MAMYTĖS DIENORAŠTIS: RUDENS MELANCHOLIJA

2016-10-13

Mielos mamos,

Kai už lango siaučia inirtingi vėjai, o lietus be atotrūkio krenta iš dangaus, ar jus taip pat užplūsta melancholiškos nuotaikos? Vienas mano lauke sutiktas bendradarbis tokį orą pavadino “skatinančiu emigruoti”. Tai itin tikslus apibūdinimas! Taip, aš tikrai mėgstu žiemos pramogas, pasivaikščiojimus po margaspalvius rudens lapus, vakarus, žiūrint į neaprėpiamus žvaigždynus… Bet kai visą savaitę nuolat lyja arba dar blogiau – už lango stūgauja šiaurys, nori nenori pradedi svajoti apie gyvenimą kur nors piečiau, pavyzdžiui Kanarų salose, kur blogiausia, kas gali nutikti (kalbant apie orus) tai lengvas pavasaris. Taip pat tokiais orais jau norisi pradėti planuoti atostogas 🙂 Dar kai neturėjau sūnelio, šaltasis metų sezonas su visomis savo negandomis atrodydavo pakenčiamas. Bet mamos, turinčios mažų vaikų, greičiausiai pritars, kad ruduo su nuolatiniu lietumi, visais virusais, šiltai rūbais ir t.t. ir pan. yra kažkas nepakenčiamo!

Kita vertus, mamos nebūtų mamos, jei nesugalvotų, kaip paįvairinti šias nykias dieneles 🙂 Ką tokiomis lietingomis dienomis darome mes? Kai oras nėra itin siaubingas, dedu Motiejui botus ir leidžiu pasilinksminti balose. O taip, balos yra KAŽKAS TOKIO! Na, o kai oro sąlygos liepia likti namuose, mes prisimindami vasarą žaidžiame su kinetiniu smėliu (žinoma, po tokių žaidimų namai iš tiesų šiek tiek supanašėja su paplūpymiu. Juk neįmanoma viso smėlio iki paskutinės kruopelytės surinkti gražiai į vieną vietą ir padėti atgal). Rudens melancholijai praskaidrinti, mes pasitelkiame spalvas. Leidžiu Motiejui piešti rankomis, su štamukais, spalvinti pieštukais. Kelias spalvas nesunkiai galima pasigaminti ir patiems namuose. Labai ryškią geltoną (tik sunkiai išsiplaunanti iš drabužių) galima pasigaminti sumaišius vandenį ir ciberžolę. Raudoną spalvą galima išgauti iš burokėlių, juodai – tiks aktyvinta anglis. Ką dar veikiame namuose? Ogi viską! Motiejus puikus pagalbininkas 🙂 Jam imti patinka padėti mamai iškraustyti indaplovę (jau esame suskaičiavę dviejų lėkščių dūžius), iš skalbyklės išimti ir svarbiausiai gerai išpurtyti skalbinius, ką nors pašluoti, atnešti mamai, kad nuskustų bulvių ar morkų. Pastebėjau, kad Motiejui itin įdomūs visi suaugusiųjų darbai. Jis įdėmiai stebi, kaip mama plaka, maišo, trina, tarkuoja, na, sukasi virtuvėje. Kai mama sukasi virtuvėje, sūnelis taip pat traukia iš spintelių puodus, beria kruopas, skanina jas žiubsenliu druskos ar cukraus ir kartoja mamos judesius 🙂

Taigi mielos mamos, linkiu jums stiprybės ir kantrybės ištverti šį ilgą, sudėtingą virusų, negatyvių minčių ir blogo oro sezoną. Kviečiu apsirūpinti tinkamais drabužiais bei avalyne (tiek pačioms, tiek ir aprūpinti mažuosius), nepabijoti iš dangaus krintančių lašų ir kartu su vaikučiais pasitaškyti balose. Taip pat kviečiu atrasti naujų įdomių užsiėmimų namuose ar netgi aplankyti netoliese esančius žaidimų kambarius, muziejus ir kitokias pramogas!

Nenukabinkit nosies!

Dovilė

RAŠYTI KOMENTARĄ