VAIKO MAUDYNĖS. KAIP JAS PAVERSTI MALONIOMIS?

Tikriausiai daug tėvelių sutiks, kad vaiko maudynės vonioje dažnai kelia stresą ne tik vaikučiui, bet ir patiems tėveliams. Todėl vis dažniau pradedama žvalgytis į tai, kokiais žaidimais ir priemonėmis nukreipti vaiko dėmesį ir suteikti jam malonius įspūdžius vonioje. Bet kalbame ne tik apie tuos, kurie nemėgsta maudynių, pramogą, apie kurią šiandien papasakosime tiks ir patiks visiems.

17103414_1480255281986953_7615379765560202384_n

Ingos Stumbrienės nuotrauka

Saugumas svarbiausia

Ieškant žaislų ir priemonių, kurios galėtų paįvairinti vaikučio maudynes labai svarbus mažylio odos saugumas. Jautri vaiko oda sunkiai toleruoja cheminius produktus, kai kurių odą jautriai reaguoja net gi į švelniausias sudedamas dalis. Todėl maudynėms rinkitės hipoalerginius, specialiai vaikams sukurtas priemones.

Tiesa, tai, kad priemonė tinkama vaikams ar yra hipoalerginė, nereiškia, kad ją galima maišyti su skirtingomis vaikiškomis kosmetikos priemonėmis. Naudojant skirtingas priemones vienu metu, vaiką prausiant skirtingais produktais, vėliau tepant kremu, aliejumi ar kitais produktais galite sudirginti vaiko odą ir sukelti mažyliui diskomfortą. Taigi rinkdamiesi priemones, kurias naudosite vonioje, atsižvelkite ne tik į jų saugumą, bet ir į kiekį.

Maudynių džiaugsmas

Pripratinti vaiką maudytis ir džiaugtis vandeniu nėra paprasta, bet jeigu tam pasiryžote, pirmiausia tai daryti reikia kartu su vaikučiu. Vonia, nors ir ne didelis ežeras su gražia pakrante, tačiau visgi ta vieta, kurioje galima žaisti ir džiaugtis drauge. Dažnai vaiką vonia gasdina dėl to, kad joje nėra jokių jam patrauklių spalvingų elementų, su kuriais norėtųsi žaisti ir džiaugtis. Sukurkite juos!

17022025_1480255118653636_2002708134597803458_n

Ingos Stumbrienės nuotrauka

Šią vietą paversti patrauklia ir malonia galima su vonios putomis. Lietuvoje neseniai pasirodė skystos spalvą keičiančios putos voniai „Crazy Kids Stuff“. Šios putos yra malonaus kvapo ir konsistencijos, jas paprasta naudoti. Jos keičia spalvą, tačiau nedažo vaiko odelės ir vonios – tai bene svarbiausias aspektas žaidžiant vonioje. Dar vienas putų privalumas –  jos ne tik suteikia džiaugsmą, bet ir švelniai prausia vaiko odą, nedirginant ir nepažeidžiant jos. Taip sutaupoma ir laiko, ir priemonių.

Tėvelių labai pamėgtos purškiamos putos nuo skystų skiriasi tuo, jog  jas galima naudoti ne tik vonioje, bet ir vaikų šventėse, teminiuose vakarėliuose, nes jos putoja nenaudojant vandens. Formuojant jas lavinami vaiko pirštai ir vaizduotė, o tai labai svarbu ne tik žaidžiant vonioje, bet ir už jos ribų. Purškiamos ir skystos putos yra hipoalerginės ir visiškai saugios vaiko odai.

Specialistai maudynėms vonioje paįvairinti rekomenduoja vonios žaislus ir figūrėles. Vaikams sukurti vonios žaislai  spalvingi, malonūs liesti. Be to, su jais gali žaisti įvairaus amžiaus vaikučiai. Žaislų spalvos ir formos dažnai sudomina pačius mažiausius, padeda jiems susikoncentruoti. Su vonios žaislais maudynės putose tampa dar smagesnės. Gali būti, kad po tokių maudynių vaikutis į vonią vėl grįš su šypsena.

Putų  „Crazy Kids Stuff“ ieškokite inHair parduotuvėse: Vilniuje (Žygio g.90), Kaune (Savanorių pr. 139), Klaipėdoje (Naujojo sodo g.1) internetinėje parduotuvėje www.inhair.lt

RAŠYTI KOMENTARĄ