PIRMŲJŲ DIENŲ ŽINDYMO VARGAI IR IŠŠŪKIAI

Natūralaus vaiko maitinimo nauda patvirtinta per amžius. Kūdikio žindymas: nepakeičiamas kaip motinos meilė. Šiame straipsnyje kalbėsimės apie pirmųjų dienų, savaičių maitinimo krūtimi vargus, iššūkius ir klaidas. Nereikia pasiduoti, jei tik kažkas nepasiseka, viskas įmanoma turint daug noro, o ypač mes, mamos, dėl savo mažiausiųjų ko gero galime padaryti viską.

Priešpienio nauda

getty_rf_photo_of_baby_nursing_closeupGimus vaikeliui, su didžiausiu nekantrumu laukiame to tikrojo pieno, bet dažniausiai nesusimąstome apie priešpienio naudą ir vertę. Priešpienis – sveikatos lašai. Kiekviena mamytė jaudinasi, jog kol nėra pieno, jos mažylis alkanas, nepavalgęs ir jaučiasi prastai, bet žinokite, tai tikrai netiesa. Atminkite, vaikai negimsta alkani, gimę jie turi pakankamai maisto medžiagų likusių iš mamos organizmo, patekusių pas juos per virkštelę. Mažyliai tikrai nebadauja ir yra pajėgūs prasimaitinti priešpieniu bei sulaukti tikrojo pieno. Priešpienio nauda ir poreikis naujagimiui yra didžiuliai: vaikas per jį gauna vitaminų, antikūnų, augimą skatinančių medžiagų.

Kaip paskatinti pieno atsiradimą?

Svarbiausia, pirmomis dienomis, kol dar nėra tikrojo pieno, mažylį žindyti kuo dažniau ir kuo daugiau. Tik krūties stimuliacija ir dažnas žindymas paskatins greitesnį pieno atsiradimą. Reikia nepamiršti, jog dažniausiai tikrasis pienas pasirodo trečiąją vaiko gimimo dieną, tad tikrai nereikia baimintis, jog jo nėra iš kart. Taip pat labai svarbu nuogos mamos ir nuogo kūdikio kontaktas, oda su oda, šiluma ir artumas lygiai taip pat paspartina pieno atsiradimą.

Skaudantys speneliai

Ši bėda užpuola ko gero kiekvieną žindančią moterį. Beveik visada skaudamas spenelis reiškia neteisingą krūties apžiojimą. Todėl reikia išmokti teisingai paduoti vaikui krūtį ir stebėti, jog vaikas gerai ir taisyklingai ją apžiotų. Jei jaučiate skausmą, nekentėkite, saugiai ištraukite spenelį ir bandykite dar kartą. Spenelių gyjimui šiai dienai yra pilna kremukų ir kompresų, kurie ne tik gydo, bet ir nekenkia mažyliui. Visada bandykite maitinti kuo įvairesnėmis pozomis, taip atrasite jums tinkamiausią. Patikrinkite, ar vaiko liežuvio pasaitėlis nėra priaugęs. Jei niekas nepadeda, išmėginkite antspenius, sugijus speneliams, mėginkite žindyti iš naujo.

Nuovargis, stresas ir nemiga

Baby-And-MotherNuovargis, stresas ir neišsimiegojimas taip pat yra rodikliai, kurie paveikia ką tik tapusias moteris – mamomis. Kol kas nesirūpinkite tvarka namuose, neužsiimkite trijų patiekalų gamyba, nestresuokite dėl nereikšmingų dalykų, visa tai palikite vėlesniam laikui, kai mažylis ūgtels. Geriau priimkite visą siūlomą pagalbą tiek iš vyro, tiek iš artimųjų ir kitų šeimos narių. Gerkite daug skysčių, miegokite ir snauskite kartu su vaiku. Paprastai žindančios mamos kiek vėliau supranta, kad geriau išsimiega naktimis, jei kūdikis miega šalia, o ne lovelėje, tokiu būdu nereikia nuolat keltis prie vaiko, o maitinant galima ilsėtis ir ir snausti.

Krūtys kietos, guzuotos, karštos ir jas skauda

Jei taip nutiko, jog jūsų krūtys kietos ar guzuotos ir karštos, jas skauda ir tempia, vadinasi geriausias vaistas – žindyti kuo daugiau ir kuo dažniau. Kažkur susidarė pieno sąstingis ir reikia kuo skubiau krūtį ištraukti, jog nesikomplikuotų į rimtą uždegimą. Dėkite kompresus: po žindymo vėsų, kad pienas lėčiau gamintųsi, prieš maitinimą- šiltą, kad pienas lengviau tekėtų. Pieno perteklių, jei labai veržia krūtis, nusitraukite, bet tik tiek, kad pajaustumėte palengvėjimą. Ir tik jokiais būdais nenusitraukinėkite po žindymo! Stebėkite savo būklę ir temperatūrą.

Labai tikimės, jog nugalėsite visas kliūtis ir iššūkius, tikrai žindymo pradžioje reikia daug kantrybės ir ryžto. Žinoma, kai kurioms moterims žindymas būna labai sklandus ir viskas gaunasi natūraliai, kitoms – reikia mokytis, pasistengti, padirbėti. Svarbiausia – nelaikykite nesklandumų savyje ir drąsiai ieškokite pagalbos, jog visa tai tik dėl jūsų mažylio gerovės.

Taip pat skaitykite:  MOTINOS PIENAS – NĖRA NIEKO GERIAU

4 Komentarai

 • Sigutė

  Labai patiko straipsnis, tikrai naudingas kiekvienai moteriai. Ačiū dievui, kad vis daugėjo informacijos, nes ne kiekviena gali kursus lankyti, o sužinoti tikrai yra ką.

  23 kovo, 2016 at 12:46
 • Vaida

  Labai geras straipsnis!

  25 kovo, 2016 at 14:27
 • Rasa

  Tikrai tu issukiu buna ir ne vienas… mes irgi visko praejom, bet nepaisdavem, o dabar megaujames MP 🙂

  25 kovo, 2016 at 14:27
 • Jore

  O as nesuprantu, kam reikia kankintis, jei visos galimybes dabar yra maitinti buteliuku??? Nesikankinciau niekad.

  25 kovo, 2016 at 14:28

RAŠYTI KOMENTARĄ