MAMYTĖS DIENORAŠTIS: ĮKVEPIANTYS TĖČIAI

2016-05-20

Šiandien vaikų žaidimo aikštelėje susipažinau su atrodytų eiliniu savo dukrytę pažaisti atvedusiu tėveliu. Mergytė buvo tikrai nedidukė, tad dar mintyse nusistebėjau, kaip smagu, kad galbūt šitas tėtis pavaduoja mamą ir yra išėjęs tėvystės atostogų! Tačiau vyriškis buvo gana kalbus, todėl susipažinus, aš tik dar labiau stebėjausi!!!

Vyras papasakojo, kad auginą mažylę atskirai nuo mamos, kuri gyvena visiškai kitame mieste ir turi dar dvi mergaites. Nepilnai dvejų metukų mažylė didžiąją laiko dalį praleidžia tėvelio namuose. Jis sakė džiaugiasi, dirbantis iš namų, todėl gali rūpintis ir auginti mergaitę pats. Tėtis atrodė tikrai labai apsiskaitęs ir viskuo besidomintis. Sakėsi visuomet norėjęs šeimos ir vaikų, todėl labai stengėsi išlaikyti ir šią šeimą. Priežasčių, kodėl neišeina sugyventi su mergytės mama, ieškojo ir pas psichologą. Kaltino save, tačiau vėliau susitaikė, kad mergaitei geriau du atskirai gyvenantys laimingi tėvai, nei konfliktiška šeima. Vyras pasakojo, kad jo gyvenimo svajonė buvo turėti į save panašų vaiką ir dabar ji išsipildė su kaupu. Mergaitė tikrai labai prisirišusi prie tėčio ir kaip du vandens lašai panaši į jį. Vyriškis sakė, kad auginti dukrą yra visiškai nesunku. Pasakojo skaitęs, kad vyresni vyrai, susilaukę vaikų, labiau jais rūpinasi, daugiau skiria dėmesio, labiau lepina. Mielos mamos, kad jūs būtumėte mačiusios, su kokiu užsidegimu jis pasakojo apie savo tėvystės patirtį, kaip jis norėjo su kuo nors pasidalinti savo vargais ir džiaugsmais, kaip jis domėjosi ir klausėsi. Vienai mamai nusistebėjus, kad mergytė auga su tėčiu, juk įprasta, kad tokio amžiaus vaikai būna su mamom… Kad būtumėt girdėjusios, kaip jis gražiai, bet kartu ir nuožmiai, gynė vyriškąją lytį, sakydamas, kad tėvas turi tiek pat teisių auginti vaiką, kiek ir motina!

Šiuo savo dienoraščio įrašu nenoriu skatinti tėvų mesti darbus ir eiti tėvystės atostogų, tačiau noriu parodyti, kokia graži, išlaukta ir brandi ir kiek daug džiaugsmo gali atnešti tėvystė. Kad vaikų auginimu džiaugiasi ne tik mamos, bet ir tėveliai. Gal kartais jie ir nemoka to aiškiai parodyti, bet šis gyvenimo pokytis yra bendras ir svarbus abiems pusėms. Visas mamas kviečiu apie tai pamąstyti 🙂

Susižavėjusi,

Dovilė

RAŠYTI KOMENTARĄ