FOTOGRAFĖ JULIANA: “NUOTRAUKOS – GERIAUSIAS AKIMIRKŲ PRIMINIMAS”

Šiai dienai, labai populiaru įvairiausios fotosesijos. Tai ne tik puiki proga visai šeimai linksmai praleisti laiką, bet ir puiki idėja visiems kartu įsiamžinti šeimos albumui. Kūdikio gimimas, krikštynos, įvairiausios šeimos šventės ir ne tik, tas laikas, kai ateityje norėsis prisiminti, o nuotraukos – geriausias akimirkų priminimas. Juliana, tai viena nuostabi šilta fotografė, kuri puikiai sugeba ir išmano savo darbą fotografuodama bei įamžina būtent tokias akimirkas! Patikrinom, pabuvojom, puikiai praleidome laiką, o dabar galime grožėtis puikiu rezultatu. Dėl to nutarėme pakalbinti bei papasakoti Julianos istoriją ir jums. 

Pažadame, gera nuotaika lydės jus visos fotosesijos metu, o po to galėsite grožėtis puikiomis nuotraukomis. Jūsų vaikai auga, o nuotraukos Jums primins kokie jie buvo. Jaukioje Julianos studijoje jausitės tikrai jaukiai lyg namuose. Nepraleiskite progos pašėlti su savo vaikais ir tuo pačiu papildyti savo šeimos albumą.

Kaip gimė idėja pradėti fotografuoti?

15665699_10208438775707553_1716240419210646672_nIš tikrųjų viskas prasidėjo nuo mano mamos, kurią nuo vaikystės labai dažnai matydavau su fotoaparatu rankose. Jos darbą stebėdavau tik iš šalies ir pačiai labai norėjosi paspausti tą stebuklingą mygtuką, kuris sustabdo akimirkas (šypsosi). Atmintyje visada iškyla vaizdas vonioje su raudonai degančia lempute ir skalbinių virvele ant kurios pakabintos nuotraukos.
Jau būdama paauglė gavau savo pirmąjį fotoaparatą – mamos padovanotą “muilinę”. Fotografavau šeimą, gėlytes, šuniukus… Tada buvau gal šešiolikos ar septyniolikos metų.
Laikui bėgant draugai gyrė mano nuotraukas, tikino, kad pavyksta labai gražiai. Pati tikrai tobulėjau fotografijos srityje. Iš lūpų į lūpas sklido rekomendacijos, atsirado klientų, tuomet įsigijau ir geresnį fotoaparatą. Taip ir vystėsi mano, kaip fotografės, karjera. Nors anksčiau galvojau, kad su fotografija nieko bendro neturėsiu, dabar su šia sritimi sieju visą savo ateitį. Na, o šiuo metu krikštynoms bei kitiems renginiams užsakyta jau beveik visa ateinanti vasara.

Ką fotografavimas reiškia jums?

Fotografavimas man – savotiškas išsireiškimo būdas, galimybė parodyti kitiems kaip šį pasaulį matau aš. Tai ekspresija… Tiesiog malonumas ir ieškojimas. Ieškojimas vis kažko naujo, kitaip ir neįprastai… Jaučiuosi be galo laiminga turėdama tokią galimybę džiuginti žmones, įamžinti jį svarbiausius gyvenimo momentus.

Ar fotografavimas yra jūsų pagrindinis darbas dabar? Ar įmanoma iš to pragyventi? Ar būtina šalia ir dirbti kitą darbą?

Manau, kiekvienas fotografas savo karjeros pradžioje derina du ar netgi kelis darbus. Reikia pakankamai didelės investicijos į techniką, dekoracijas (jei numatoma turėti savo foto studiją). Palaipsniui didėja klientų ratas, daugėja užsakymų. Šiuo metu dirbu ir stengiuosi, nes labai norisi užsitarnauti gerą vardą, dar labiau išplėsti klientų ratą. Jau ir dabar yra žmonių, kurie sugrįžta kiekvienais metais, nori, jog fotografuočiau jų gimtadienius, krikštynas ar kitas progas. Tas ratas nuolatos sukasi, o kad iš jo neiškristum, turi nuolatos tobulėti, atnaujinti techniką, mokytis pati.

