KAIP IŠSIRINKTI TINKAMĄ LIEMENĖLĘ MAITINANČIOMS MAMOMS?

Kol nesusidūrėte su nėštumu ir didėjančia krūtine, galite net nepagalvoti, jog dabar nešiojama liemenėlė greitu metu jums tikrai nebetiks. Krūtinė didės ne tik nėštumo metu, bet ir po gimdymo, pradėjus maitinti lėliuką. Neišsigąskite, pasirinkimas liemenėlių maitinančioms mamoms tikrai gausus, tačiau kaip išsirinkti tinkamiausią ir patogiausią, kokie liemenėlių skirtumai, ar jos reikalingos ir dar daugiau šiandien mums papasakos dviejų vaikučių mama bei internetinės parduotuvės 9menesiai.lt įkūrėja – Lina Steponavičienė.

Pirmiausia, pradėkime nuo to, kuo liemenėlės maitinančioms skiriasi nuo įprastų? 

Esminis skirtumas tiek liemenėlėms, tiek naktiniams – jų funkcionalumas. Liemenėlės maitinančioms turi specialių atsegimą, kad būtų patogu pamaitinti kūdikį. Taip pat petnešėlės, o ypač didesnių dydžių, būna praplatintos ir paminkštintos.

Šiuo metu maitinimo liemenėlių įvairovė yra labai didelė, tačiau rekomenduočiau išskirti jas į dvi grupes:

Liemen__l___mait_5875ef9522c3e1. Be lankelių

  • Sportinio tipo, vieno dydžio liemenėlės;
  • Minkštos, be pakietinimo;
  • Su pakietinimais.

2. Su lankeliais

  • Minkštos;
  • Su pakietinimais.

Pirmosios liemenėlės maitinančioms turėtų būti be lankelių, kad nespaustų krūtinės, lengvai prisitaikytų prie dydžio pasikeitimų.  Kaip žinia, liemenėlės maitinančioms su lankeliais yra gražesnės, suformuoja gražesnę krūtinę. Tačiau jas rekomenduojame rinktis praėjus bent jau 3  sav. po gimdymo. Jeigu krūtinė bus užspausta, gali susidaryti pieno stazė.

Naktiniai, pritaikyti maitinimui, turi turėti lengvą ir patogų priėjimą prie krūtinės. Jie gali plačiai atsisegti arba turėti specialius tarpus.

Kaip išsirinkti tinkamą dydį? Juk krūtys gimus vaikeliui padidės?

Patogios liemenėlės jau prireikia nėštumo metu arba pirmosiomis dienomis po gimdymo. Iš savo asmeninės patirties galiu teigti, jog patogiausios ir lengviausiai prie dydžio pasikeitimo prisitaiko sportinio tipo liemenėlės, dar vadinamos vieno dydžio. Jas galima nešioti tiek nėštumo metu, tiek jau pagimdžius, tiek miegant naktį.

Kokio audinio ir tipo geriausia rinktis? Anksčiau tokio gausaus pasirinkimo nebuvo, dabar jau galima rinktis nuo paprastų iki išmargintų nėrinukais…

Taip, liemenėlių maitinančioms įvairovė dabar yra iš ties didelė. Tačiau renkantis pirmąją žindymo liemenėlę siūlyčiau atkreipti dėmsesį, jog ji būtų be lankelių, pagaminta iš natūralių audinių (medvilnė, bambukas).  Reikėtų įvertinti ar nėštumo metu jūsų oda netapo jautresnė. Labai dažnai pasitaiko, jog nėrinukai pradeda erzinti odą.

Naktiniai_n______5812098b6364eAr miegui taip par reikalinga liemenėlė ar užtenka tik naktinukų? Kokia jūsų nuomonė? Galbūt yra specialios, skirtos būtent miegojimui liemenėlės?

Jeigu krūtinė yra nedidelė ir jums nebėga pienukas, naktį galima miegoti ir be liemenėlės.  Tačiau jeigu jums laisvai bėga pienas, patogiausia miegoti su liemenėle, įsidėjus įklotus pienui sugerti.  Jeigu jūsų krūtinė yra didelė – taip pat rokemenduotina miegoti su liemenėle (miegant naktį galima nuspausti krūtinę, todėl užsispaudžia pieno latakėliai).

Jeigu žindyvė jaučia nepatogumą, suvaržymą ar tai netinkama liemenėlė, ar netinkamas dydis?

Specialistai neabejoja: tinkama liemenėlė nėštumo ir žindymo metu moterims padeda jaustis geriau, o kartais – net išvengti nemalonių pojūčių ir negalavimų, tokių kaip pieno stazė ir mastitas.
Maitinimo liemenėlė neturi spausti ar kitaip varžyti jūsų judesių. Jeigu jaučiate nepatogumą, vertėtų išbandyti kito modelio ar net kito gamintojo liemenėlę.

Ką gali rasti nėštukė ar maitinanti mama jūsų el. parduotuvėje www.9menesiai.lt, kokių gaminių?

Mūsų parduotuvėje yra ypač gausus pasirinkimas maitinimo liemenėlių, naktinukų, pritaikytų gimdymui ir maitinimui. Taip pat patogių drabužių, pritaikytų žindymui. Pardavėjos – konsultantės yra taip pat mamos, todėl išgirsite iš ties profesionalius patarimus.

Susiduriate su daug mamų, ko jos labiausiai ieško, į ką labiausiai kreipia dėmesį ir vertina labiausiai?

Šiuolaikinės mamos labiausiai ieško gražaus bei kokybiško apatinio trikotažo. Tačiau vis dar mažai atkreipia dėmesį, jog šiuo gyvenimo periodu svarbiausia patogumas.

Na ir pabaigai, papasakokite kuo esate išskirtiniai, ką galite pasiūlyti jūs, ko negali pasiūlyti konkurentai? 

Mūsų parduotuvėje www.9menesiai.lt rasite net 14 skirtingų gamintojų maitinimo liemenėlių bei naktinukų. Todėl patogią liemenėlę ar naktinukus ras net ir labai išranki būsima mamytė. Profesionalių konsultančių dėka jums padėsime išsirinkti patogią ir praktišką maitinimo liemenėlę.

Sekite Facebook: https://www.facebook.com/9menesiai.lt/

Daugiau informacijos www.9menesiai.lt

RAŠYTI KOMENTARĄ