MANO KŪDIKIO REFLEKSAI, POJŪČIAI IR TEMPERAMENTAS

Ką tik gimę kūdikiai pravirksta. Jų riksmas būna itin garsus, tačiau laikui bėgant pastebime, jog mažyliai skleidžia ir daugybę kitų garsų – žagsi, prunkščia, čiaudo… Kartais jie elgiasi refleksiškai, reaguoja į dirgiklius, bet kiti veiksmai rodo, kad mažyliai reaguoja ir į pojūčius. Be visa to, dar jie ir turi savo temperamentą.

Kūdikių refleksai

Mūsų dažniausiai pastebimi kūdikių refleksai yra skirti išgyventi naujame pasaulyje, tačiau yra ir kitų, kam gi reikalingi jie..? Pirmiausia, pats svarbiausias – kvėpavimo refleksas. Jis yra pats pirmasis, kurio prireikia ką tik gimusiam mažyliui. Kūdikio plaučiai gimdoje nedirba, bet gimus vaikui jie būtini deguonies įsisavinimui. Toliau seka, kūdikio apžiojimo, čiulpimo ir rijimo refleksai, jų dėka kūdikis pasisuka į maisto šaltinį, apžioja ir gali ryti maistą. Mirksėjimo refleksai ir lėliukės – saugo akis, kurių dėka reaguojant į ryškią šviesą lėliukės susitraukia, o vokai užsimerkia. Moro refleksas, kurį sukelia staigūs garsai ar pojūčiai, sukelia skėsčiojimą galūnėmis, o tai rodo, jog kūdikis yra budrus ir jaučia pavojų. Laikant kūdikį taip, kad kojos liestų kietą paviršių, jam pasireiškia žingsniavimo refleksas. Kažką įdėjus kūdikiui į delną, jis gali sugriebti labai stipriai, tai – griebimo refleksas.

Kūdikių pojūčiai

Nuo pat gimimo kūdikiai puikiai girdi. Kai mama kalba, kūdikis pasisuka link jos. Garsūs balsai ir didelis triukšmas, reffgali išgąsdinti mažylį ir jis gali pradėti verkti. Tačiau užleidus muziką, kurios klausėtės būdama nėščia pastebėsite, jog kūdikis atpažįsta garsus, taip gali net ir nusiraminti.

Kūdikių ryškiausia regos zona yra 20-25cm atstumu, todėl maitinant kūdikį, jūsų veidas ir bus tokiu atstumu nuo jo akių, taip mažylis geriausiai matys jūsų veidą.

Yra nuomonių, jog kūdikiai skiria motinos ir kitos moters pieną. Teigiamai reaguoja į vienus kvapus, neigiamai į kitus, tuos, kurie jam yra nemalonūs. Nuo pat gimimo jie jaučia ir skonį, todėl turite būti atsargi su savo valgomu maistu. Atsargiai valgykite stipraus skonio maistą, pvz.: česnakus, nes nuo jų pienas tiesiog gali pasidaryti nebeskanus.

Visiems kūdikiams patinka glostymas, priglaudimas, glamonės, buvimas ant rankų ar jūsų kūno… Taip mažylis nusiramina.

Kūdikiai turi ir savo temperamentą

Kiekvienos mamos kūdikis jau yra asmenybė. Kiekvienas mažylis savaip reaguoja į aplinką, turi mėgiamų ir nemėgiamų dalykų. Gali valgyti entuziastingai arba ne, gali būti pasyvesni. Kūdikių temperamentą tiriantys psichologai nustatė, jog 75% kūdikių gali būti priskirti vienam iš trijų asmenybės tipų, o likusieji savyje suderina ne vieno tipo bruožus. Kūdikiai gali būti:

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