VERSLI MAMA: LAURA MAZALIENĖ – “PRADEDU VERTINTI RAMYBĘ BEI BUVIMĄ SU ŠEIMA”

Trečio vaikelio besilaukianti, visada besišypsanti, įkvepiančios motinystės projekto „Mamų radijas“ ir šeimos restorano “Vaflių namai” įkūrėja Laura Mazalienė, mamų akiratyje, tikrai gerai žinoma mama. Laura neslepia, jog laiko viskam tikrai pritrūksta ir retai kada lieka laiko skaniems juokams ar vakarienei. Tačiau tikisi, jog atkeliaujantis sūnus viską sudėlios į savo vietas, nes pati labai pradeda vertinti ramybę bei buvimą su šeima. Tad šiandien kviečiame iš arčiau susipažinti su Laura, jos kuriamais verslais ir motinystės keliu.

Pradėkime viską nuo pradžių, kuo užsiėmėte iki “Mamų radijo” atsiradimo?

Sumazinta_kokybe (9)“Mamų radijas” gimė dar mano žurnalistinių studijų suole. Berods, trečiame kurse. Tačiau, kol neturėjau vaikų, šis projektas man buvo labiau laisvalaikio praleidimo forma, svajonių įgyvendinomo platforma, kadangi nuo mažens patiko būti aplinkoje su mažais vaikučiais.

Iki motinystės dirbau žurnalistinį darbą portaluose ir spaudoje, vėliau – redakcinį, kol pabaigus viešujų ryšių studijas tapau vienos žiniasklaidos priemonės savireklamos projektų vadove.

Kas paskatino Jus pradėti imtis nuosavo verslo? Kaip gimė “Mamų radijas” ir pirmasis leidinys? Papasakokite, nuo ko viskas prasidėjo? Kokie buvo jūsų pirmieji žingsniai? Kas buvo sunkiausia? 

Sunkiausia – kaip ir visur, pradėti, kai nežinai, nuo ko. Mes kūrėme internetinę radijo stotį/portalą, kurie tuo metu nebuvo populiarūs. Teko labai daug gilintis ne tik į idėjinius projekto tikslus, bet ir techninius: montuoti, taisyti techniką, prižiūrėti serverius, užtikrinti sklandžias tiesiogines transliacijas… Laikui bėgant supratau, kad tai ne man. Taip “Mamų radijas” virto socialiniu projektu, kuris stengiasi rodyti įvairiapusę motinystę.

Su kokiais didžiausiais iššūkiais tenka susidurti turint nuosavą verslą? Jūsų atveju net kelis verslus?

Manau, čia mūsų kartos bėda, versle ir gyvenime mums visiems trūksta laiko. Stengiamės maksimaliai išnaudoti esamas galimybes, kas dažnai sukliudo tiesiog mėgautis veikla, kurią kuriame ar atliekame. Pati mokausi apsiimti kuo mažiau darbų, perleisti atsakomybes kolegoms… Visada svarbu priminti, kad vienas pats visų kėdžių neapsėsi, o bendradarbiavimas kuria nuostabius projektus ir mintis, tad koleginei draugystei reiktų dažniau ištarti „taip“.

IMG_0769

Kaip manote, kas yra svarbiausia prieš pradedant kurti savo verslą, realizuojant savo idėją?

Tokie du visiškai priešingi dalykai: nereali meilė ir užsidegimas daryti tai bei realus rinkos vertinimas, analizė, idėjos potencialas.

Jūsų verslai neatsiejami nuo motinystės džiaugsmų, o kokia mama esate pati?

Laiminga mama. Nes galiu save realizuoti, jaučiu palaikymą tiek iš vyro, tiek vaikai jau žino, kas tas “Mamų radijas” ar “Vaflių namai”. Dažnai būnu skubanti mama, bet šią ydą vis bandau išgyvendinti iš savo gyvenimo, nes kuo toliau, tuo labiau pradedu mėgautis buvimu su šeima čia ir dabar…

4L2A1608Koks pačios požiūris į motinystę? Kaip auginate savo vaikus?

Dažnai juokauju, kad aš geresnė draugė nei mama. Būtent tai – kuo toliau, tuo dažniau man pačiai pakiša koją, nes mergaitės labai nori laiką leisti su manimi, bet klausyti – nelabai mėgsta (šypsosi). O gal toks laikas tiesiog? Su vyru auginame lygiaverčius žmones sau, gerbiame jų nuomones, stengiamės išgirsti jas abi, ieškoti kompromisų ir niekada nesakyti „jūs turite mūsų klausyti, nes mes tėvai, o jūs vaikai“. Vengiame tokio hierarchinio suskirstymo šeimoje…

Kaip viską suspėjate: darbas, laikas šeimai, sau? Esate dviejų mergaičių mama, laukiesi trečio vaikelio, turite savo verslą ir t.t.? Ar niekas nelieka dėl to nuskriaustas?

Dažnai sulaukiu šio klausimo ir tada, man norisi paklausti, kodėl daugelis galvoja, kad mes viską spėjame? Taip, mes darome daug, bet vakare būname bėjegiai, kas mūsų šiuo metu nedžiugina… Retai kada turime laiko skaniems juokams ar vakarienei, arbatai prieš miegą. Vis kartojame, kad reikia keisti savo gyvenimus, jaučiu, kad atkeliaujantis sūnus viską sudėlios į savo vietas, nes pati labai pradedu vertinti ramybę, buvimą su šeima čia ir dabar… O verslai ir veiklos – smagu. Bet mūsų prioritetai kiti… Turime svajonę pakeliauti po pasaulį viską palikę čia (su vaikais, aišku).

Ką labiausiai mėgstate veikti kartu su šeima? Ar turite kokias šeimos tradicijas?

Tokio dalyko kaip “labiausiai” – tikriausiai nėra. Mums svarbu tiesiog būti šalia vienas kito. Man idealiai skamba – diena pas senelius kieme valgant uogas, taškantis baseiniuke ir daug juoko. Vasara, kur tu? (šypsosi).

Šeštadieniais visada kepame vaflius, dabar jau merginos jungiasi pilnu pajėgumu į šį procesą (šypsosi). Su vyru buvome sugalvoję, kad šiais metais daugiau keliausime po Lietuvą, tad bandome laikytis šio plano… Tad, jei reiktų sukonkretinti – mums labai gera kartu pažinti pasaulį.

IMG_5046

Esate itin pozityvi asmenybė. Iš kur semiatės tiek pozityvumo?

Ačiū. Manau, kad pats geriausias šaltinis – gyvenimas. Labai mėgstu stebėti žmones, analizuoti įvairias situacijas… Žinoma, visada pradedu nuo savęs. Nuolatinis ieškojimas duoda daug atsakymų, kaip ir širdžiai miela literatūra.

Na ir pabaigai, ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms?

Mano palinkėjimas toks labai konkretus: šiandien noriu palinkėti paskaityti OPRAH WINHREY knygą “WHAT I KNOW for sure”. Ši knyga pakeitė mano pasaulėžiūrą. Ar bent pavartyti ją (šypsosi).

Nuotraukos: Akvilės Razauskienės ir iš asmeninio albumo.

RAŠYTI KOMENTARĄ