15-Newborn-Baby-Care-Tips-for-New-Moms

TEISINGOS KŪDIKIO NEŠIOJIMO PADĖTYS

Augindama antrą vaikelį, pastebėjau, kad teisingai nešiojant ir laikant kūdikį nuo pirmų dienų, padėsime kūdikiui išvengti tokių motorinės raidos sutrikimų, kaip padėties ir judesių asimetrijos, plokščias pakaušis, asimetriškai nugulėta galva. Teisingai nešiojant kūdikį, apsaugosime save nuo nugaros, rankų, pečių juostos skausmų.

Todėl norėčiau šiame straipsnyje pristatyti būtent pagrindines kūdikio nešiojimo padėtis, kurios padės išvengti prieš tai minėtus negalavimus ir sutrikimus.

Pagrindinė taisyklė, kurią turite prisiminti nešiodami kūdikį – NEKRATYKITE IR NEJUDINKITE SAVO RANKŲ (tokiu atveju yra kratomos kūdikio smegenys). JŪSŲ RANKOS TURI BŪTI VISADA RAMIOS. Jei norite nuraminti kūdikį, tuomet judinkite liemenį apie savo ašį, tupinėkite, vaikščiokite lėtais, ilgais žingsniais. Kūdikius tai ramina.

Lėktuvėlis

Pirmąjį mėnesį, kol naujagimis dar silpnai kontroliuoja galvutę, pasiguldykite mažylį ant savo dilbio (1 pav.). Jūsų delnas turi būti ant vaikučio pilvuko. Kita ranka tarp kojyčių. Naujagimio rankytės laisvo, galvytė pasukta nuo Jūsų guli ant šono.

IMG_4073

Kai jau kūdikis pradeda kontroliuoti galvą, vieną savo ranką dėkite po kūdikio krūtine, kitą – tarp kojyčių ant pilvo (2 pav.). Svarbu, kad kūdikio rankytės būtų suvestos abi į vidurio liniją.

IMG_4112 IMG_4080

Krepšiukas

Galite kūdikį nešioti ir ant vienos rankos (3 pav.). Viena ranka apkabinę kūdikį laikote jo galvą, pečius ir liemenį, kita – dubenį ir kojas.

IMG_4081 IMG_4083

Ant pečių

Jei norite, kad kūdikis po valgio atsirūgtų ir/arba matytų aplinką, tuomet kelkite jį ant savo peties  (4 pav.). Abi kūdikio rankutės turi būti ant Jūsų pečių, vaikučio ir Jūsų ausys vienoje linijoje. Tos rankos ant kurio peties laikote kūdikį prilaikykite su savo pirštais galvutę, su savo nykščiu neleiskite vaikučio rankytei skleistis į šoną. Su priešinga ranka prilaikykite dubenį. Nepamirškite, kad nešiojant kūdikį reikia nuolat keisti puses, t.y. vieną kartą ant vieno peties, kitą kartą ant kito.

IMG_4087 IMG_4089 IMG_4091

Veidu į pasaulį

Kai jau kudikėlis pradeda kontroliuoti vertikalioje padėtyje galvą, galite nešioti atsukę veidu nuo savęs (5 pav.). Vertikalioje padėtyje viena ranka laikykite kūdikį per krūtinę, suvesdami jo rankytes į vidurio liniją, kita ranka tarp kojyčių.

IMG_4098

LOGO-140-Autorė kineziterapeutė dr. Laura Straubergaitė: nuotolinės kineziterapeuto, psichologo konsultacijos, švietėjiška, prevencinė informacija apie  kūdikio/vaiko motorinę raidę, fizinės sveikatos gerovę

Mob.: +370 674 99009; info@vsic.lt

www.vsic.lt

RAŠYTI KOMENTARĄ