DEIMANTĖS DIENORAŠTIS: MIEGAS arba atiduočiau santaupas už naktį be prabudimų

MIEGAS arba atiduočiau santaupas už naktį be prabudimų.

Visą laiką juokauju, jog gyvenime man yra trys malonumai, ir visi jie prasideda ta pačia – M – raide. Tai Meilė, Miegas ir Maistas. Tad galiu drąsiai konstatuoti, jog mano gyvenime malonumų sumažėjo trečdaliu.

Kai skaičiavau paskutinius nėštumo mėnesius, juokavau, kad pati gamta pratina motiną keltis naktį, įtaisydama augantį mažylį taip arti puslės. Nes tie kėlimaisi kas naktį kaip prasidėjo, taip su laiku tik progresuoja.

Jau metai laiko, kaip nesu išmiegojusi visos nakties nė karto neatsikėlusi ir jau daugiau nei metus nesu išmiegojus ilgiau nei 3 valandas be prabudimo. Nežinau kodėl mano mažylis kelias taip dažnai – seniau maniau iš alkio, vėliau – nes per karšta, paskui dėl slogos, paskui dėl dantų, vėliau – dėl pilnaties?..

Ieškojau informacijos ir sprendimo būdų įvairiuose šaltiniuose. Tačiau patarimai palikti mažylį vieną “išsiverkti”, ar bandyti jį kitaip “nugalėti” man pasirodė nepriimtini. Juolab, jei pagrindinis jo “laimėjimo” prizas ir siekiamybė – gurkšnis pienelio ir prigludimas prie mano krūtinės. Nejau galiu tai iš jo atimti vardan savo miego?..

Tas jausmas, kai jį jau užsupai ir užmigdei, o vos paguldžius į lovytę ir vėl išgirsti raudas, prisipažinsiu, kartais išmuša iš vėžių. O nuolatinis miego trūkumas jau tapo kasdieniniu palydovu.

Tačiau rašau tai ne norėdama pasiguosti, o norėdama paguosti. Žinau, kad su šia problema susiduria ne viena mama ir tėtis. Tad kas kartą pažadinti naktį prisiminkit – tai nesitęs amžinai, o kažkada šį laikotarpį prisiminsim su nostalgija. Tą jauku įsitaisymą ant rankų ir saldų miegą pasičepsint, švelniai prisiglaudus. Kažkada jie nustoja norėt taip dažnai prisiglausti ir sako “Maaaam, nu baik”, kai bandai tai pakartoti.

Tad tiems, kurie jau praėjo šį etapą linkiu nepamiršt pasimėgaut miegu, daug kas jums dabar šiek tiek pavydi. O tie, kas kaip ta laikrodžio gegutė (ir aš) kas valandą tvarkingai bunda – kantrybės! Juk tai irgi praeis

Su meile, 

Deimantė

1 Komentaras

  • Ligita

    As jau ketverius metus nesu miegojus be prabudimu!! Keturis! Pirmi metai, sakyciau, ir sunkiausi, nes nesi prates keltis “n” kartu per nakti, bet tuo paciu ir lengviausi, nes esi pilnas energijos, gerumo ir kantrybes, ir nuolat gali pasiguosti, kad tuoj viskas baigsis. Baigsis, jei neplanuosit antro vaiko 🙂 Pirmas vaikas be prabudimo pradejo miegot nuo kokiu pusantru metu, paskui vaiksciojimai i tualeta del nestumo, na ir galiausiai vel ratas is pradziu. Nebesiguodziu niekuom, matyt, pats organizmas priprato 😀 mazyle net kartu lovoj miega, kas siukstu su pirmu vaiku to nebuvo, kad tik maziau keltis is lovos reiktu… Tai stiprybes ir supratingo vyro, kuris leistu jums ryte ilgiau pamiegot, bent jau savaitgaliais!

    29 kovo, 2018 at 12:00

RAŠYTI KOMENTARĄ