KAIP MIEGA NAUJAGIMIAI?
Naujagimiai gimsta nemokėdami vaikščioti, sėdėti ir… miegoti. Kaip miega naujagimiai? Į šį klausimą drąsiai galime atsakyti: „Kitaip!”.
⭐️ Naujagimiai savo miego ciklą pradeda į REM (paviršutinišką) miegą panašia stadija, vadinama aktyviuoju miegu (“active sleep”).
⭐️ REM miegas užima kiek daugiau nei pusę viso ciklo.
⭐️ Ramusis miegas (“quiet sleep”), panašus į suaugusiųjų NREM stadiją, vieno ciklo metu trunka vos 20 min.!
⭐️ Visas miego ciklas (REM + NREM) trunka 45-50 min. (suaugusiems – dvigubai ilgiau), todėl maži kūdikiai dažnai nubunda.
⭐️ Naujagimiai per parą miega 15-17 val., vis atsikeldami trumpai pabūdrauti – iš viso per parą įprastai būna 4-7 miegeliai.
Kodėl naujagimių miegas toks paviršutiniškas ir neramus?
🐰 REM miegas reikalingas mokymuisi, tai kūdikiams labai svarbu, juk reikia įsisavinti tiek daug įgūdžių.
🐰 Manoma, kad REM miegas yra svarbus prieraišumo formavimesi.
🐰 Ramus miegas (NREM) yra pavojingas, nes jo metu didėja staigios kūdikių mirties rizika.
🐰 Gimusio naujagimio skrandukas vos vyšnios dydžio, taigi jis turi atsibusti dažnai, nes greitai išalksta.
🐰 Mažyliams sunku pereiti iš vieno miego ciklo į kitą, jie taip pat dažnai atsibunda pasitikrinti, ar neatėjo metas valgyti, būti nupraustam ar būti apkabintam mamos.
🐰 REM miego metu mažų kūdikėlių raumenys įsitempia, jie juda, blaškosi, mosuoja rankytėmis (ir taip kartais save pažadina).
Jautrus naujagimio miegas gali būti tikras iššūkis tėvams, tačiau tai tik dar vienas mažylio vystymosi etapas, ir jis praeina!
Autorė:
Gydytoja, dviejų vaikų mama, sertifikuota švelnaus kūdikių ir vaikų miego specialistė Vytenė Menkevičienė | Kiškiai sapnuoja