KAIP VAIKAI KALBA APIE MEILĘ

Grupė tyrinėtojų uždavinėjo 4-8 metų vaikams vieną ir tą patį klausimą :“Ką reiškia meilė?“

Atsakymai buvo gerokai platesni ir gilesni nei kas nors apskritai galėjo įsivaizduoti.

1. Kai mano senelė susirgo artritu, ji daugiau nebegalėjo susilenkti ir lakuotis kojų nagų. Ir mano senelis pastoviai darė jai tai, netgi tada, kai jam pačiam rankos susirgo artritu. Tai – meilė. (Rebeka, 6 metai)

2. Jeigu kažkas tave myli, jis ypatingai taria tavo vardą. Ir tu žinai, kad tavo vardas yra saugus, kai jis yra to žmogaus burnoje (Bilis, 4 metai)

3. Meilė – tai kada eini kur nors pavalgyti ir atiduodi jam didesnę dalį savo keptų bulvių, neversdamas, kad jis ką nors atiduotų mainais (Krisė, 6 metai)

4. Meilė yra tai, kas verčia tave šypsotis, kai esi pavargęs (Terė, 4 metai)

5. Meilė – tai kada mano mama verda kavą tėčiui ir gurkšteli gurkšnelį prieš paduodama jam puoduką, kad įsitikintų, jog kava skani (Denis, 7 metai)

6. Meilė – tai kada jūs visą laiką bučiuojatės. O paskui, kai pavargstate bučiuotis, jums vis dar norisi būti kartu ir kalbėtis. Tai kaip pas mano mamą ir tėtį. Kai jie vienas kitą bučiuoja, jie atrodo kaip viena visuma. (Emilė, 8 metai)

7. Meilė – kai sakai berniukui, kad tau patinka jo marškiniai ir jis paskui juos nešioja kiekvieną dieną. (Noel, 7 metai)

8. Meilė – tai kai mama mato tėtį suprakaitavusį ir murziną ir vis tiek sako, kad jis gražesnis už Robertą Redfordą (Krisas, 7 metai)

9. Meilė – kai tavo šuniukas laižo tau veidą netgi po to, kai palikai jį vieną visai dienai (Merė En, 4 metai)

10. Jeigu tu nemyli, tai jokiu būdu neturi sakyti „Myliu“. Bet jeigu myli, turi kartoti tai pastoviai. Žmonės pamiršta. (Džesika, 8 metai)

Tyrimo vadovas Leo Baskaglija paaiškino šios apklausos prasmę. Jos tikslas buvo surasti patį rūpestingiausią vaiką. Nugalėtoju tapo 4 metų mažylis, kurio senas kaimynas neseniai palaidojo žmoną. Pamatęs, kad senukas verkia, vaikas atėjo pas jį į kiemą, užsiropštė jam ant kelių ir paprasčiausiai sėdėjo. Kai mama paklausė, ką tokio jis pasakė kaimynui, berniukas atsakė: „Nieko. Aš paprasčiausiai padėjau jam verkti“.

Šaltinis http://seimairnamai.eu/

RAŠYTI KOMENTARĄ