IDĖJOS VAIKŲ GIMTADIENIUI. ARBA KAIP MES ŠVENTĖME 5-ĄJĮ SŪNAUS GIMTADIENĮ

Gimtadienis vaikams – turbūt didžiausia šventė metuose. Kasmet tėveliams tenka pasukti galvą kur ir kaip švęsti vaikų gimtadienius, kad jie būtų smagūs ir įsimintini. Kadangi mano sūnui suėjo 5-eri ir jau vaiko toks amžius, jog sprendimus gali priimti jis pats, nusprendėme šį kartą šventę daryti vaikams, o ne tėvams. Tad šiandien noriu Jums papasakoti apie savo sūnaus gimtadienį, aptarti svarbiausius dalykus kaip ir ką rinktis, ir ko reikia, kad vaiko gimtadienis būtų įsimintina šventė.

Draugai

Kaip mano sūnus sako: “Svarbiausia – draugai”. Jokia šventė netapts tikra švente be tikrų draugų ir vaikų juoko. Leidome pačiam kviesti savo draugus ir nekišome savo nuomonės – ką kviesti, o ko gal ne. Tai – jo šventė, jam turi būti smagu kartu su artimiausiais draugais ir giminaičiais.

Erdvė šventei

Kodėl pradedu nuo vietos? Nes manau, tai pats svarbiausias šventės akcentas – kur ji vyks. Išsirinkome tris mus dominančias studijas ir išvykome jų apžiūrėti. Kadangi mūsų sūnus jau nebe mažiukas, pasirinkimo laisvę atidavėme jam. Aplankėme visas tris vietas ir vaikinas išsirinko “Panda Play” žaidimų kambarį. Nepastikėsite, pernai gimtadienį šventėme irgi ten pat, tik tą kartą vietą rinkome mes, tad mano sūnus matyt turi tikrai gerą skonį.

1 (22)

Panda Play – tikrai nėra įprastas žaidimų kambarys. Sūnaus nuomone, jam patiko dėl didelio ploto ir dėl didelių batutų. Tačiau aš šią erdvę norėčiau išskirti dėl visiškai kitokio interjero – juoda/balta, o ir šiaip viskas taip skoningai ir jaukiai įrengta.

Visa žaidimų erdvė yra be galo didelė ir erdvi. Joje pilna įvairiausių užsiėmimų tiek patiems mažiausiems svečiams, tiek vyriausiems. Mažieji turi atskirą, labai jaukų kampelį su jiems tinkančia veikla: Lego Duplo, virtuvėlė, įvairūs žaisliukai, mamytėms – minkštasuoliai ir t.t. Vyresnėliams – įrengta didžiulė batutų zona. Nemeluosiu, joje vaikai daugiausia laiko ir praleido per visą gimtadienį. Taip pat stovi didelis pripučiamas batutas, ant jo irgi siautė nesustodami. Originali karstynė su Pandų nameliais ir kamuoliukų baseinu, balansiniai dviratukai. Na, o mūsų svečiams didelį įspūdį paliko TIKRAS automobilis, taip taip, tikrai tikras! Visi ten jį “vairavo” – ir mažiausieji, ir didžiausieji. Žodžiu, veiklos tikrai nestigo…

Pramogos

Kadangi studiją užsakėm trim valandom ir nenorėjom, jog vaikai vien tik dūktų, pagalvojom, jog reikia kažkokios įdomios pramogos/programos. Pasirinkime galima rasti daug ir įvairių animatorių, tačiau norėjosi kažkaip visus nustebinti, norėjosi kažko originalaus, jog patiktų ir vaikams, ir tėvams. Internete atradau “Mokslinio šou atradėją” – tai naujas ir neįprastas vaikų švenčių formatas, kitaip tariant mokslinė labaratorija, kurioje fantastika tampa tikrove. Pradžioje išgasdino faktas, jog organizatoriai iš Vilniaus, tačiau jokių problemų – “Mokslinis šou atradėjas” gali atvykti į bet kurį Lietuvos kampelį.