15401092_1178584208902047_3744803480344334097_n

Šiuo metu pilna įvairiausių fotografų, kuo išsiskiriate jūs? Kodėl klientas turėtų pasirinkti būtent jus?

Konkurencijos šioje srityje tikrai yra daug. Skirtingai nei kiti fotografai, galiu pasiūlyti nusifotografuoti savo jaukioje studijoje su daug įvairiausių dekoracijų. Tad tiems, kurie nori kažko naujo, tikrai puiki išeitis pabėgti nuo namų, viešbučių. Nuo lapkričio buvau paruošusi labai jaukų kalėdinį foto kampelį su židiniu, žalia gražuole egle ir skaniais imbieriniais sausainiais. Sulaukiau tikrai labai daug klientų! Nuotraukas sutvarkydavau ir atiduodavau per savaitę, jog kiekviena šeima galėtų jomis džiaugtis prie šventinio stalo. Ne už ilgo pradėsiu ruoštis pavasariui, keisiu dekoracijas. Štai, kad ir gėlių motyvai, sukuriantys moteriškumo, švelnumo įspūdį. Jau dabar pradedu auginti narcizus (šypsosi).

Ar tai, kad esate moteris padeda šioje veikloje?

Net labai padeda, ypač fotografuojant moteris. Lengviau surandame bendrą kalbą, lengviau perprantu jų norus ir lūkesčius. Klientės greičiau atsipalaiduoja, o tai labai daug ką reiškia galutiniame rezultate.

Ką dažniausiai tenka fotografuoti? Šeimos fotosesijas, vestuves, krikštynas, naujagimius ar..?

Daugiausia fotografuoju krikštynas ir šeimos fotosesijas, pirmo gimtadienio šventes.

14639679_1129560730471062_9097919408417781463_nIš šono pažvelgus, tai atrodo labai paprastas darbas, o kaip yra iš tikrųjų? Papasakokite kas vyksta už tų durų kur vyksta fotosesija?

Tenka fotografuoti labai greitai, vienoje rankoje laikant žaisliuką, kitoje fotoaparatą (šypsosi). Viską stengiuosi sudėlioti taip, jog mažieji modeliai jaustųsi patogiai ir smagiai. Yra labai svarbus ir tėvelių dalyvavimas fotosesijoje. Kartais juokauju, jog būtų visai smagu turėti slaptą kamerą, jog vėliau tėtis ir mama linksmai galėtų pažiūrėti ką turėjo išdarinėti, jog jų vaikas nusišypsotų it pozuotų (šypsosi).

Kur reklamuojatės? Kur galima rasti ir apžiūrėti jūsų darbus?

Socialiniai tinklai ir ypač Facebook, kuris atneša didžiausią reklamą. Taip pat turiu savo reprezentatyvią svetainę www.juliana.lt.

Ne paslaptis, jog šiuo metu pati laukiatės vaikelio. Kokie ateities planai? Kaip manote ar įmanoma suderinti darbą ir kūdikio auginimą?

Kai mažas lauktas stebuklas išvys šį pasaulį, fotoaparatą padėsiu kuriam laikui į šoną, bet tikrai neilgam… Stengsiuosi suderinti motinystės malonumą ir mėgstamą darbą. Turiu mylimą vyrą ir mamą, kurie tikrai man padės.

Na ir pabaigai, ką norėtumėte palinkėti kitoms verslioms moterims? Būtumėt ta, kuri skatina ar ta, kuri bando atkalbėti?

Bandykite ir dar kartą bandykite! Niekada nepasiduokite ir tikėkite savo jėgomis! Kaip pasakė vienas protingas žmogus, suraskite savo mėgstama darbą ir jums daugiau niekada nereikės dirbti (šypsosi).

Julianos darbus peržiūrėti galite čia:

 https://www.facebook.com/julianosfotografija/

http://juliana.lt/Julianos darbus galite rasti ir peržiūrėti čia:

 

 

 

RAŠYTI KOMENTARĄ