How-to-set-up-mac-parental-controls-MAIN

NEŠIOJAMAS KOMPIUTERIS VAIKUI: KAIP IŠSIRINKTI GERIAUSIĄ

Pastarųjų metų aktualijos aiškiai parodė, kad vaikams, moksleiviams, nemažiau nei suaugusiems, nešiojami kompiuteriai yra tikrai reikalingi. Į švietimo programą yra vis dažniau ir dažniau integruojamos kompiuteriu atliekamos užduotis, o siekiant, kad mokymosi procesas sklandžiai vyktų ne tik mokyklos klasėje, bet ir namuose, mažiesiems tikrai yra reikalingas geras nešiojamas kompiuteris. Be abejo, nešiojamas kompiuteris pravers ne tik mokslams, bet ir pramogoms, asmeninėms reikmėms. Na, o norint pasirinkti tikrai tinkamą ir gerą įrenginį, itin svarbu atsakingai atsižvelgti į kelis aspektus. Apie tai plačiau – šiame straipsnyje. 

Atsakingai apsvarstykite, ar jūsų vaikui tikrai reikalingas nešiojamas kompiuteris?

Nešiojamas kompiuteris – investicija. Tad, pirmiausia labai svarbu apgalvoti, ar šis pirkinys yra tikrai būtinas ir reikalingas jūsų vaikui. Žinoma, viskas, iš esmės, priklauso nuo vaiko amžiaus ir to, kam tiksliai kompiuteris bus naudojamas. Specialistai teigia, kad dar prieš pradėdami naudotis kompiuteriu, vaikai turėtų būti išlavinę pagrindinius savo kalbinius ir rašybos įgūdžius, kaip pavyzdžiui, turėtų mokėti taisyklingai laikyti rašiklį, rašyti ir skaityti. Be abejo, atskirti jų nuo technologijų nevalia. Šiomis dienomis, išmaniosios technologijos, o jų tarpe ir nešiojami kompiuteriai, yra itin plačiai naudojami mokymo procesuose. Na, o tėvai turi nuspręsti, kada yra tinkamas metas vaikui turėti nuosavą nešiojamą kompiuterį. Vieni šiuos įrenginius perka pradinukams, kiti – laukia paauglystės. Tinkamo atsakymo ir vieno teisingo pasirinkimo tikrai nėra. Tačiau, jei vaikui tikrai reikalingas nešiojamas kompiuteris, kuris padėtų lengviau ir efektyviau mokytis, būtina jį pasirinkti atsakingai. 

Tinkama operacinė sistema 

Vienas iš aspektų, į kurį būtina atsižvelgti renkantis nešiojamą kompiuterį vaikui pirmiausia – operacinė sistema. Iš esmės, rinkoje dabar galima rasti trijų tipų nešiojamus kompiuterius. Tai „Windows“, „Apple“ arba „Chromebook“ operacines sistemas naudojantys įrenginiai. „Chromebook“ OS naudojantys kompiuteriai – praktiškas pasirinkimas. Šią operacinę sistemą naudojantys kompiuteriai veikia panašiai kaip išmanusis telefonas, todėl, yra itin lengvai ir patogiai valdomi. Jie puikiai tinka naršymui internete, dokumentų kūrimui ir tekstų rašymui. Be kitą ko, jie yra vieni iš pigiausių nešiojamų kompiuterių rinkoje. Tiesa, jie gali būti nesuderinami su tam tikromis programomis, tačiau, pagrindinės programos, tokios kaip „Microsoft Office“ Office jose puikiai veiks. „Windows“ kompiuteriai – populiarus ir patikimas pasirinkimas. Jie puikiai veikia su visomis „Microsoft“ programomis, kurios yra naudingos moksleiviams. Be kitą ko, jie yra puikiai suderinami ir su daugybe kitų programų, dažnu atveju, būna našesni ir galingesni, o taip pat – brangesni. Tuo tarpu, „Apple“ nešiojami kompiuteriai taip pat gali tapti puikiu pasirinkimu. Dažniausiai, tai yra daugiausiai investicijų reikalaujantys įrenginiai, kurie naudoja „Apple“ operacinę sistemą. Iš kitų jie išsiskiria savo garsiu vardu, stilingais dizainais ir didele kaina. Tad, dažnas laikosi nuomonės, kad toks kompiuteris yra tinkamesnis vyresnio amžiaus vaikams. 

Dėmesio skirkite specifikacijoms

Nešiojamų kompiuterių rinka yra tikrai plati ir įvairi. Tad, siekiant pasirinkti vaikui tinkamiausią modelį, itin svarbu dėmesį atkreipti į specifikacijas, kurios tikrai gali skirtis. Nors vaikui tikrai nereikia galingiausio nešiojamo kompiuterio, dėmesį reikėtų atkreipti į procesorių. Kuo jis bus modernesnis ir galingesnis, tuo efektyviau veiks kompiuteris. Procesoriaus galia turi įtakos našiam programų, žaidimų veikimui, pačiam kompiuterio greičiui, tad, šiuo klausimu taupyti nereikėtų. Be abejo, neatsiejama nuo spartaus veikimo yra ir RAM atmintis, kurios kiekis turėtų būti pakankamas. Teigiama, kad nešiojamas kompiuteris su bent 8GB RAM atminties bus optimaliausias pasirinkimas. Žinoma, puikiu pasirinkimu taps ir aukštesnę ekrano raišką turintys kompiuteriai. Vaikams gali būti naudingas ir nešiojamas kompiuteris su liečiamu ekranu, kuris leis itin efektyviai ir greitai dirbti bei naudotis įrenginiu. Nepamirškite patogios klaviatūros, patogaus įrenginio dydžio ir jungčių, kurias kompiuteris suteikia. Šios specifikacijos lemia patogias naudojimo patirtis, todėl, neturėtų būti praleidžiamos pro pirštus. 

Tikime, kad atsakingai atsižvelgę į šiuos kelis aspektus lengvai rasite savo vaikui tinkamiausią ir geriausią nešiojamą kompiuterį. Na, o jei ieškote puikaus nešiojamo kompiuterio už gerą kainą, būtinai užsukite į elektroninę parduotuvę Varle.lt. Čia rasite itin platų ir įvairų nešiojamų kompiuterių asortimentą!

RAŠYTI KOMENTARĄ