VERSLI MAMA: JŪRATĖ IŠ “COZY” – PRADĖTI KURTI ĮKVĖPĖ VYRAS IR TAIP GIMĖ ŠEIMOS VERSLAS

Jaukumas, natūralumas, kokybė, paprastumas – visa tai galite rasti megztuose “COZY” prekės ženklo drabužiuose. Dažniausiai, mamas kurti verslus įkvepia motinystė, tačiau Jūratės įkvėpėjas buvo jos vyras, mestelėjęs idėją pradėti kurti kažką mielo ir praktiško. Taip ir viskas prasidėjo… Taigi šiandien mūsų verslių mamų rubrikoje pažintis su dar viena nuostabia verslia mama Jūrate bei jos įkurtu prekės ženklu “COZY”.

Pradėkime viską nuo pradžių, kaip kilo idėja kurti megztus drabužius moterims?

Viskas prasidėjo visai netikėtai. Kuomet vyras, dirbantis mezgimo  – siuvimo srityje, vieną dieną paklausė: “O kodėl tau nepradėjus kurti kažką praktiško ir mielo?” Visą laiką dirbau visai kitoje srityje, nors ir slapčia pagalvodavau apie tai, bet minties nebuvo, kad galėčiau visa tai įgyvendinti. Visada buvau  išranki aprangai, matydavau daug trūkumų, norėjosi patogios bei nevaržančios aprangos. Tad pradėjau kurti tokius drabužius, kokius noriu nešioti pati.

Ar mada ir drabužiai visada lydėjo Jus? Kuo užsiėmėte iki “COZY” atsiradimo?

Visuomet domėjausi mada, žavėjo stilingi drabužiai, buvau linkusi prie rankdarbių. Mano veikla iki “COZY” buvo įvairi – nuo darbo su jaunimu iki vadovaujamo darbo. Bet save atradau ir ,,kaifuoju” “COZY” komandoje.

cozy3

Ką gaminate/mezgate, iš kur semiatės įkvėpimo?

Gaminame megztus gaminius moterims: sukneles, megztukus, kardiganus, šalius ir šio sezono perliukas – laisvalaikio kostiumas, kuris pavergė visas moteris.  Įkvėpimo semiuosi, kaip jau ir minėjau, iš to, ko nerandu parduotuvėse. Tuomet iš karto kyla mintys naujai kolekcijai. Kuriu drabužius tokius, kokius noriu nešioti pati. Man itin svarbu, kad drabužis būtų dėvimas ir mėgstamas. Labai svarbu jausmas, kai įlendi į naują megztinį ar suknelę ir jauti, kad jis sukurtas tau, nevaržo tavęs. Esu praktiška ir tikiu, kad grožis slypi paprastume. Labai daug dėmesio skiriu siūlams. Noriu, kad gaminius būtų lengva prižiūrėti, jie būti ilgalaikiai ir tvarūs.

cozy14“COZY” – šeimos verslas, ar tai netrukdo asmeniniams santykiams? O gal priešingai – tik suartina?

“COZY” – mūsų šeimos kūrinys. Jis kaip antras vaikas, o vaikai tik suartina visą šeimą. Šioje srityje puikiai vienas kitą papildome. Kiekvienas pasidaliname darbais. Aš kuriu ir pateikiu įdėjas, o vyras viską išpildo techniškai.

Jūsų idėja labai sveikintina, tačiau Lietuvoje jau turite nemažai konkurentų… Kuo išskirtinė Jūsų produkcija? Galbūt turite išskirtinių detalių, ko nesiūlo niekas kitas Lietuvoje? 

Tikrai buvo baisu paskęsti konkurentų jūroje, nes šiandien Lietuvoje labai gausu kūrėjų. Bet aš tikėjau savo įdėja ir maniau, kad atrasiu savo klientų ratą, kurie manimi patikės ir įsimylės “COZY” prekės ženklą. Man pavyko! Nieko nėra smagiau, kai klientės sugrįžta, tai didžiausia dovana. Kuo “COZY” išsiskiria iš kitų? Tai drabužių kolekcija, kuri yra tik megzta ir tinka visiems sezonams, ne tik žiemos, bet ir vasaros. Gaminame ir plono audinio drabužius, kuriuos puikiai pritaikysite pavasarį ir vėsesnią vasaros dieną.

Kas Jums asmeniškai buvo sunkiausia ir sudėtingiausia pradedant kurti savo idėją?

Didžiausias išsūkis buvo išpopuliarinti savo prekės ženklą, būti pastebėtiems tarp gausybės dizainerių, kūrėjų. Tad daugiausia laiko ir pastangų teko atiduoti šioje srityje. Bet žingsnis po žingsnio ir mus jau pažįsta. Taip pat socialinėje erdvėje esame sukūrę savo bendruomenę.

cozy15

Savo veikloje susiduriate su daugybe moterų. Ko vis dėlto dažniausiai jos ieško? Į ką labiausiai atkreipia dėmesį? 

Vienareikšmiškai visos moterys nori natūralumo.  Mūsų prekiniam ženklui siūlai keliauja iš geriausio siūlų fabriko Europoje, todėl galiu savo klientėms pasiūlyti labai kokybiškus mezginius. Stengiuosi naudoti medvilnę, vilną, liną ir kitus mūsų kraštui bei klimatui būdingus siūlus bei spalvas.

cozy17Kokia Jūsų nuomonė, ar tai, kad esate mama, daro Jus sėkmingesne verslininke?

Kad esu mama, neįkainuojama laimė, o būnant laimingai – didesni šansai būti sėkmingai!

Kokie jūsų ateities planai?

Išlikti tokiems, kokie esame – vertinantys kokybę, mylintys savo darbą. Man svarbu nepamesti savęs, kad “COZY” ir toliau žavėtų paprastumu, lengvumu ir tikrumu.

Ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms/moterims? Ar greičiau būtumėte tos, kuri skatina, ar ta, kuri bando atkalbėti? 

Norėčiau palinkėti tikėti tuo, ką darote ir žengti tik pirmyn. Skatinčiau pabandyti, nes geriau pamėginti ir suklupti, nei abejoti ir visą laiką galvoti, o galbūt man būtų pavykę.

Daugiau info:

https://www.facebook.com/mezgucozy/

 

RAŠYTI KOMENTARĄ