13692464_1083399025064309_4052517606633818190_n

MERINO VILNOS DRABUŽIAI MIEGUI – PATS GERIAUSIAS PASIRINKIMAS

Norite gerai išsimiegoti? Merino vilnos miego drabužiai – idealiausias pasirinkimas. Natūralus, organiškas ir ypač švelnus pluoštas, puikiai tinkantis jautriai odai – būtent tokia yra merinosų vilna. Naujausi tyrimai atskleidžia, jog norint pagerinti miego kokybę, reikia rinktis merino vilnos miego drabužius, o ne medvilninius. Taip yra dėl unikalių merino vilnos savybių, kurios garantuoja saldų ir ramų nakties miegą. Todėl visai nekeista, kad merinosų audinys yra vis labiau naudojamas gaminant miego drabužius.

Ypač švelni ir lanksti

Merino vilna yra ypač aukštos kokybės vilnos rūšis. Jos audinio plaušeliai yra itin lankstūs, todėl nesukelia niežėjimo jausmo, kuris yra dažnai jaučiamas su tradicine vilna. Be to, dėl plaušelių lankstumo merino vilna prisitaiko prie žmogaus kūno. Paprastai medvilniniai naktiniai ir lovos užtiesalai apsivynioja aplink kūną. Tuo tarpu merino vilna sugeba prisitaikyti prie miegančio kūno pozicijos ir visvien išlikti švelni bei maloni.

15267802_1226596490744561_5022877294830528851_n

Reguliuoja temperatūrą

Priešingai negu sintetinių pluoštų miego drabužiai, merino vilnos pižamų bei naktinukų audinys yra aktyvus ir sugeba prisitaikyti prie temperatūrų pokyčių. Tai reiškia, kad merinosų vilnos miego drabužiai leidžia sušilti, kai kambaryje yra šalta, ir neperkaisti, kai yra karšta. Tai įrodė Sidnėjaus universitete atliktas tyrimas. Jo dalyviams merino vilnos naktiniai drabužiai padėjo greičiau užmigti ir geriau išsimiegoti negu medvilniai ar sintetiniai. Taip buvo dėl to, kad merino vilna greičiau prisitaikė prie dalyvių kūno temperatūrų ir leido labiau mėgautis miego malonumais.

67172_1000311096706436_4368110289879943325_nKvėpuojanti ir atspari drėgmei

Skirtingai negu medvilnė, merino vilna yra kvėpuojantis audinys ir nesukelia nemalonaus drėgmės ar prakaitavimo jausmo. Ji sugeba sugerti net 35% savo svorio drėgmės ir išgarinti ją atgal į orą. Štai todėl net ir labai prakaituojantys vaikai bei suaugę, dėvėdami merinosų vilnos miego drabužius, atsikels nejausdami drėgmės. Tai ne tik sausesnė patalynė rytais, bet taip pat mažensnė rizika veistis alergiją sukeliantiems pėlėsiams, bakterijoms ir lovos erkutėms.

Puikiai tinka kūdikiams

Nustatyta, kad merino vilnos drabužiai puikiai tinka naujagimiams ir ansktukams. Kūdikiai ir mažesni vaikai sunkiau reguliuoja savo kūno temperatūrą. Naktį jie praranda kūno šilumą 3 kartus greičiau negu suaugusieji. Dėl to dažniau prabunda ir kenkia savo bei tėvų miego ritmui. Tačiau Didžiojoje Britanijoje, Kembridžo universite, atliktas tyrimas parodė, kad merino vilnos pataluose ar miego drabužiuose kūdikiai miegojo ramiau, mažiau prabusdavo ir verkdavo. Dėl išskirtinių merino vilnos savybių drabužėliai palaikė optimalią kūno temperatūrą. Taip pat dėl geresnės miego kokybės merino vilna ankstukams padėjo greičiau priaugti trūkstamo svorio.

Kai kitą kartą jus ar jūsų vaiką kankins bemiegės naktys, pagalvokite apie savo naktinių drabužių ir patalynės medžiagą. Galbūt, jau metas pasikeisti senus sintetinius ir medvilninius naktinius į naują švelnesnę merino vilną. Mėgaukitės geresniu miegu su išskirtinėmis merino vilnos savybėmis. Saldžių sapnų!

100% merino vilnos bei merino vilnos su šilku pižamas vaikams galite rasti čia: 

http://www.green-rose.lt/vaikiski-rubeliai/naktinukai-pizamos

100% merino vilnos bei merino vilnos su šilku naktiniai moterims bei maitinančioms mamoms: 

https://www.green-rose.lt/drabuziai-moterims/naktiniai

 

RAŠYTI KOMENTARĄ