TEISINGOS KŪDIKIO NEŠIOJIMO PADĖTYS
Augindama antrą vaikelį, pastebėjau, kad teisingai nešiojant ir laikant kūdikį nuo pirmų dienų, padėsime kūdikiui išvengti tokių motorinės raidos sutrikimų, kaip padėties ir judesių asimetrijos, plokščias pakaušis, asimetriškai nugulėta galva. Teisingai nešiojant kūdikį, apsaugosime save nuo nugaros, rankų, pečių juostos skausmų.
Todėl norėčiau šiame straipsnyje pristatyti būtent pagrindines kūdikio nešiojimo padėtis, kurios padės išvengti prieš tai minėtus negalavimus ir sutrikimus.
Pagrindinė taisyklė, kurią turite prisiminti nešiodami kūdikį – NEKRATYKITE IR NEJUDINKITE SAVO RANKŲ (tokiu atveju yra kratomos kūdikio smegenys). JŪSŲ RANKOS TURI BŪTI VISADA RAMIOS. Jei norite nuraminti kūdikį, tuomet judinkite liemenį apie savo ašį, tupinėkite, vaikščiokite lėtais, ilgais žingsniais. Kūdikius tai ramina.
Lėktuvėlis
Pirmąjį mėnesį, kol naujagimis dar silpnai kontroliuoja galvutę, pasiguldykite mažylį ant savo dilbio (1 pav.). Jūsų delnas turi būti ant vaikučio pilvuko. Kita ranka tarp kojyčių. Naujagimio rankytės laisvo, galvytė pasukta nuo Jūsų guli ant šono.
Kai jau kūdikis pradeda kontroliuoti galvą, vieną savo ranką dėkite po kūdikio krūtine, kitą – tarp kojyčių ant pilvo (2 pav.). Svarbu, kad kūdikio rankytės būtų suvestos abi į vidurio liniją.
Krepšiukas
Galite kūdikį nešioti ir ant vienos rankos (3 pav.). Viena ranka apkabinę kūdikį laikote jo galvą, pečius ir liemenį, kita – dubenį ir kojas.
Ant pečių
Jei norite, kad kūdikis po valgio atsirūgtų ir/arba matytų aplinką, tuomet kelkite jį ant savo peties (4 pav.). Abi kūdikio rankutės turi būti ant Jūsų pečių, vaikučio ir Jūsų ausys vienoje linijoje. Tos rankos ant kurio peties laikote kūdikį prilaikykite su savo pirštais galvutę, su savo nykščiu neleiskite vaikučio rankytei skleistis į šoną. Su priešinga ranka prilaikykite dubenį. Nepamirškite, kad nešiojant kūdikį reikia nuolat keisti puses, t.y. vieną kartą ant vieno peties, kitą kartą ant kito.
Veidu į pasaulį
Kai jau kudikėlis pradeda kontroliuoti vertikalioje padėtyje galvą, galite nešioti atsukę veidu nuo savęs (5 pav.). Vertikalioje padėtyje viena ranka laikykite kūdikį per krūtinę, suvesdami jo rankytes į vidurio liniją, kita ranka tarp kojyčių.
Autorė kineziterapeutė dr. Laura Straubergaitė: nuotolinės kineziterapeuto, psichologo konsultacijos, švietėjiška, prevencinė informacija apie kūdikio/vaiko motorinę raidę, fizinės sveikatos gerovę
Mob.: +370 674 99009; info@vsic.lt