STEBUKLAS LENKIJOJE – KŪDIKIS GIMĖ PRAĖJUS 55 DIENOMS PO JO MAMOS MIRTIES

Kūdikis gimė praėjus 55 dienoms po jo mamos mirties. Gydytojai mamai konstatavo klinikinę mirtį (smegenys nebefunkcionavo), tačiau Lenkijoje jos gyvybė buvo palaikoma dirbtiniu būdu tol, kol vaikelis buvo pakankamai didelis, kad gimęs galėtų išgyventi.

41 metų moteriai buvo diagnozuotas smegenų auglys. Gydytojai tvirtino, jog ji nesiryžo operuoti bijodama komplikacijų. Lapkričio mėnesį moteris be sąmonės buvo atvežta į kliniką Vroclave. Atlikus tyrimus, smegenų veikla nebuvo užfiksuota.

Gydytojai moters kūne išgirdo plakant vaikelio širdutę, taip sužinodami apie 17 savaičių nėštumą. Medikai nusprenė išsaugoti vaikelio gyvybę pratęsdami moters gyvenimą bent keliems mėnesiams.

Anestezologų, neonatologų, ginekologų ir neurologų komanda intensyviai dirbo stengdamiesi išgelbėti vaikelio gyvybę. Kiekvieną dieną jie kovojo su motinos kūną puolančiomis infekcijomis ir kitais sutrikimais.

Neonatologai siekė moters gyvybę išlaikyti iki 30 nėštumo savaitės. Tačiau toks laiko tarpas išlaikyti sveiką kūną mirus smegenims yra per ilgas, kadangi organizmas nuolatos susiduria su daugybe sutrikimų.

Ginekologai kėlė tikslą moters gyvenimą pratęsti bent iki 25 nėštumo savaitės. Sukakus 25 savaitėms, vaisius būtų pakankamai išsivystęs ir turėtų realią galimybę išgyventi.

Wojtek gimė po cezario pjūvio operacijos. Jis svėrė vos 1 kilogramą. Wojtek tėtis 55 dienas kantriai laukė susitikimo su mažyliu dienos kasdien jam skaitydamas pasakas.

Po gimimo mažylis trims mėnesiams buvo paguldytas į inkubatorių. Vėliau po kelių dienų jis ir jo tėvas buvo išleisti iš ligoninės ir galiausiai galėjo grįžti namo. Dabar Wojtek laikosi puikiai ir sveria tris kilogramus.  Kiekviena diena, iš 145 praleistų ligoninėje, jo tėvui buvo labai sunki. Jis nenori savo unikalia istorija dalintis su svetimais žmonėmis. Šiuo metu jis yra ypač užimtas rūpindamasis savo mažuoju stebuklu.

Šaltinis: http://www.pregnancyvideo.net/miracle-birth-poland-baby-born-55-days-after-its-mothers-death

RAŠYTI KOMENTARĄ