SKAUSMAI PO GIMDYMO

Dažnai pasitaiko, jog po gimdymo, moterį užklumpa, pilvo skausmai. Žinoma, jų būna tikrai ne visada. Bus ar nebus iš anksto pasakyti nėra galimybės. Po vieno gimdymo jų gali būti, po kito – ne. Kodėl jie užklumpa, kaip numalšinti, bandome išsiaiškinti šitame straipsnyje.

Kodėl skauda?

Skausmai po gimdymo – tai gimdos raumenų susitraukimas. Skausmai gali prasidėti praėjus iš kart kelioms valandoms po gimdymo ir tęstis dvi – penkias dienas, o gali ir ilgiau. Skausmai būna skirtingi, kiekvienai gali pasireikšti vis kitoks skausmas, kartais tai gali būti panašu į pirmuosius gimdymo sąrėmius ar maudimą kaip per menstruacijas.

Kada dažniausiai pasireiškia?

Dažniausiai skausmas ir maudimas kyla tada, kai naujagimis ima žįsti krūtį. Tai nutinka dėl to, kad motinos kraujyje atsiranda hormono oksitocino, skatinančio gimdos susitraukimus ir padedančio jai išsivalyti nuo išskyrų. Yra atvejų, kai mamytės pajunta skausmus vien nuo minties apie žindymą ar tiesiog kai išgirsta naujagimio verksmą. Bet tai nereiškia, kad negalima ar nereikia žindyti mažylio.

Skausmai yra naudingi

Skausmai rodo, kad organizmas sparčiai persitvarko. Jie yra naudingi, nes tuo metu užsiveria smulkios kraujagyslės, mažėja kraujavimas, valosi gimda. Skausmų metu mažėja nėštumo metu 20 kartų padidėjusi gimda. Vaistais nėra slopinami, geriau jaustis gali padėti tiesiog kojų vonelės, ramybė, jokiu būdu negalima dėti šildomojo kompreso, nes šiluma plečia kraujagysles ir taip gali paskatinti kraujavimą. Net tada, kai skausmų nėra ir jų nebūna, gimda vistiek susitraukia.

Pastebėta, kad po kiekvieno gimdymo skausmai tampa stipresni ir užtrunka kiek ilgiau. Taip yra todėl, kad po kiekvieno vaiko, gimdos raumenys daugiau išsitempia, todėl reikia daugiau laiko ir pastangų, kad ji susitrauktų. Visgi tikrai nereikėtų jaudintis dėl šių skausmų, o jei jau jie užklupo, reikia žinoti, kad viskas tvarkosi po gimdymo ir greitu metu skausmas išnyks.

RAŠYTI KOMENTARĄ