KIEK MIEGO DIENĄ REIKIA MANO VAIKUI?

Kodėl vaikams reikia dienos poilsio?

Pagrindinis dienos pogulio variklis yra nuovargis (dar vadinamas “sleep pressure”). Galėtume jį įsivaizduoti kaip į užkimštą vonią bėgantį vandenį, kuris kaupiasi su kiekviena būdravimo minute ir, pasiekęs tam tikrą tašką, paskatina kūną eiti nusnausti. Miego metu mes tarsi išleidžiame vandenį iš vonios, ir procesas vėl kartojasi atsibudus.

Kiek to nuovargio reikia – koks bus būdravimo laikas, yra labai individualu. Visa tai priklauso nuo mūsų nervų sistemos fiziologijos.

Kuo vaikas mažesnis, tuo nuovargis “prikapsi” greičiau, todėl ir miego dieną mažyliams reikia daugiau. Jiems augant, pogulių skaičius kinta, mažėja, kol galų gale lieka vos vienas. Tai nutinka apie 13 – 18 mėnesį, ir tai geroji žinia jums – rodos, niekad nesibaigiantis, NUOLATINIS kūdikio migdymas dieną greitai baigsis. Uch! Beje, pogulių trukmė ir skaičius yra… taip, labai individualūs ir skirtingi. ✨

Mažyliai, kurių poguliai yra trumpesni (jūs jau žinote, kad tai normalu), miega dažniau, o miegantys ilgesnius pogulius – mažiau.

Dienos pogulių trukmė taip pat labai individuali, todėl sprendimas stebėti unikalius jūsų mažylio miego poreikius yra geriausias. 👏🏻

⛔ BET –

Jei pastebite, kad dienos metu jūsų vaikas yra irzlus, nelaimingas, greitai susijaudina, supyksta, sunkiai sukoncentruoja dėmesį, verta paskaičiuoti dienos pogulių trukmę.

Turbūt Jums teko girdėti, kad kuo daugiau miego dieną, tuo geriau vaikas miegos naktį, bet tai nėra visiška tiesa. Vaikai išmiega tam tikra valandų skaičių per parą, todėl jei miego bus labai daug dienos metu, naktį… taip, bus mažiau. Taigi šią taisyklę būtina vertinti kritiškai, eksperimentuoti ir stebėti, ar tikrai kiek pailgėjęs dienos poilsis išsprendžia jūsų mažylio nakties miego problemas.

Dienos pogulių skaičiaus ir trukmės rekomendacijas rasite paveikslėliuose.

288697802_5151735054911425_1857189779490223455_n

Autorė:

Gydytoja, dviejų vaikų mama, sertifikuota švelnaus kūdikių ir vaikų miego specialistė Vytenė Menkevičienė | Kiškiai sapnuoja

RAŠYTI KOMENTARĄ