paieškos niekada nesibaigia. Bet turiu prisipažinti, kad Lietuvoje yra tiek daug kūrybingų žmonių, kad konkuruoti tikrai sunku. Kita vertus, mes to ir nesiekiam, kiekvienas klientas turi savo skonį ir grožio supratimą. Ką tikrai galime garantuoti – tai kokybę. Viskame. Pradedant akivaizdžiais dalykais kaip žaliavos ir pati gamyba – tam esu be galo griežta. Bet mūsų esmė, tikiu, yra procesas – tai, kaip mes pasirūpiname klientu. Jie žino, kad mumis gali pasitikėti, kad mes padarysime viską, kad padėtume. Tiesiog versimės per galvą! Mūsų klientai gali jaustis saugūs ir ramūs – o būtent to labiausiai ir ieško besilaukiančios moterys. Jos ir taip turi dėl ko nerimauti. Patikimumas yra mūsų arkliukas.

Savo veikloje susiduriate su daugybe mamų. Ko vis dėlto mamos dažniausiai ieško savo vaikučiams? Į ką atkreipia dėmesį?

Yra dvi kategorijos. Vienos yra tos, kurios turi ypač aiškią viziją, ko nori. Tuomet mūsų kurtos kolekcijos būna tik atspirties taškas ir viską deriname individualiai pagal žmogaus pageidavimą. Tuo tarpu kitos, nori visko ir viskas joms gražu. Tada išsirinkti yra išties sunku, todėl skiriame tikrai daug dėmesio patariant, kaip viską suderinti, pasirinkti, kas praktiška ir reikalinga, o kas tiesiog žavu ir džiugina širdį. Tačiau ir vienos, ir kitos be galo kreipia dėmesį į gaminių kokybę, patvarumą. Juk mamos savo mažyliams nori visa ko geriausio.

č

Pasigirkite savo pasiekimais – nuo ko pradėjote ir kur esate šiandien..?

Oi.. pradėjau nuo mažytės siuvimo mašinos ir vieno metro audinio. O dabar jau vis rečiau prisėdu prie siuvamosios, turiu nuostabią komandą ir prekės ženklą, kuris kaip tik atšventė 6-ajį gimtadienį. Mūsų gaminiai keliauja po visą pasaulį, o galvoje tūno dar tūkstantis ir viena idėja ateičiai (šypsosi).

justinaėPati vaikučių dar neturite ar nesunku suktis tokioje srityje? Kokie Jūsų išgyvenimai?

Vaikus tiesiog dievinu! Visuomet svajojau apie didelę šeimą, o kažkada norėjau dirbti vaikų darželyje (šypsosi). Gal todėl ši sritis tokia miela, labai daug pozityvios energijos ir šiltų emocijų. Neturint savo vaikų ir savos patirties, iš tiesų sunku tinkamai įvertinti naujų gaminių poreikį ar praktiškumą. Bet čia vėl gi slypi tam tikras atsakymas – aš neskubu dalinti patarimų, o kaip tik turiu labai atidžiai įsiklaustyti į kliento poreikius. Nes kaip ten bebūtų – kiekvienos patirtis yra skirtinga ir susikoncentruoti į savąją ar primesti nuomonę – būtų klaida. Žinoma, kiekvieną kartą mus aplankius mamai su mažyliu šiek tiek suspaudžia širdį, nes neturėti vaikų nėra mano pasirinkimas. Po daugybės nesėkmingų bandymų tiesiog mokausi su tuo gyventi. Kaip kažkada sakiau, nors savų vaikų neturiu, bet labai myliu visus Jūsiškius!

Ką norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms/moterims? Ar greičiau būtumėte ta, kuri skatina, ar ta, kuri bando atkalbėti?

Aš visada už tai, kad pažintume save. Kai supranti koks tu žmogus, kokios tavo vertybės prioritetai ir svajonės, tada labai lengva pasirinkti. Tad labiausiai gerbiu žmones, kurie žino ko nori, o ne bando įsipaištyi į kažkieno rėmą. Jei tu aiškiai suvoki, kad mėgaujiesi dirbdamas samdomą darbą, kuris turi begalę privalumų – nuostabu. Jei supratai, kad labiausiai mėgsti dirbti pats vienas, sau ir būti tik pats už save atsakingas – puiku. Jei svajoji apie komandą, verslo sistemą, plėtrą, taip kaip aš – pirmyn. Kitaip tariant – svarbiausia, kad būtumėt laimingi. Blogiausia, kai žmogus lyg ir žino ko nori, bet prisigalvoja tiek daug pasiteisinimų, kad iš baimės gaišta savo laiką tiesiog trypčiodamas vietoje. Kankina save ir taip žudo tą kūrybinį potensialą. Aš visada sakau – nori? Pirmyn! Eik daryk, bandyk, klysk, mokykis – juk viskas taip įdomu! O, jei reikės patarimo ar padrąsinimo – aš visada Jūsų paslaugoms (šypsosi).

Daugiau info: https://www.4kedutes.lt

Facebook: https://www.facebook.com/4kedutes/

 

RAŠYTI KOMENTARĄ