STIPRINAM VAIKŲ IMUNITETĄ!

Visi norime turėti sveikus vaikus. Norime, jog šaltuoju metų periodu vaikai nesirgtų, būtų žvalūs, energingi ir sveiki. Prie vaikų imuniteto stiprinimo ko gero labiausiai prisidedam mes – tėveliai. Tad mūsų įtaka yra labai didelė. Kaip reikia leisti laiką, kaip maitinti ir ką daryti, jog sustiprintume savo mažųjų imunitetą, pamėginkime apie tai ir pakalbėti…

Saldumynų ribojimas ir keitimas sveikais saldumynais

images (1)Saldumynų vaikams reikia, nes jau taip juos užsiauginome, tačiau turime ieškoti alternatyvų kuo juos pakeisti:

 • Džiovinti vaisiai. Namuose džiovinam bananus, obuolius, braškes, kriaušes. Tai ne tik puikus užkandis, bet ir gauname daug naudingų medžiagų.
 • Medus. Medaus vaikams galima labai nedaug, nes medus turi itin daug veikliųjų medžiagų. Tačiau šaukštelis per dieną yra puikus būdas numalšinti saldumynų troškulį.
 • Džiovinti duoniukai. Džiovyklėje iš grūdų bei džiovintų vaisių galima pasigaminti skaniausių užkandėlių. Telieka tik eksperimentuoti ir atrasti kas skaniausia šeimai.
 • Naminiai ledai, pyragai, sausainiai. Retkarčiais vaikai turi teise pasimėgauti tikrais saldumynais. Ledai iš šaldytų uogų, pyragai su datulėmis, Kalėdiniai sausainiai, džiovintų vaisių skanėstai ir žinoma dar daug kitų alternatyvų :)

Pratinimas prie šviežių ir troškintų daržovių nuo pat mažens

Kai tik mažas kūdikėlis pradeda ragauti maistą, jam reikia duoti ragauti viską. Šviežias daržoves, uogas, vaisius. Taip vaikiukas įpras prie skonių ir su malonumu valgys pomidorus, agurkus, salierus ar kitokius gardumynus.

kids-playing-in-snowKuo švaresnis oras aplinkoje, kurioje gyvenate

Miesto centre vaikams tikrai nėra pati geriausia aplinka.  Žinoma, smagu pasilepinti miesto teikiamomis pramogomis, bet jei taip kiekviena dieną nuo ryto iki vakaro? Įdomu kas darosi mūsų vaikų organizmuose, kaip jie vystosi nuolat gaudami sieros dioksido injekcijų. Mes ne augalai, dėl to savo mažuosius turėtume kuo dažniau vežti į gryną orą ir gamtą, kur kuo daugiau augmenijos ir kuo mažiau aplink burzgiančių mašinų.

Pakankamai miego ir kuo mažiau streso

Sunku šiais laikais atsispirti vakarėliams, prekybos centrams, būreliams, lėkimui vis kažkur kitur, kelionėms, ypač jei kišenė pakankamai stora ir galimybės atrodo beribės. Bet vaikams reikia paprastumo. Jie mokosi kiekvieną akimirką ir pavargsta labai greitai.

Pirtis ir grūdinimas

Pirtis kiekvieną savaitę, pabėgiojimas basomis kojomis po sniegą ar vasarą per žolytę, bėgiojimas po namus be rūbų. Tikrai labai gerai!

Kuo ilgesnis buvimas lauke

Bet kokiomis oro salygomis vaikas kieme ras ką veikti. O suaugusiajam reikia tik rasti tinkamus rūbus ir taip pat pasinaudoti galimybe pajudėti, gauti vitamino D ir kurti kartu su vaikais nuostabius vaikystės prisiminimus.

Pakankamas vėdinimas ir drėkinimas namuose

Priplėkę namai puiki terpė visokių neigiamų mikroorganizmų dauginimuisi. Šviežias oras turi nuolat cirkuliuoti namuose, nesvarbu tai žiema ar vasara. Žiemą būtinas ir drėkinimas.

Pilnavertė ir sveika mityba

Šita tematika galima daug rašyti. Mūsų kasdieninis multivitaminų šaltinis gali būti rytiniai kokteiliai arba sultys.

Keletas esminių momentų:

 • Baltų miltų keitimas kitais – pilno grūdo, žirnių, avinžirnių.
 • Žali, vaisiniai kokteiliai.
 • Šviežios sultys
 • Raciono papildymas maltomis sėklomis.
 • Kokoso, sėmenų aliejaus vartojimas.
 • Kiek tai yra įmanoma maisto derinimas.
 • Pieno produktų ribojimas.
 • Riebios mėsos ribojimas.

Šaltinis www.ieskantysmenulio.lt

RAŠYTI KOMENTARĄ