VERSLI MAMA: INGA – “MANO GYVENIMĄ LYDI BUHALTERIJA, MADA IR KATĖS”

Be galo smagu, kad į savo verslus įsisukusios mamos nesustoja ir toliau plėtoja savo idėjas. Todėl šį kartą kviečiame susipažinti su itin veiklia, dviejų vaikučių mama – Inga.  Inga ne tik turi savo buhalterinę įmonę, bet ir augina kates, o dar ir Šiauliuose turi drabužių parduotuvę. Be visos šios gražios puokštės darbų, dar Ingoje slypi meniška gyslelė, kuri vis stumia į priekį kurti savo drabužius. Apie visus darbus, motinystės iššūkius, pakilimus ir nuosmukius šiandien mums pasakoja parduotuvės SI Mada įkūrėja Inga Nuobarienė.

si madaPradėkime viską nuo pradžių. Kaip kilo idėja atidaryti moteriškų drabužių parduotuvę? Kas labiausiai įkvėpė viso to imtis? Kodėl pasirinktote būtent šią sritį?

Vis žvalgydavausi įdomesnių drabužių. Manęs netenkino mūsų prekybos centruose masiškos gamybos siūlomas asortimentas. Pati dažnai drabužius pirkdavau iš internetinių parduotuvių, Facebook paskyroje rastų lietuvių kūrėjų. Užčiuopiau giją iš kur galima atsivežti lenkiškų bei itališkų rūbų ir ekspromtu buvo atidaryta butiko stiliaus parduotuvė. Įkvėpimo buvo daug, nes man patinka drabužių atranka, derinimas, buvau pasinėrusi visu 100proc. į parduotuvės atidarymą. Verslo vieta buvo pasirinkta Panevėžyje, senai užmirštame, atstatytame, mažame prekybos centre. Visko ėmėmės kartu su drauge, tačiau netrukus mūsų keliai išsiskyrė ir veiklą tęsiau pati viena. Panevėžyje pardavimai buvo minimalūs, tad tik atsiradus vietai Šiauliuose, ją nutariau perkelti į gimtąjį miestą. Tai įvyko 2016m. rugpjūčio mėnesį. Tuomet pradėjau pildyti asortimentą ir lietuvių kūrėjų darbais. Jų vis daugėjo (šypsosi).

Be to, dar esu ir buhalterė, turiu savo buhalterinę įmonę, tačiau norėjosi išbandyti ir kitą sritį, jutau trauką madai. Parduotuvė buvo tarsi mažos mergaitės svajonės įgyvendinimas (šypsosi), nors pardavimai nėra mano stiprioji sritis.

si madaa

 Kokia veikla užsiėmėte iki tol?

Aštuonerius metus dirbu buhaltere, turiu savo buhalterinę įmonę. Ji taip pat buvo pradėta nuo pačių pagrindų. Išsinuomavau ofisą ir tada pradėjau ieškotis klientų. O dabar turiu tris darbuotojas, kurios su mano pagalba puikiai atlieka savo darbą.

sii maTaip pat nepaslaptis, jog esate meniškos sielos ir bandote drabužius kurti pati. Kaip jums sekasi įgyvendinti savo siuvimo idėjas?

Meniška siela visada gyvavo manyje, tačiau nuo vaikystės apsiribodavau vaidyba ir dainavimu. Vasarą vyro pastūmėta į dienos šviesą išleidau pirmąsias savo dvi sukurtas sukneles. Siūti aš nemoku, bet pamodeliuoti, sudėlioti piešinį buvo įdomu. Kad pirmasis blynas būtų neprisvilęs, sakyčiau kažko pritrūko… Deja, mano kurtos suknelės klientų nesudomino... Dabar sukūriau naują sunelę, labai bijau, kad vėl nesulauks atgarsio, tačiau ši jau labiau skirta mano stiliaus auditorijai, beje suknelė tinkanti ir žindančioms mamytėms. Dar tobulintis ir tobulintis šioje srityje, bet man įdomu (šypsosi).

si6Nepaslaptis, jog ne tik mada, nuosava parduotuvė, drabužių kūryba lydi jus. Turite ir auginate dar ir kates, papasakokite ir apie tai.

