VAIKIŠKI AKINIŲ RĖMELIAI. VISKAS KĄ REIKIA ŽINOTI APIE JUOS

Šiandien galime pastebėti, jog regėjimo sutrikimų turinčių vaikų skaičius tikrai didelis. Yra daug tai lemiančių priežasčių ir dažnais atvejais vizitas pas Jūsų vaiką prižiūrintį gydytoją-oftalmologą baigiasi akinukų išrašymu. Tačiau išrinkti vaikui tinkamus akinių rėmelius tėveliams tampa nemaža užduotis. Tad šiandien norime plačiau apie tai pakalbėti, pateikti Jums keletą rekomendacijų, kad prieš renkantis, jau žinotumėte pagrindinius aspektus į ką atkreipti dėmesį. Apie visa tai mums pasakoja optikos „Fielmann“ specialistai.

Vaikiški akinių rėmeliai turi būti tokie, jog atitiktų vaiko gyvenimo būdą

Nepriklausomai nuo to, ar akinukai yra skiriami pastoviam nešiojimui, ar tik užsiimant tam tikromis veiklomis, visais atvejais renkantis rėmelius juntama nemaža įtampa, ypač jei akiniai skiriami pirmą kartą. Todėl labai svarbu išrinkti tokius, su kuriais vaikas jausis esantis “kietas”, tai yra akiniai turi atitikti vaikų skonį ir poreikius. Svarbiausia pasirinkimo misija – kad vaikas nešiotų pagamintus akinukus. Tokie papildomi bonusai kaip lauke tamsėjantys, o patalpoje atšviesėjantys akinių lęšiai akinukus daro dar patrauklesnius, su kuriais vaikas jausis tarsi turintis supergalių, o tuo pačiu ir jausis komfortiškai bei saugos akis nuo žalingų UV spindulių.

Tačiau renkantis akinių rėmelius vaikams reikia atsiminti, jog išvaizda nėra vienintelis veiksnys, svarbiausias dalykas yra funkcionalumas ir tinkamumas siekiant geriau matyti. Vaikai yra labai judrūs – sportuoja, žaidžia, todėl labai svarbus rėmelių patvarumas ir atsparumas, kad išvengtumėte ne tik rėmelių lūžių, o labiausiai  – vaikų susižalojimų. Akiniai turi būti lengvi, kad nespaustų nosies, nesukeltų odos sudirgimų.

Iš ko gaminami vaikiški akinių rėmeliai?

Įprastai vaikiški akinių rėmeliai yra pagaminti iš plastiko arba iš metalo, galima išsirinkti iš daugelio skirtingų formų modelių bei spalvų ir yra labai panašūs į suaugusiųjų. Būtent tokie modeliai ir labiausiai patraukia mažųjų akinių nešiotojų dėmesį, kadangi jie yra linkę kopijuoti savo mamas ir tėčius, o be to nori atrodyti labiau suaugusiais. Anksčiau buvo laikomasi nuomonės, kad iš plastiko pagaminti rėmeliai yra ilgaamžiškesni, mažiau deformuojasi ar yra sulaužomi, lengvesni ir yra pigesni. Tačiau šiuolaikiniai iš metalo pagaminti rėmeliai savo funkcionalumu ne ką mažiau nusileidžia iš plastiko pagamintiems rėmeliams. Todėl renkantis rėmelius, visuomet išsakykite optikos specialistams apie Jūsų vaikų santykį su akiniais bei jų dėvėjimo įpročius. Jei vaikas yra alergiškas kokiems nors metalo lydiniams, kaip pavyzdžiui nikelis, būtinai informuokite apie tai specialistą.

Apie vaikų nosytes

Didžiausias iššūkis renkantis tinkamus rėmelius mažiems vaikams yra tai, kad jų nosis nėra iki galo išsivysčiusi, t.y. neturi taip vadinamos nosies kuprelės. Metalinių rėmelių privalumas yra tas, kad jie visi gaminami su reguliuojamomis noselėmis, turinčiomis iš neslystančio silikono pagamintas pagalvėles, kurios neleidžia akinukams nuslysti, todėl yra visiems tinkami ir ergonomiškai pritaikomi.

