SPALVOS IR VAIKAI. KOKIOS SPALVOS TURĖTŲ VYRAUTI VAIKŲ SPINTOJE?

Spalvos. Ar kada susimąstėme, kokį svarbų vaidmenį mūsų visų gyvenime vaidina spalvos? Kodėl vienos spalvos mums atrodo gražios, o kitos ne? Kodėl vienos – nuteikia nuotaikingai, o kitos – mus ramina? Kokios drabužėlių spalvos turėtų vyrauti vaikų spintoje ar juoda yra tinkama vaikams dėvėti spalva, o gal tai tėra „skonio reikalas”? Apie visa tai, šiandien mums pasakoja Dr.Povas spalvotų drabužėlių e-parduotuvės įkūrėja Dalia Vaičiūnaitė – Mockienė.

shot3_679_0Iš tiesų tai, kokios spalvos mums patinka, gali labai daug pasakyti apie mūsų psichologines ir fizines savybes. Aplinkoje naudojamos spalvos yra mūsų nuotaikos ir išgyvenimų atspindys. Juk ne veltui vestuvėms mes renkamės jei ne baltus, tai ypač šviesius rūbus – taip pažymėdami šviesius išgyvenimus.  Norėdami pademonstruoti savo solidumą – darbe dažnai vilkime tamsių tonų rūbus. Vaikams yra dar svarbiau aplink save matyti spalvas, kurios skatina pažinti pasaulį, gerai nuteikia ir reikiamu metu leidžia susikaupti. Tyrimais įrodyta, kad net naujagimiai jaučiasi saugesni, jei jų aplinkoje dominuoja šviesūs pasteliniai tonai. Patys mažiausi labai jautrūs dėvimų drabužėlių spalvai, ypač galvos apdangalui. Kadangi jie patys nesirenka dėvimų ar aplinkoje esančių spalvų, tėvai turėtų pasirūpinti savo mažylių komfortu. Tuo tarpu vyresni vaikai mėgsta žaisti su skirtingomis spalvomis – ar tai būtų jų pačių piešiniai, ar spalvota apranga, ar maisto gamyba.

Kokios yra mėgstamiausios vaikų spalvos ir kiek jos svarbios renkantis drabužėlius klausiame Dalios Vaičiūnaitės-Mockienės?

Drabužėlio spalva vaikams tikrai labai svarbi. Tuo įsitikiname, jei tik leidžiame pačiam vaikui pasirinkti kuo rengtis. Kaip antai, mums, mamytėms, labai patinka ir pilki bei tamsūs rūbai. Visgi patys vaikai mieliau renkasi ryškesnius, spalvotus drabužėlius. Pati iš tiesų retai dėviu rožinę palvą, tačiau kartą apsivilkus rožinę palaidinę, mano 2.5 metų dukrytė mane pagyrė ir paprašė, jog šią palaidinę jai padovanočiau, kai ji bus jau didelė. Tokio įvertinimo nėra susilaukęs nei vienas kitas mano drabužis. Tai rodo, jog vaikams iš tiesų spalvos yra labai svarbios.

Vaikų madoje tikrai nėra tokio dalyko, kaip metų mados spalva. Spalvas diktuoja nuotaikos. Mūsų atliktos apklausos (tyrimo) metu paaiškėjo, kad yra dvi dominuojančios spalvos (lyderės), kurias labiausiai mėgsta vaikai. Atsakymas gali nepasirodyti originalus (šypsosi). Tai rožinė ir mėlyna spalvos – jos užima pirmas mėgstamų spalvų pozicijas – sudarė net 85 % atsakymų. Tarp atsakymų taip pat buvo paminėtos ir kitos spalvos: geltona, žalia, raudona, žydra, violetinė – jos sudarė 14 % atsakymų. Pilka ir juoda spalvos buvo paminėtos vos vieną/du kartus.

povasKą simbolizuoja vaikų mėgstamos spalvos? Ar tai ką nors pasako apie pačius vaikus? 

