DAŽNIAUSI KLAUSIMAI PO CEZARIO PJŪVIO OPERACIJOS

Pamatę dvi juosteles nėštumo teste visos apsidžiaugiame, tikimės lengvo nėštumo ir gimdymo, svajojame apie tai, koks mūsų vaikelis bus. Dažnai iki smulkmenų suplanuojame ne tik nėštumą, bet ir gimdymą, pirmas dienas po jo, renkame vardus, perkame kraitelį. Ir atėjus gimdymo dienai staiga suvokiame, kad ne visiems mūsų planams lemta išsipildyti.

vaidaNI1_6720-EditKai kurioms pasiseka, ir jos iš anksto žino, kad pačios gimdyti negalės, todėl turi laiko nusiteikimui ir pasiruošimui Cezario pjūvio operacijai. Tačiau daliai moterų tai būna neplanuota, netikėta, todėl sukelia daug streso ir klausimų, į kurios tuo metu sunku rasti atsakymus. Bet ne viskas yra taip baisu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. O svarbiausia, kad Jums ir Jūsų mažyliui viskas būtų gerai. Į dažniausiai kylančius klausimus, kaip viskas vyksta po operacijos, šiandien mums atsako naujagimių gydytoja, asociacijos “Neišnešiotukas” garbės narė Vaida Aleksandravičienė.

Kada gali būti atliekama Cezario pjūvio operacija?

Cezario pjūvio operacija – tai operacija, kurios metu vaikelis ištraukiamas perpjovus moters priekinę pilvo sieną ir gimdą. Ši operacija atliekama skubiai, siekiant išvengti grėsmingų komplikacijų ir pavojaus motinos ir vaisiaus sveikatai bei gyvybei, ir planine tvarka, kai gimdymas natūraliais takais neįmanomas (pakartotinė operacija, neprogresuojantis gimdymas, skersinė ar sėdyninė vaisiaus padėtis ir t.t.). Gimdymo taktiką parenka nėštumą ir/arba gimdymą prižiūrintis gydytojas.

Kada pamatysiu vaikelį?

Kai operacija yra planinė, dažniausiai taikoma dalinė nejautra, kurios metu suleidus vaistus į stuburo kanalą, nuskausminama apatinė kūno dalis. Būsima mamytė viską suvokią, išgirsta pirmą vaikelio riksmą bei pirmą kartą jį pamato.

Tačiau būna atvejų, kai dėl pavojaus vaikelio ar mamos gyvybei daroma skubi operacija ir reikalinga bendrinė nejautra. Tokiu atveju moteris miega visos operacijos metu ir vaikelį pirmą kartą pamato tik tada, kai leidžia jos ir vaikučio savijauta.

Kada pirmą kartą galėsiu pamaitinti?

Jeigu operacijos metu taikoma dalinė nejautra ir vaikelio bei mamos būklė leidžia, dar operacinėje jis bus uždėtas mamai ant krūtinės pirmam „oda prie odos“ kontaktui. Dėl priverstinės mamos padėties taip pamaitinti naujagimį pavyksta retai, o ir retas jau ieško valgyti. Dažnai tai būna tik pirmas prisilietimas, paglostymas, paraminimas, pasidžiaugimas, susipažinimas.

Pirmam maitinimui paprastai naujagimiai atnešami į pooperacinę palatą iš kart, kai tik leidžia mamos ir vaikelio būklė (dažniausiai per pirmą valandą po operacijos). O mamytėms po bendrinės nejautros tai būna ne tik pirmas maitinimas, bet ir pirmoji pažintis su vaikeliu, pirmas „oda prie odos“ kontaktas.

Jeigu nutinka taip, kad naujagimis dėl sveikatos problemų yra gydomas Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje, pirmasis susitikimas gali įvykti ne taip jau ir greitai, tik tada, kai mama bus atkelta į pogimdyminę palatą ir galės ateiti iki vaikelio.

Kada mažylis jau liks su manimi palatoje?

Jei moters būklė po operacijos yra stabili, ji visiškai atsigavusi po narkozės, praėjus kelioms valandoms po operacijos ji perkeliama į pogimdyminę palatą, sveikas mažylis lieka kartu su ja. Tačiau jei vaikelis yra Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje, jam reikalingas kažkoks gydymas, mamai jis bus atiduotas tik tada, kai būklė pagerės.

Kada galima vykti namo po Cezario pjūvio operacijos?

Jeigu vaikelis yra sveikas, namo važiuosite iš kart, kai tik gydytojas ginekologas-akušeris jus išleis. Paprastai tai būna 4-7 parą po operacijos, priklausomai nuo mamos savijautos.

Plačiau apie Cazario pjuvio operaciją skaitykite čia:

https://www.vaikui.lt/nestumas/viskas-apie-cezario-pjuvi/

RAŠYTI KOMENTARĄ