Tuo tarpu dauguma vaikiškų rėmelių gamintojų susiduria su iššūkiais projektuojant iš plastiko gaminamus rėmelius, kadangi jie neturi reguliuojamos tarpnosės ir turi būti idealiai suprojektuoti mažoms nosytėms. Taigi, renkantis plastiko rėmelius, labai svarbu, kad jie idealiai “atsisėtų” ant nosies, priešingu atveju akinių lęšių svoris temps akinukus žemyn ir juos nuolat reikės su pirštu pakelti aukštyn.

Kita priežastis, kodėl ypatingai svarbu, kad akinukai stabiliai “sėdėtų” ant nosies – vaikai yra linkę žiūrėti į viršų ne pro akinius, o pro jų viršų ir pasmukus akiniams žemyn, ne visuomet jie juos pasitaiso į taisyklingą poziciją. Kad akinukai kuo stabiliau išsilaikytų ant nosies, rekomenduojame ant akinių kojelių galiukų uždėti specialius kabliukus, kurie pilnai apgaubia galinę ausies dalį ir taip neleidžia slysti akiniams nuo nosies. Kita alternatyva, kuri ypač tinkama patiems mažiausiems akinių nešiotojams – tampri virvelė, tvirtinama prie kojelių galiukų, apjuosianti galvytę.

Ką dar reikia žinoti?

Kita labai svarbi vaikiškų akinių detalė – fleksuojantys kojelių lankstai. Būtent jų dėka akinių nešiojimas tampa komfortiškesniu kaskart juos nusiimant ar užsidedant, užsiimant aktyviomis veiklomis, yra atsparesni lūžiams.

Akinių rėmelių pasirinkimas

„Fielmann“ asortimento formavimo komanda nuolat lankosi pasaulinėse optikos parodose, kur ne tik susipažįsta su akinių gamybos naujausiomis technologijomis, akinių dizainu bei madingomis formomis, bet ir ieško sprendimų suaugusiųjų bei mažųjų akinių nešiotojų išsakytiems poreikiams patenkinti.

Miraflex_down_syndromenRėmeliai patiems mažiausiems. Prieš porą metų vienoje didžiausių parodų Milane pažintis su kompanijos „Miraflex“ įkūrėju Peter Montana „Fielmann“ asortimentą papildė rėmeliais patiems mažiausiems, kuriuos galima pritaikyti net ir naujagimiams. Didžiausias dėmesys kuriant rėmelius skiriamas jų saugumui, t.y. modelių konstrukcijose nėra metalinių ir lūžtančių detalių, kuriomis mažieji galėtų susižeisti. Plastiko lydinyje nenaudojamas BPA, lateksas ir kitos sukeliančios įvairias alergijas medžiagos, todėl yra saugūs net ir tais atvejais, kai vaikučiai nori “pagaląsti” dygstančius dantukus pakramtant rėmelį. Kuo dar „Miraflex“ išsiskiria iš kitų vaikiškų rėmelių gamintojų – turi specialią liniją vaikučiams su Dauno sindromu, kurių nosies tilteliai nėra išsivystę, todėl jiems yra suprojektuotos specialios tarpnosės, leidžiančios rėmeliams nenuslysti nuo nosyčių.

Rėmeliai pagal amžiaus grupes. Itin platų rėmelių pasirinkimą pagal amžiaus grupes gali pasiūlyti prancūzų gamintojas „Nanovista“, kurių gaminami modeliai transformuojasi pagal įvairias veiklas, todėl puikiai subalansuoti net ir itin aktyviems vaikučiams. Gamyboje naudojama patentuota „Siliflex“ technologija yra itin elastinga, tačiau tuo pačiu rėmeliai išlaiko savo pradinę formą, ilgaamžė ir atspari įvairiems išoriniams poveikiams, tokiems kaip temperatūriniai pokyčiai, drėgmė ar cheminės medžiagos. Itin platus „Nanovista“ modelių, spalvų ir tokių efektų, kaip šviečiančios rėmelio kojelės tamsoje, pasirinkimas vis labiau užkariauja mažųjų akiniuočių meilę akiniams ir leidžia jiems suprasti, kad “akiniai – ne baubai, o vaikų draugai!”.

