VERSLI MAMA KRISTINA: “ArDe – TAI MANO TREČIASIS VAIKAS”

Sparčiai populiarėja “skandinaviškas” stilius ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Žmonės ieško išskirtinių detalių kurdami savo namus, vaikų kambarius. Šiandien norime Jums papasakoti kaip gimė du sūnus auginančios mamos Kristinos idėja siūti ir gaminti būtent tokio stiliaus vaikų kambario dekoracijas, pataliukus, baldakimus, palapines, pagalvėles ir daug kitų mielų dalykėlių. Jos kuriamos prekės tikrai yra išskirtinės ir be galo mielos. Taigi norime jus supažindinti su lietuvišku prekės ženklu ArDe, kas tai..?

Kas paskatino jus imtis nuosavo verslo, pradėti kurti?

13245399_233550177016679_1051857628910622876_nMintis įkurti nuosavą verslą nedavė ramybės jau daugelį metų, tačiau visada trūko drąsos ir ryžto to imtis. Pirmąjam mažyliui kiek paūgėjus, gimė antrasis. Vis susimąstydavau, kad laikas bėga gana greitai ir jiems greitai reikės savo kambario, kuriame galėtų žaisti, ilsėtis, kurti bei svajoti. Ėmiau domėtis vaikų kambario interjerais, idėjų ieškodama interneto platybėse. Ir, žinoma, radau visko – akys raibo nuo gražių, įdomių bei dar nematytų Lietuvoje kūrinių. Supratau, jog būtent ši sritis man yra be galo įdomi. Kurdama mažųjų aplinką jaučiuosi „savosiose rogėse“ . Galiu drąsiai teigti, jog vaikai yra mano didieji skatintojai, įkvėpėjai. Gimus jiems gimė ir ArDe, juokaudama sakau, kad tai trečiasis mano kūdikis.

Kuo užsiėmėte iki tol?

Iki ArDe atsiradimo esu išmėginusi įvairių sričių darbus, tačiau atrasti save pavyko tik mėgaujantis motinystės atostogomis.

Papasakokite plačiau apie savo verslo idėją, savo kūrybą. Kaip kilo idėja, ką gaminate, iš kur semiatės įkvėpimo?

Įkvėpimas, idėja, kūryba, visa tai yra mano sūnūs. Norėjau sukurti jiems tobulą aplinką augti, mokytis, fantazuoti… Kadangi iš prigimties esu veikli, dviejų mažylių man neužteko, norėjosi realizuoti save veikloje, kuri būtų lengvai derinama su motinyste, tad sumaniau savo idėjas atskleisti visai Lietuvai, o vėliau, galbūt ir pasauliui. Mano gaminiai yra skandinaviško stiliaus: lininiai baldakimai, palapinės, pataliukai, dekoratyvinės pagalvėlės bei vėliavėlių girliandos.

1919514_199187167119647_3159442025439140799_nKuo išskirtinės yra jūsų kuriamos prekės vaikams? Galbūt turite išskirtinių detalių, ko nesiūlo niekas kitas Lietuvoje? 

Mano prekių išskirtinumas yra lininis audinys bei pačių gaminių dizainas. Linas yra viena iš seniausių tekstilės rūšių pasaulyje, nuo seno medicinoje yra gerai žinomos lino antialerginės savybės. Tai ypač aktualu mamoms, auginančioms alergiškus vaikučius. Lininis audinys nesielektrina, todėl netraukia dulkių. Vasarą, esant aukštai temperatūrai, linas maloniai atgaivina, o žiemą – sušildo. Pastebėjau, jog lininis audinys sparčiai populiarėja ir Lietuvoje.
Manau, jog “Facebook” aplinkoje baldakimus pasiūliau viena iš pirmųjų. Taip pat ir vaikiškų prekių parduotuvėse būtent tokių baldakimų, pagalvėlių, palapinių nerasite. Sunku save vertinti, tačiau iš artimųjų, draugų bei visų kitų klientų įsigijusių ArDe siūlomus gaminius, sulaukiu daug pagyrų už išskirtinumą ir kokybę. Taip pat ArDe išsiskiria savo dėmesingumu klientui. Nepraleidžiame nei vienos žinutės, visada stengiamės nuoširdžiai patarti.

Pasigirkite savo pasiekimais – nuo ko pradėjote ir kur esate šiandien..?

