KAIP ĮDOMIAI DEKORUOTI VELYKINIUS KIAUŠINIUS?

Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Tačiau pas mus Velykų šventė ir marginti kiaušiniai tiesiog neatsiejami. Margutis – svarbiausias Velykų švenčių akcentas. Visi marginame kiaušinius įvairiausiais būdais ir stengiamės nustebinti kitus bei susikurti jaukią šventę. Visiems tėveliams norisi į marginimo procesą įtraukti ir vaikus. Tad atrinkome keletą netradicinių marginimo būdų, kuriuos galite išmėginti ir su savo mažaisiais.

Žaidimas su įprastais kiaušinių dažais

Žaismingų ir įdomių rezultatų galima sulaukti naudojant įprastus kiaušinių dažus. Užteks, jog turėsite pagrindines spalvas, tačiau nebūtina jomis marginti visus kiaušinius iš eilės. Rezultatas gali būti labai įdomus, jei kiaušinį marginsite viena ta pačia spalva. Kaip gauti tokius pereinančių spalvų kiaušinius?

  • easter-egg-decorating-ideas-7-2__605Pagal instrukciją pasigaminkite dažus kiaušiniams ir supilkite juos į nedidelį indą, kuriame tilptų vienas kiaušinis.
  • Įmerkite visą kiaušinį, kad dažai pilnai jį apsemtų ir neilgai palaikius ištraukite – kiaušinis turėtų įgauti švelnų atspalvį.
  • Vėliau, nupilkite šiek tiek dažų į kitą indą ir vėl merkite tą patį kiaušinį į dažus, dabar kiaušinis jau nebus visiškai apsemtas.
  • Kuo daugiau kartų kartosite šiuos veiksmus, tuo daugiau atspalvių papuoš Jūsų margutį.

07-unique-egg-ideas-chalk-fslKreidiniai dažai

Pirmiausia reikia nudažyti margutį Jums patinkančiomis spalvomis. Žinoma, geriausias ir gražiausias efektas, jei kiaušinis bus nudažytas tamsia spalva. Nudažius šiais dažais paviršių, vėliau ant jo galima piešti ar rašyti mokykline kreida (balta ar spalvota). O nepatikus tai ką nupiešėte, tiesiog viską galima nuvalyti drėgna šluoste ir piešti iš naujo. Velykiniai margučiai atrodys tikrai išskirtinai, jei juos taip numarginsite, o ir vaikai be galo mėgsta paišyti spalvotomis kreidelėmis, tad tikrai prisijungs prie kiaušinių marginimo ir turėsite puikų laiką visi kartu.

Lipni juostelė 

Jūs nepatikėsite! Taip, kalbame būtent apie paprastą skaidrią lipnią juostelę! Šios juostelės, ko gero, galima rasti kievienuose namuose, o efektas tikrai vertas dėmesio ir darbo labai nedaug. Trumpai apie pačią dažymo eigą:

  • Pasiruošiame indus su skirtingų spalvų kiaušiniams skirtais dažais.
  • Virtus kiaušinius apklijuojame lipnios juostelės gabalėliais – tose vietose kiaušinio spalva liks balta.
  • Įmerkiame kiaušinus į norimas spalvas ir palaukus, kol kiaušiniai įgauną reikiamą spalvą, ištraukiame.
  • Nusausiname kiaušinius ir klijuojame lipnios juostelės gabaliukus kitose vietose (pirmieji lieka irgi užlipinti).
  • Įmerkiame kiaušinus į kitas spalvas. Ištraukus ir nusausinus margučius, nulupame visus lipnios juostelės gabalėlius.

EasterEggs3Marginimas juodu markeriu

Tai turbūt pats paprasčiausias būdas – juk paišyti mėgstame visi. O čia net nereikia daug didelių gabumų – tiesiog pabrūkšniuoji, pataškuoji ir žiūrėk – gavosi puikus raštas. Kad markerio raštas nenusivalytų ir nenusiplautų (o ir efektas daug gražesnis), reikėtų paišyti ant paprastų baltų, virtų kiaušinių.

IMG_1067Kiaušinių dekoravimas dirželiais, kaspinėliais ir gėlytėmis

Pirmiausiai reiktų kiaušinius nudažyti jiems skirtais dažais.Geriausiai, jog rinktumės vienos spalvos dažytus kiaušinius, jog nebūtų per daug marga. Po to prie atspalvio parinkite tinkamus popierinius dirželius ar kaspinėlius ir uždėkite ant pačių kiaušinių. Tai labai greitas ir geras būdas papuošti margučius.

Marginimas antspaudais

Jei turite antspaudukus, puikiausiai juos galite panaudoti dekoruojant margučius. Reikėtų rinktis kuo mažesnius motyvus, nes kiaušinio paviršius išlenktas ir didesnį piešinį gražiai atspausti būtų tikrai sudėtinga. Rašalą reiktų rinktis atsparų vandeniui, tinkantį dekoruoti slidžius paviršius.

Popieriniai karpiniai

tokhm-morgh-eyd-1-03Nors popierines snaiges karpome dažniausiai karpome Kalėdų šventėms, per Velykas taip pat galime pasinaudoti šią puikią techniką. Tereikia susirasti šviesių pavasarinių spalvų plono popieriaus, mažas aštrias žirklutes ir kibti į darbą. Nepamirškite, kad karpiniai turėtų būti nedideli – jie turi tilpti ant kiaušinio paviršiaus. Klijuoti juos patogiausia su skiestu lipalu.

Spalvoti pirštų antspaudai

Tereikia pasitelkti šiek tiek fantazijos! Ši technika tiks tiems, kurie mėgsta eksperimentuoti. Taigi ką galėtume sukurti iš spalvoto piršto antspaudo? Ogi daugybę smagių piešinėlių. Vaikai tikrai mielai padės marginti kiaušinius šiuo būdu – tik leiskite jiems sukišti savo pirštukus į dažus! O likusią kūrybinę dalį galėsite atlikti patys, tiesiog pasiimkite į rankas markerį ir pasitelkite savo fantaziją.

Lipnios popierinės juostelės

Šis dekoravimo būdas labai tiks ir patiks mažiausiems. Tiesiog duokite vaikams lipnios spalvotos juostelės gabalėlį ir mažyliai greitai sugalvos, kaip tą baltą kiaušinį paversti margu.  Juosteles galite karpyti ar plėšyti – kaip Jums smagiau. Kiekvienas margutis bus žaismingas, tikrai papuoš šventinį stalą ir marginimo procesas bus labai greitas, žaismingas ir paprastas.

RAŠYTI KOMENTARĄ