Be jokios abejonės. Kitu atveju taip masiškai tikrai nebūtų išpopuliarėjusios rožinė ir melsva spalvos. Nors daugelis mamyčių ir sunkiai „pereina“ tą etapą, kai jos dukra išgyvena rožinės spalvos gyvenimą, reikėtų džiaugtis šiuo dukros pasirinkimu. Ši spalva yra besalygiškos meilės spalva, todėl tik laimingi vaikai rinksis šią spalvą. Tuo tarpu žydra spalva suteikia mūsų vaikams harmonijos, mėlyna – atpalaiduoja ir ramina. Prisiminkime, kaip gera žiūrėti į jūrą ar žydrą dangų…  O raudona spalva, priešingai – mums priduoda energijos, šilumos, stiprybės. Juk tai ir kraujo, aistros ir ugnies  spalva. Jeigu Jūsų vaikui patinka geltona spalva vadinasi, jis pasižymi racionaliu ir aiškiu mąstymu. Oranžinė spalva tai mokslo ir žinių karalienė – ją dažniausiai renkasi mokymosi įstaigos, nes ji skatina produktyvumą. Kai kuriose šalyse vaikams per pertraukas net rekomenduojama valgyti apelsinus. O norėdami nusiraminti visada prisiminkime žalią – pusiausvyros bei gamtos spalvą. Juk vasarą gulėdami žalioje pievoje ir žvelgdmi į žalią medžių vainiką, jaučiamės tokie ramūs ir atsipalaidavę. Svarbu paminėti ir violetinę spalvą, kuri talpina kažką kūrybiško ir kilnaus, ne veltui tokia spalva rengėsi karaliai, dvasininkai. Teko skaityti, kad net Bethoveno kambaryje kabojo violetinės spalvos užuolaidos, o Leonardo Da Vinci medituodavo violetinėje aplinkoje.

Ką reikia žinoti renkantis spalvotus drabužius? 

Reikia pasitikėti savo vaikų skoniu ir leisti fantazuoti net šioje srityje. Noriu pabrėžti, kad nėra mūsų vaikams netinkančių spalvų. Visos spalvos, kurios patinka vaikams – tinka jiems idealiai. Garsūs mokslininkai/edukologai domėjosi mus veikiančia spalvų galia ir tyrė spalvų poveikį žmonėms. Jie pastebėjo, kad dažnai raudoną spalvą renkasi šiek tiek aktyvesni vaikai, o mėgstantys ramybę – mėlynų ar žydrų atspalvių drabužius. Išmanydami spalvų poveikį, tėvai gali ir kiek pažaisti  – pavyzdžiui: itin aktyvų vaiką norint kiek nuraminti – galima rengti žalių ar mėlynų tonų drabužiais, tuo tarpu itin nedrąsaus vaiko aprangą galima kiek pagyvinti raudonomis detalėmis.

Pastaruoju metu pastebima tendencija vaikus ir net visai mažučius kūdikius rengti juodais drabužiais, ką apie tai manote?

Iš tikrųjų, juodos spalvos drabužių pasiūla vaikams smarkiai išaugo. Mes patys stengiamės nepasiduoti šiai tendencijai. Visų pirma todėl, kad juoda spalva suteikia labiau suaugusiems reikalingo solidumo, uždarumo, rimtumo, o kartais net ir apsunkina bendravimą. Kitais žodžiais –  turi mažai pozityvumo. O tai juk visai ne tai, ko mes norime savo vaikams. Niekas nesiginčyja, jog maža juoda suknelė yra “must have” suaugusios moters spintoje, tačiau manome, jog šią spalvą ir derėtų palikti suaugusiems.

Ką rekomenduojame mes, jei visgi norisi juodos spalvos – tai derinti su kitomis spalvomis, nes juoda spalva perima kitų spalvų poveikį. Ypač gerais deriniais laikomi: juoda – rožinė, juoda – geltona, juoda – raudona.

kakaotalk_20160815_200135605-683x1024Pagal kokius kriterijus yra atrinkti drabužėliai Dr.Povas parduotuvėje? 

Atrinkdami drabužėlius iš Pasaulyje vertinamų dizainierių, mes visada atkreipiame dėmesį į jo spalvingumą – kad jis būtų ne tik mamytei patinkantis rūbelis, bet ir linksmas, vaikų fantaziją išlaisvinantis.

Na ir pabaigai, papasakokite, kodėl verta rinktis Dr. Povas produkciją? 

Visų pirma, mes renkamės tik patikimus tiekėjus, kurie siūlo labai kokybiškus drabužėlius. Dažnai atnaujiname savo asortimentą ir stengiamės užsakyti nedidelį to pačio drabužėlio kiekį. Norime, kad tai būtų išskirtiniai drabužėliai. Kadangi visi rūbai yra labai kokybiški, nebereikia gilintis į drabužio sudėtį ir etiketes – belieka stebėti naujienas ir išsirinkti savo vaikui patinkantį rūbą. Ko gero tuo ir skiriamės nuo kitų vaikiškų drabužių parduotuvių, jog mūsų drabužių spalvų gamoje, galite rinktis pačius nuotaikingiausius ir spalvingiausius drabužėlius.

Daugiau informacijos: www.drpovas.com 

Sekite mus Facebook’e: https://www.facebook.com/drpovas/

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