Auginame Burmos veislės kates, turime jas dvi, o anksčiau užsiėmėme jų veisimu. Tačiau viena jau sterilizuota, o su kita dalyvaujame parodose ir kartą į metus ar du, susilaukiame vados. Ši veislė pakerėjo jau prieš gerus 6 metus, netrukus ir  įsigijome pirmąją katytę, vėliau įregistravome kačių veislyną – “Batuotas Katinas”. Nors mano vyras yra alergiškas katėms, tačiau šios veislės katės neturi poplaukio ir alergeno išskiria itin mažai. Man patinka dalyvauti parodose bei auginti mažus kačiukus. Visada atsakingai renkame jiems būsimus šeimininkus.

Papasakokite plačiau, ką pardavinėjate, kokį pasirinkimą klientas gali rasti SI Mada parduotuvėje?

Kadangi parduotuvė Šiauliuose, rinkausi šiame mieste dar nesančių LT kūrėjų rūbus ir aksesuarus. Parduotuvė nėra didelė, tad visko sutalpinti tiesiog neįmanoma. Pas mus galima rasti ir įsigyti nuo palto iki kepurės (šypsosi), šiek tiek avalynės, kuprinių, papuošalų. Didžiąją dalį asortimento sudaro būtent LT kūrėjų šedevrai, tačiau šiek tiek turime ir iš Lenkijos, bet ne masinės gamybos drabužių. Pas mus gali apsirengti tiek paauglė mergina, tiek jau į 5-ąją dešimtį įkopusi stilinga dama (šypsosi). Beje, prekiaujame tik moterims skirtomis prekėmis. Nors dažnai klausia ir derinių vaikams… Tačiau, tai dar tolima, o galbūt ir artima ateitis.

Pradedant kurti kažką savo iškyla daug klausimų. Kokie iššūkiai jums buvo sunkiausi?

Didžiausias iššūkis kaip išrinkti tinkamą medžiagą siuvimui. Pati labai nemėgstu lyginti rūbų, tad renkuosi nesiglamžančius arba mažai besiglamžančius audinius. Norisi ir kuo natūralesnio audinio. Šiauliuose apskritai pasirinkimas labai mažas. Renkantis internetu, audinio nepačiupinėsi, tad vėl toks minusas… Žinoma, sunku pataikyti ir į einamą mados tendenciją, juk pas mus, Lietuvoje, jos labai greitai keičiasi (šypsosi).

si(21)Bendrai Lietuvoje, tokio tipo “butikų” didžiuosiuose miestuose galima rasti tikrai labai daug. O kaip yra Šiauliuose? Ar klientų netrūksta? Ar  moterys vertina tokias parduotuves ?

Šiauliuose yra keletas seniau gyvuojančių tokio tipo parduotuvių, tačiau mūsų asortimentas stipriai skiriasi. Mano siūlomos prekės tinka vidutines pajamas gaunančioms klientėms. O ir kaip minėjau, būtent tų kūrėjų, kurių produkcija aš prekiauju Šiauliuose, daugiau niekur nerasite. Be to, turime ir Facebook paskyrą, prekiaujame joje ir siunčiame tiek Lietuvoje, tiek į užsienio šalis. Turime ir nemažą savo pastovių klienčių ratą. Manau, turėtume jų dar daugiau, jeigu parduotuvė būtų tinkamesnėje vietoje. Šiai dienai esame įsikūrę ne pačiame populiariausiame prekybos centre. Visko būna, visokių pardavimo atžvilgiu dienų ir visokių klienčių. Bet tai, kad turime vis sugrįžtančių, nemažą būrį ištikimų klienčių rodo, kad tinkama linkme einame (šypsosi). Vis dėlto mes dar “jauni” šioje srityje, tik pirmuosius metelius Šiauliuose ne taip senai atšventėme (šypsosi).

Pasigirkite savo pasiekimais, pavyzdžiui nuo ko pradėjote ir ko pasiekėte, kur esate šiandien.

Didžiausias pasiekimas, kad parduotuvė jau pati save išlaiko, nebereikia iš savo vienos veiklos investuoti į kitą. Kaip vyras sako, gana iš namų viską nešti  (šypsosi). O ir tinkamai parinkti modeliai, geros pardavėjos – konsultantės prideda daug pliusų sėkmingai veiklai vystyti. Norisi plačiau išvystyti pardavimus internetinėje erdvėje, ties tuo šiai dienai labai daug dirbu.