Tai buvo geriausias mūsų sprendimas, nes šventė virto tikra švente ir sužavėti liko visi šventės dalyviai. Vaikai (mūsų rate) gana aktyvūs ir prikaustyti jų dėmėsį, kad ir pusvalandžiui, gali tapti tikra misija, tačiau su šiuo šou jokių problemų nekilo. Galiu drąsiai teigti, jog jokie animatoriai neatstos to, ką surengia “Mokslinis šou atradėjas”. Nupasakoti žodžiais sunku, vaizdu perteikti gal kiek lengviau, tiesiog tikrai verta viską pamatyti, pajusti, patirti (tėvai irgi viską stebėjo išpūstomis akimis). Trumpai: vaikai mokėsi apie azotą, šaldė puodą, valgė šaldytus kukurūzus, kurių dėka pro nosis pūtė dūmus (kaip tikri drakonai), gamino tikrą sniegą, maudėsi azoto garuose ir pabaigą vainikavo pačių pagaminti valgomieji ledai.

1 (68)

Maistas maistas maistas

Tikrai nepaslaptis, jog per tokias šventes vaikai valgo mažiausiai. Tad norėjosi, jog ir jie rastų bent kažkokių užkandžių. Mums labai patiko popkornai iš popcornlab.lt. Ten jų galima rasti įvairiausių skonių ir spalvų, o stalas atrodo dar stilingesnis! Tad vaikus jie tikrai labai džiugino, dar ir namo įdėjom dovanų po indelį. Taip pat paruošėme daug ir įvairių vaisių, kukurūzų.

“Skanovės” užsakėme natūralių ir sveikų vaisių bei daržovių sulčių. Manau, tai puikus pasirinkimas, nes jų sultys be jokių priedų, cukrų ir t.t. Mažuose buteliukuose, kas vaikams labai patogu. O skonis tikrai pasakiškas, lyg namuose pagaminti natūralūs vaisių/daržovių kokteiliai.

Na, o visus kitus užkandžius mums paruošė mūsų labai gera draugė “Živilės skanėstai”. Ji tikrai gali nustebinti net išrankiausius maistui svečius. Rinkomės vieno kąsnio užkandukus, burgeriukus, įdarytus kruasanus, lavašus ir daug kitų skanumynų. Tik toks patarimas, nepersistenkite su užkandžiais ir neužsisakykite jų per daug!

1 (14)

Šventės fotografas

Aš tikrai norėjau mėgautis švente, stebėti laimingus vaikus bei bendrauti su svečiais, o nelakstyti su telefonu ir gaudyti kiekvieną šventės akimirką. Tad mano nuomone, mums tikrai reikėjo fotografo, jog įamžintų visas šventės akimirkas. Šioje vietoje reikėtų gerai atsirinkti tinkamą žmogų, mokantį ne tik fotografuoti, bet ir bendrauti su vaikais. Aš rinkausi “Agne.K.- Photography”, buvau apie ją daug skaičiusi gerų atsiliepimų Facebook mamų grupėse. Agnė – tikrai ta fotografė, kuri savo šiluma ir draugiškumu gali užburti kiekvieną, net ir mano sūnus, kuris visiškai nepozuoja, Agnei pasidavė ir kelis kartus nusišypsojo. O aš buvau rami, jog prisiminimui nuotraukų tikrai bus ne tik mums, bet ir svečiams.

1 (71)

Dekoracijos

Ar reikia dekoracijų, viskas priklauso ir nuo pačios studijos, kur rengsite šventę. Kadangi “Panda Play” ir taip labai stilinga erdvė, mes ją pagyvinti norėjome tik balionais ir spalviškai derančiais vienkartiniais, iš popieriaus pagamintais, indeliais. Tikrai didžiausią pasirinkimą ir geriausią kainą galima rasti “Švenčių miestas”.

Pabaigai…

Atrodo, jog surengti gimtadienį yra labai paprasta. Bet deja… Apgalvoti tenka daug dalykų! O, kad šventė taptų tikra švente, reikia įdėti tikrai nemažai darbo. Tad labai tikiuosi, jog šie mano išvardinti apspektai padės Jums lengviau suorganizuoti savo vaikučiui gimtadienio šventę, kad ji taptų įsimintina, o vaikai būtų tikrai laimingi.

Galerija:

RAŠYTI KOMENTARĄ