DIDELĖS RIZIKOS NĖŠTUMAS

Taip jau nutinka, kad nevisi nėštumai klostosi gerai, tad kiekviena planuojanti pastoti ar besilaukianti moteris privalo žinoti, jog yra tam tikros nėštumų rizikos. Šiandien panagrinėsime pačią pavojingiausią – didelės rizikos nėštumą.

Didelės rizikos nėštumą lemia rizikos veiksniai, nuo kurių priklauso nėščiosios, gimdyvės, vaisiaus ar naujagimio pažeidimo rizika, taip pat didesnė operacinių ir kitų intervencijų tikimybė per nėštumą, gimdymą ar laikotarpiu po gimdymo. Didelės rizikos nėštumą prižiūri specialistas – gydytojas akušeris ginekologas.

Pagrindiniai nėščiųjų diabeto rizikos veiksniai – tai cukrinio diabeto šeiminė anamnezė, padidėjęs gliukozės išsiskyrimas su šlapimu, nėščiosios amžius 35m. ir daugiau, antsvoris, ankstesnio naujagimio svoris 4kg ir daugiau, ankstesnis naujagimis gimė su raidos ydomis. Kai yra nurodytas bent vienas rizikos veiksnys, gliukozės toleravimo mėginys atliekamas 24-28 nėštumo savaitę.

Naujagimių B grupės streptokoko (BGS) infekcijos rizikos veiksniams nėštumo laikotarpiu priskiriami atvejai, kai ankstesniam moters naujagimiui nustatyta BGS infekcija, taip pat pati nėščioji yra patyrusi šlapimo takų ligas, kurias sukėlė BGS infekcijos. Nustačius kurį nors iš BGS infekcijos rizikos veiksnių, daromas įrašas atitinkamuose nėščiosios medicinos dokumentuose ir per gimdymą skiriamas profilaktinis antibiotikų kursas.

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