KO NEVALGYTI NĖŠTUMO METU?

Taip! Nėštumas ne liga, tačiau vertėtų prisiminti, jog kai kurių maisto produktų reikėtų vengti. Jie, priklausomai nuo paruošimo, gali turėti tau ir tavo augančiam kūdikiui žalingų mikroorganizmų. Tokios ligos – tai salmaneliozė, listeriozė ir toksoplazmozė. Taip pat galimas apsinuodijimas maistu arba gyvsidabriu ir užsikrėtimas parazitinėmis kirmėlėmis. Be visų šitų blogybių yra produktų, kurių tiesiog reikia vengti, kad nesukeltų kitokių pavojų tavo vaisiui.

Sudarėme sąrašą, tai vis gi kokio maisto nevalgyti ir vengti nėštumo metu?

X Kepenų ir kepenų gaminių. Kepenyse labai daug vitamino A (retinolio), nuo kurio kūdikis gali išsigimti.

X Nepasterizuoto pieno (taip pat ir ožkų arba avių pieno), galima užsikrėsti

X Iš nepasterizuoto pieno gaminamų sūrių – fetos, sūrio su mėlynuoju pelėsiu, pelėsinio sūrio. Nuo jų galima užsikrėsti listerioze, dėl kurios vyksta persileidimas arba gimsta negyvas kūdikis. Nuo listeriozės apsaugo pieno kaitinimas.

X Žalios žuvies (suši). Restoranuose patiekiamuose arba namuose gamintuose suši dažnai būna parazitinių kirmėlių, nes jie nėra pasterizuoti.

X Didelių žuvų: skumbrių, ešerių, ryklių, kardžuvių. Šiose žuvyse dažnai būna gyvsidabrio arba pavojingų bakterijų.

X Žalių arba nepakankamai išvirtų vežiagyvių ir kitų jūros gėrybių. Nuo jų galima apsinuodyti.

X Žalios mėsos ir kiaušinių. Nuo žalios arba nepakankamai paruoštos ir apdorotos mėsos ir paukštienos galima susirgti toksoplazmoze.

X Majoneze, putėsiuose ir leduose gali būti salmonelių.

X Žemės riešutų. Vaikų alergijos žemės riešutams nauji tyrimai rodo, jog nėščioms moterims reikėtų jų vengti. Anksčiau buvo siūloma vengti šių riešutų tik tada, kai bent vienas iš tėvų yra jiems alergiškas.

X Vengti kofeino turinčių gėrimų (kavos, arbatos, energetinių gėrimų). Vartojant daug kofeino sutrinka maisto medžiagų įsisavinimas žarnyne, todėl kūdikis nepriauga svorio arba įvyksta persileidimas.Reikėtų riboti kofeino kiekį ne daugiau 200mg, t.y., 1-2 maži puodeliai per dieną.

X Ir žinoma, alkoholis! Geriant alkoholį nėštumo metu galite labai pakenkti savo kūdikiui! Jis negaus pakankamo kiekio maisto medžiagų, nes bus slopinamas apetitas. Maisto trūkumas slopins placentos veiklą, kūdikis gims neišnešiotas, su fizinėmis sklaidos defektais arba protiškai atsilikęs. Taip pat padidėja persileidimo tikimybė.

1 Komentaras

RAŠYTI KOMENTARĄ