SLENKANTYS PLAUKAI PO GIMDYMO ARBA NĖŠTUMO METU. KODĖL SLENKA, KĄ DARYTI?

Žvilgantys ir vešlūs plaukai – kiekvienos moters svajonė. Kai kurioms ši svajonė yra savaime suprantamas dalykas, tačiau net ir gražių, žvilgančių plaukų savininkės keičiantis sezonui susiduria su plaukų plonėjimu ir slinkimu, o dar labiau ši problema išauga nėštumo periodu ir ypač po jo. Kaip prižiūrėti slinkti pradėjusius plaukus, konsultuoja „InHair“ specialistai.  

Apie plaukus ir jų retėjimą

Paprastai per dieną žmogus netenka nuo 60 iki 100 plaukų. Plaukai iškrinta tuomet, kai vietoj jo ima augti naujas plaukas, jų slinkimą gali lemti sezoniškumas – įprastai plaukų slinkimas paūmėja pavasarį ar rudenį. Tai yra visai normali tendencija. Sunerimti vertėtų tuomet kai plaukai slenka nuolat, o suėmus maždaug 60 plaukų ir pirštais braukiant link jų apačios iškrenta ne 5 ar 6 plaukai, bet didesnis jų kiekis.

imagesPlaukų slinkimo ir retėjimo priežastys būna įvairios, tai gali nulemti paveldėjimas, hormonų pusiausvyros sutrikimai, susilpnėjusi imuninė sistema, prasta mityba ar dažnas džiovinimas plaukų džiovintuvu, plaukų tiesinimas. Kai plaukai yra veikiami šių veiksnių, jie netenka sveikos išvaizdos, spindesio, pradeda retėti, plonėti. Po nėštumo mamos dažniausia būna išsekusios, valgo mažiau įvairaus maisto, o hormoninė sistema išsibalansuoja. Taigi, susiduriama praktiškai su visais plaukų slinkimą lemenčiais aspektais. Todėl rekomenduojama valgyti daugiau baltyminio maisto (kiaušiniai, pienas, riešutai, jogurtai), į racioną įtraukti daugiau daržovių, kuriose yra organizmui labai reikalingų vitaminų. Jeigu plaukai slenka ženkliai, reikėtų konsultuotis su gydytoju arba asmeniniu plaukų stilistu. Net ir išsiaiškinus visas problemas, reikia nepamiršti naudoti tinkamas priemones plaukams, kurios padės sutvirtinti plaukus ir gražins jiems sveiką išvaizdą ir tankumą.

Slenkančių plaukų priežiūra

Pirmiausia, po gimdymo rekomenduojama plaukus pakirpti ir naudoti priemones, skirtas sausiems, pažeistiems plaukams prižiūrėti. Jeigu plaukai yra labai ploni rekomenduojama naudoti plaukus pakeliančius ir jiems apimties suteikiančius šampūnus bei kondicionierius. Jie suteikia plaukams purumo ir vizualiai plaukų atrodo daugiau.

Efektyviausiai su slinkimu kovoti padės kompleksinės priemonės, kurios atgaivina plaukus, saugo nuo pažeidimų ir skatina jų augimą. Taigi išsprendžia ne vieną, o kelias problemas vienu kartu. Kompleksines priemones dažniausiai sudaro šampūnas, plaukų balzamas bei gaiviklis plaukams. Renkantis šias priemones reikia atkreipti dėmesį, kokiam plaukų tipui jos skirtos: sausiems, chemiškai paveiktiems, ploniems ar normaliems plaukams. Tinkamai pasirinkus priemones sulauksite teigiamų rezultatų: plaukai taps vešlesni ir tankesni.  Minėtomis priemonėmis plaukus plauti galite kiekvieną dieną ir naudoti jas ilgą laikotarpį.

Išsirinkus plaukų plovimo priemones patariama įsigyti ir galvos odai skirtą šveitiklį. Jis tinka riebaluotis linkusiems arba užterštiems plaukams, nes pašalina prie šaknų susidariusias nešvarumų sankaupas, kad į gilesnius odos sluoksnius galėtų prasiskverbti naudingosios medžiagos, esančios naudojamose kaukėse ar kondicionieriuose. Taip pat švetikliai suaktyvina galvos odos kraujotaką dėl ko spartėja plaukų augimas.  Specialistai rekomenduoja galvos odos šveitiklius naudoti kartą per savaitę.

Visapusiškai plaukų priežiūrai kas 3-4 plovimus reikėtų naudoti plaukų kaukę. Pažeistiems ir sausiems plaukams tiks atkuriamoji ar drėkinanti kaukė. Siekiant, kad kaukė geriau įsigertų į plaukus, ją laikyti reikėtų 20-30 minučių, o tik tuomet nuskalauti. Jeigu nežinote, kokią kaukę rinktis, rekomenduojama pasikonsultuoti su plaukų priežiūros specialistu.

Jeigu nežinote savo plaukų tipo, tačiau norite jį sužinoti, užsukite į „InHair“, kur jums bus atliktas galvos odos ir plaukų tyrimas.

plaukaiKaip vyksta galvos odos ir plauktų tyrimas? 

Su diagnostine kamera išsamiai ištiriama galvos oda, jos užterštumas bei būklė. Kompiuterio ekrane puikiai matyti plauko storis, plaukų tankumas. Tai išties palengvina tinkamų produktų paiešką.

Tyrimas atliekamas InHair parduotuvėse: Vilniuje (Žygio g.90 tel.: +370 670 02606), Kaune (Savanorių pr. 139 tel.: +370 683 79339), Klaipėdoje (Naujojo sodo g. 1 tel.: +370 684 77378). Kaina: 5 Eur.

5 patarimai mamytėms, susidurūsioms su plaukų slinkimu:

  1. Valgykite subalansuotą maistą, kuriame yra vitaminų ir organizmui naudingų mikroelementų
  2. Atraskite laiko miegui. Rekomenduojama miegoti 6-8 valandas per parą.
  3. Naudokite plaukams apimtiems suteikiančias priemones. Taip sudarysite vešlesnių plaukų efektą.
  4. Su savo plaukais elkitės švelniai – netrinkite, nesausinkite ir nepeškite jų.
  5. Jei manote, kad netenkate per daug plaukų arba jei pastebite plikus odos lopinėlius, pasikalbėkite su savo šeimos gydytoju.

Slenkančių ir retėjančių plaukų priežiūrai rekomenduojame:

Nioxin Trialkit rinkinukas ploniems, retiems plaukams System 2

Nioxin SCALP RENEW galvos odos šveitiklis, 75m

Nioxin NIGHT DENSITY RESCUE naktinė plaukus tankinanti priemonė, 70ml

Matrix Biolage VOLUMEBLOOM apimties suteikiantis šampūnas ir kondicionierius, 250 ml

Matrix Miracle Creator daugiafunkcinis purškiklis sausiems plaukams, 200ml

E+46 Volume sausas šampūnas, 250ml

Keune Care Line Absolute Volume šampūnas, 300ml

Daugiau produktų rasite: www.inhair.lt

RAŠYTI KOMENTARĄ