DEIMANTĖS DIENORAŠTIS: DRAUGYSTĖ arba pasidalinti vargai, pasidalinti džiaugsmai

DRAUGYSTĖ arba pasidalinti vargai, pasidalinti džiaugsmai.

Prisipažinsiu, kad tol, kol pati neturėjau vaikučio, mažumėlę privengdavau mamyčių susibūrimų. Tos nuolatinės kalbos apie besikalančius dantukus, sauskelnių dydžius ir maitinimo kėdučių pasirinkimus, man iššaukdavo žiovulį ir mintis “nejaugi nėra apie ką daugiau kalbėti?..”

Tačiau tik turėdama savo mažylį, supratau kaip gera pasitarti, pasidalinti patirtimi, pasidžiaugti ar pasiguosti su tomis mamomis, kurios irgi augina mažylius. Stengiuosi kuo dažniau susitikti realiai, nes net zirziantis mažylis atrodo lengviau nuraminamas, kai šalia yra palaikančios draugės akys.

Puikiai prisimenu, kai rašiau draugėms pirmąjį mėnesį visas savo baimes ir jų palaikymas bei patarimai, padėjo neprarasti sveiko proto ir išgyventi pirmuosius “adaptacinius” mėnesius. Pamenu, kaip draugė rašė, jog nieko nebijočiau, nes mama instinktyviai žino kaip rūpintis mažyliu. Ir iš tikrųjų, po tokių žodžių, pasidaro drąsiau.

Skeptiškai žiūrėjau ir į “mamyčių forumėlius”, nes man visad atrodydavo, jog ten renkasi “supermamos”, pasiryžusios savo sterblėje išnešioti vaikus iki pilnametystės. O “pimpačkiukų” pavadinimas joms atrodo žalojantis vaikų mąstymą.

Tačiau kaip gera kartais suvokti, kad klydai. Dėka vienos tokios grupės, į kurią atklydau netikėtai, įgijau krūvą naujų draugių. Taip, draugių, kurios visuomet pasiryžusios ištiesti pagalbos ranką, patarti, pasidžiaugti kartu. Ar tiesiog pasakyti – viskas bus gerai. Ir žinot, tikrai būna gerai, kai žinai, kad turi į ką atsiremti.

O ką jau kalbėti apie tai, kaip smagu vaikučiams atrasti pasaulį ir augti kartu.

Aš dažnai susimąstau, kad negalėčiau išvykti gyventi į užsienį, nes negalėčiau palikti to gausaus būrio užgyventų draugų. Tačiau jei likimas lėmė, kad jūs išvykote – žinokite, kad galima rasti ir naujų draugų. Kuriais nuoširdžiai galima pasikliauti.

Kartais tėvai ar artimieji gyvena per toli, kad galėtum kreiptis į juos pagalbos. Tačiau draugų visuomet galima rasti šalia savęs. O juk žmonės – didžiausias turtas mūsų gyvenime. Ačiū likimui, kad galėjau tapti tokia turtinga. Linkiu tokiems turtingais tapti ir jums

Su meile,

Deimantė Šmitė

RAŠYTI KOMENTARĄ