GIMDYMAS KARANTINO METU

Antradienį įstaigos, kuriose gimdymo metu dar buvo galima dalyvauti vyrams paskelbė, kad situacija keičiasi – tiek kitų asmenų dalyvavimas gimdyme, tiek lankymas šiuo metu yra apribojamas.

Suprantu, kad tai, kas vyksta nėščiosioms kelia ne tik daug nerimo, bet ir nusivylimo, liūdesio. Daugelis Jūsų gimdymą įsivaizdavote visai kitaip. Tačiau patikėkite, viskas yra tik dėl Jūsų ir naujagimių saugumo. Šis sprendimas kėlė tikrai labai daug diskusijų, reikalavo kompromisų – kiek įmanoma ilgiau buvo bandoma sudaryti sąlygas vyram dalyvauti gimdyme.

Visgi, tai nereiškia, kad liksite viena. Šalia Jūsų bus akušerė – asmuo, kuriam tiek gimdymo metu tiek po jo galite patikėti viską. Tiek gydytojai, tiek akušerės teiks Jums paramą visais tuo metu galimais būdais – padės natūraliais būdais malšinti skausmą (masažuoti, parodys judėjimo pozas, kvėpavimo pratimus), nurimti, pasijusti saugia.

Patarimai :

  • Į ligoninę įsidėkite šiek tiek daugiau savo, naujagimio rūbų.
  • Įsidėkite šiek tiek daugiau higienos priemonių, įklotų po gimdymo, įklotų į liemenėlę.
  • Namuose surenkite išankstinį turą būsimąjam tėčiui – parodykite, kokie ir kur sudėti rūbeliai, vystyklai, įvairios priemonės. Jeigu reikės kažką atvežti ir perduoti – vyrui bus lengviau surasti tuos daiktus (jeigu tokia galimybė bus).
  • Pagalvokite apie laiko praleidimo būdus kai naujagimis miegos. Nors tų laisvų minučių gali būti nedaug, tačiau šalia nesant vyro ar kitų artimųjų laikas gali šiek tiek sustoti, norėtis veiklos . Galbūt tai bus knyga, filmas?
  • Įsidėkite papildomų, mėgiamų užkandžių.

👩‍❤️‍👨Galite gimdymo metu bendrauti vaizdo skambučiais – tai šiokia tokia galimybė vyrui dalyvauti ir taip būti arčiau Jūsų! Tik nepamirškite telefono įkroviklio įsidėti į gimdyklos krepšį.

❤️Kad ir kokia sudėtinga situacija – bandykime „suktis“ su tuo, ką turime ir taip, kaip galime. Pažiūrėkite į tai kiek įmanoma pozityviau net jei ir gimdymas nebus toks, apie kokį svajojote. Galų gale Jūs grįšite namo ir tas susitikimas bus ne mažiau stebuklingas!

Autorė Emilija Vičiūnienė

https://www.facebook.com/akuseresuzrasai/

RAŠYTI KOMENTARĄ