Ar tai, kad esate mama daro jus sėkmingesne verslininke? O gal atvirkščiai – tai netgi trukdo?

Manau, kad tai tik prideda daugiau pliusių nei minusų. Kuo mažiau laisvo laiko turi, tuo daugiau darbų nudirbi ir greičiau sprendimus priimi, na, čia mano tokia patirtis (šypsosi).

si2

Papasakokite – kaip dabar atrodo jūsų darbo diena?

Pirmenybę dabar skiriu mūsų 4 mėnesių mažylei. Visas dėmesys jai. Kadangi pirmus metus eiti tėvystės atostogų pasirinko mano vyras, tad buities reikalus dalinamės. Kai man reikia padirbėti nesulaukus mažylės miegelio, vyras su mielu noru užsiima su mažąja. Daugiausiai visus darbo reikalus tvarkau telefonu ir kompiuteriu, džiaugiuosi, kad gyvename tokioje komunikacijų erdvėje. Su parduotuve turiu taip pat nemažai darbo (užsakymai, prekių prisitatymas į parduotuvę, Facebook paskyros tvarkymas ir priežiūra bei konsultavimas joje, taip pat visi buhalteriniai dalykai). Vyras ir konsultantės daug padeda. Dažnai ta darbo diena nusikelia į vėlų vakarą, kai vaikai jau miega (šypsosi).

Ar kada nors buvo minčių, jog vis dėlto reikėtų viską mesti? Jeigu taip, kas paskatino eiti į priekį?

Buvo ir ne vieną kartą (šypsosi). Bet asmeniniai bruožai neleidžia pasiduoti, jeigu jau pradėjau, tai ir vystau toliau.

si madą

Ar galima išgyventi iš nuosavo verslo? Kokia jūsų nuomonė?

Kolkas drįstu abejoti, kad iš šio verslo mano šeima išgyventų. Verslas verslui nelygus (šypsosi). Bet ką gali žinoti, gal vieną dieną prie mano parduotuvės nusidrieks eilės klienčių, norinčių įsigyti ne vien kitų kūrėjų kurtų rūbų, bet ir mano pačios (šypsosi). Svajoti juk galima, ar ne (šypsosi)?

Kaip jums sekasi atrasti aukso viduriuką ir rasti laiko darbui bei šeimai? Ar niekas dėl to nelieka nuskriaustas?

Dažnai tenka save stabdyti darbo rutinoje ir atsitokėti, kad šeimai manęs taip pat labai reikia. Manau, šiai dienai labiausiai nuskriaustas vyras, bet jo stiprus palaikymas skatina nesustoti.

si(132)

Na, o dabar ne apie darbus, ką kartu su šeima mėgstate veikti laisvalaikiu?

Mums bet kokia išvyka – jau yra didžiausia pramoga (šypsosi). Mėgstame pasivaikščiojimus, žaidimus kartu. Smagu sėsti kartu su vyru ant motociklo ir palenktyniauti su vėju… Taip pat labai džiaugiamės, jei galime kartu su vyru vakare pažiūrėti kokį kino filmą, tik tiesa ta, kad filmo pabaigą dažniausiai man vyras papasakoja kitą rytą.

Kur galima jūsų parduodamus drabužius rasti, apžiūrėti ir juos įsigyti?

Mes įsikūrę PC Tilžė, Šiauliuose, taip pat Facebook paskyra  – “Si Mada apranga Tau“. Su mielu noru konsultuojame ir patariame.

Na ir pabaigai, ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms?

Nebijoti nerti visu pajėgumu į savo kažkokią iki smulkmenų apgalvotą veiklą. Kartais atrodo, kad geriau būti samdomu darbuotoju ir turėti begales laisvo laiko, o uždarius darbo duris tiesiog viską pamiršti, bet kai darbas yra hobis, tai išleisti pinigai ir krūvos bemiegių naktų atsiperka – pabandykit (šypsosi)!

Parduotuvė randasi PC Tilžė, Šiauliai.

Sekite Facebook: https://www.facebook.com/SI-Mada-apranga-Tau

RAŠYTI KOMENTARĄ