Posakis – “Gera pradžia – pusė darbo”, man netinka. Pradžia buvo sunki, susidūriau su įvairiais sunkumais, tokiais kaip: nežinojimas, nemokėjimas, patirties stygius… Visos informacijos ieškojau internete. Sukūriau savo verslo planelį, ėmiau žingsnis po žingsnio eiti idėjų realizavimo link. Žinojau, jog pavadinimą turi sudaryti sūnelių vardų raidės. Pirmagimį pavadinome Aronu, o antrasis mažylis vardu Deimantas, taip ir „gimė“ mano trečiasis kūdikis, vardu – „ArDe”. Mes gyvuojame tik apie vienerius metus, bet galiu pasidžiaugti, kad užsakymų sulaukiame vis daugiau ir tikime, jog ateityje jų tik daugės.

Papasakokite visą pardavimo procesą nuo užsakymo gavimo, apmokėjimo iki rankdarbio atidavimo.

Užsakymai yra priimami “Facebook” paskyroje ir “Instagrame”. Jei klientai nėra apsisprendę dėl spalvų, mielai jiems patariame. Gavę avansinį mokėjimą, pradedame ruošti gaminius. Jei reikia, siunčiame į kitą miestą ar šalį.

Kokiu būdu reklamuojatės, kur galima pamatyti daugiau jūsų darbų? Kodėl pasirinkote būtent šiuos šaltinius, būdus?

Didžiausia reklama yra iš lūpų į lūpas ir, žinoma, “Facebook”. Esame dalyvavę bendrose fotosesijose su kitais kūrėjais, tai gan populiarus būdas reklamuotis.

Kas jums asmeniškai buvo sunkiausia ir sudėtingiausia pradedant kurti savo idėją?

Sunkiausia buvo tai, kad buvau viena. Labai norėjosi turėti bendramintį verslo partnerį, pasidalinti darbais bei atsakomybe. Kadangi idėjų turiu begales, vienai sunku viską aprėpti.

13344570_245200295851667_7029061508971337853_nAr vis dar mielai įgyvendinate visus užsakymus? Juk pasigaminti kažką sau yra viena, o daryti tai kasdien…

O taip… Tai miela širdžiai veikla. Kiekvienas užsakymas kažkuo skiriasi nuo praeitų darbų ir kiekvieną kartą galutinio rezultato laukiu su nekantrumu. Juk viena yra pagaminti pvz. pagalvėlę, nederinant jos prie nieko kito ir visai kas kita, kai žinau, jog vaiko kambario jaukumas – mano rankose.

Ar galima išgyventi iš nuosavo verslo, ar vis dėlto būtina dirbti ir samdomą darbą? 

Dabartiniu momentu šią veiklą įvardinčiau labiau kaip hobį, tačiau tikiu, jog ateityje tai išsirutulios į nuolatinį darbą, kuris atneš pastovias pajamas.

Ar tai, kad esate mama daro jus sėkmingesne verslininke? O gal atvirkščiai – tai netgi trukdo?

Buvimas mama paskatino mane imtis nuosavo verslo, tad tai jau didžiulė sėkmė.

Savo veikloje susiduriate su daugybe mamų. Ko vis dėlto mamos dažniausiai ieško savo vaikučiams? Į ką atkreipia dėmesį?

Į mus kreipiasi mamos, kurioms rūpi ne tik grožis, bet ir kokybė, mažųjų sveikata, miegas, natūralumas.

Kaip manote, ar Lietuvoje yra pakankamai vertinami rankų darbo daiktai?

Manau, kad tikrai nepakankamai. Daugelis rankų darbo gaminių kainas lygina su masinės gamybos daiktų kainomis.

Ar kada nors buvo minčių, jog vis dėlto reikėtų viską mesti? Jeigu taip, kas paskatino eiti į priekį?

14429581_1132139100207380_690109311_nMesti šios veiklos nesinorėjo, tik gal pristabdyti. Meluočiau sakydama, kad labai lengva auginti du mažylius bei dirbti. Nelengva, tačiau įmanoma, ypač, jei tas darbas mielas širdžiai. Didžiausia paskata yra artimųjų žmonių tikėjimas manimi, palaikymas bei suvokimas, kad jei ne tu, kažkas kitas padarys už tave.

Ką norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms? Ar greičiau būtumėte ta, kuri skatina, ar ta, kuri bando atkalbėti?

Drąsos, pasitikėjimo savimi linkiu visoms mamoms galvojančioms apie nuosavą verslą. Ir su nedidelėmis investicijomis viskas yra įmanoma, reikia tik labai tikėti, norėti bei siekti užsibrėžtų tikslų.

Visus gaminius galite rasti čia: https://www.facebook.com/ArDeinteriordesign/?fref=ts

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