Nanovista-transformeriain

Klasikiniai modeliai. Klasikinių modelių ir ramesnių spalvų mylėtojams puikiai tiktų lietuviams itin gerai pažįstamo italų gamintojo „Centrostyle“ modeliai, kurie jau 40 metų kurdami kolekcijas vadovaujasi tokiomis vertybėmis kaip inovacijos, moksliniai tyrimai, funkcionalumas, dėmesys detalėms ir mažųjų klientų poreikiams. 

Rėmelis iš „Fielmann“ kolekcijos

Rėmelis iš „Fielmann“ kolekcijos

Kodėl verta rinktis rėmelius iš „Fielmann“ kolekcijos?

Vaikiškoje „Fielmann“ rėmelių linijoje rasite itin aukštus vokiškos kokybės bei saugumo standartus atitinkančius gaminius. Tokius rėmelius renkasi tie, kuriems itin svarbus patvarumas, tikslumas ir patogumas. Vaikams skirti akiniai yra tvirti, lengvi, ergonomiškai pritaikomi ir priglundatys, tad nenukrenta sportuojant, žaidžiant ar išdykaujant su draugais. Visi „Fielmann“ kolekcijos rėmeliai sėkmingai patikrinti pagal LT EN ISO 12870 standarto reikalavimus.

Jau seniai praėjo laikai, kai vaikai bendramokslių buvo pravardžiuojami dėl to, kad nešioja akinius, nes anuomet akiniai buvo itin sunkūs, nepatogūs ir neišvaizdūs. „Fielmann“ rasite didelį žaismingų formų, įvairiaspalvių ir, be abejonės, madingų bei šiuolaikiškų akinių vaikams pasirinkimą. Beje, tik čia vaikų akiniams taip pat suteikiama 3 metų garantija.

„Fielmann“ pataria: vaikų rega kečiasi, dėl to būtina kartą per metus patikrinti vaikų regėjimą pas savo akių gydytoją sveikatos priežiūros įstaigose, kadangi stebėdamas regėjimo pokyčius, jis geriausiai įvertins Jūsų vaiko akių būklę ir nustatys reikalingą regėjimo korekciją, tad optikose vaikai laukiami kartu su receptais jų akiniams. Tokie specialistai dirba ir „Fielmann“ optikose, tačiau ne visomis dienomis ir valandomis, o ir yra reikalingas išankstinis užsirašymas. Užsukti galite net jei ir nereikia naujų akinukų – „Fielmann“ optikos specialistai patikrins jau nešiojamus, kad šie būtų patogūs, nespaustų, išmokys kaip juos reikia prižiūrėti ir parodys, kad akinukai myli būti maudomi po tekančio vandens srove su lašeliu skysto rankų muilo. 

Rėmelis iš “Fielmann” kolekcijos

Pabaigai…

Jei ypač dažnai nutinka įvairios nelaimės su Jūsų vaiko akinukais, t.y. jie ištisai sulūžta, visų pirma susimąstykite, ar rėmelis buvo tinkamai išrinktas atsižvelgiant į vaikučio judrumą bei akinukų nešiojimo įpročius, visų antra – ar galutinį sprendimą, kokį rėmelį nešios Jūsų vaikas, priėmėte Jūs ar Jūsų vaikas – nes dažnai nepatinkantis ir nemylimas daiktas yra ne taip mielai nešiojamas ir mažiau saugomas. Taigi, leiskite vaikams patiems išsirinkti savo svajonių akinukus, o Jūs nuspręskite, kokio tipo akių lęšiai geriausiai atitiks vaikučių poreikius.

“Fielmann” vaikiški akinių rėmeliai: 

https://www.fielmann.lt/Produktai/akiniai/akiniu-remeliai-vaikams

RAŠYTI KOMENTARĄ