DEIMANTĖS DIENORAŠTIS: VAIKO REŽIMAS arba nuo šiol miegoti visi eisime devintą

VAIKO REŽIMAS arba nuo šiol miegoti visi eisime devintą.

Natūralu, kad vos gimus kūdikiui, ypač pirmąjam, visus tėvus apima lengva panika. Kaip, ką ir kada daryti?! Tuomet pagalbos ieškoma internete, knygose, straipsniuose. Aš – ne išimtis. Todėl susigundžiau vadovautis vienos žinomos knygos apie kūdikių dienotvarkę patarimais. Joje teigiama, kad mažylis turi eiti miegoti 19val ir keltis 7val ryte. Prisipažinsiu, iš pradžių mums visai sekėsi kūdikiui įpiršti šį ritmą, bet ilgainiui jis gana akivaizdžiai parodė, kad yra pelėdžiukas ir miegoti nori eiti vėliau. Ir, o mano džiaugsme, keltis ilgainiui jis irgi užsinorėjo vėliau, nei 7 ryto  Dabar jau gana aiškiai žinome jo ritmą ir faktą, kad 9 val vakaro mažius dedasi pižamą ir ruošiasi miegoti. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad 9val mes visi turim lysti į pižamas ir užsidaryti namuose.

Žinau ne vieną šeimą, kuri, artėjant mažylio miego laikui, kad ir kur bebūtų, skuba namo. Pamenu, atostogaujant užsienyje, viena šeima pasakojo, kad 20val jie užsidaro viešbučio kambaryje ir niekur neina. Nes mažyliui laikas miegoti. Bet ar tikrai kūdikio ritmas privalo tapti ir tėvelių ritmu? Ir ar tikrai tėveliai šypsosi eidami tokiu laiku miegoti?

Galite mane vadinti bloga mama, bet ne kartą mūsų mažylis naktinio miegelio užmigo vežime. Ir net koncerto metu. Ar kavinėje. Ar automobilyje. Ir žinote, nenutiko nieko baisaus. Atvirkščiai, žinodami, kad galime gyventi pilnavertį, suaugusių žmonių gyvenimą, mes esame laimingi ir atsipalaidavę. Toks yra ir mūsų mažylis.

Laikytis taisyklių ar ritmo yra gerai. Tačiau gyventi įdomų, įvairų ir kupiną bendravimo gyvenimą yra dar geriau. Atsipalaiduokite ir nestabdykite savo gyvenimo ritmo. Mažyliui ne taip svarbu kur užmigti, svarbu, kad jis būtų šalia jūsų. Saugus ir atsipalaidavęs

Su meile,

Deimantė Šmitė

RAŠYTI KOMENTARĄ