BUTELIUKO KARIESAS

Vis dažniau ir dažniau išgirstame apie “buteliuko” kariesą, tai viena dažniausių vaikų ligų. Šiame straipsnyje mėginsime išsiaiškinti ar tikrai buteliuko naudojimas yra taip blogai, kokios tikrosios šios ligos priežastys, simptomai ir eiga.

„Buteliuko” kariesas – tai daugelio pieninių dantų karioziniai pažeidimai, kurie vystosi, kai vaikas maitinamas iš buteliuko ilgiau nei įprasta.

Simptomai

  • Tamsūs dantys;
  • Minkšti dantys;
  • Gelsvi dantys.

Ligos priežastys

Šios ligos priežastys yra ne vien tik buteliuko naudojimas. Tai naktinio maitinimo bėda. Dažniausiai dvimečiai, trimečiai vaikai, ilgai neatprantantys nuo čiulptuko, vakarais prieš užmigdami, mėgsta pasilepinti gerdami iš buteliuko pieną, saldų mišinį, saldžias sultis ar saldintą arbatą. Taip pat viena iš priežasčių yra nesilaikymas burnos higienos. „Buteliuko” kariesas gali pasireikšti ir vaikams, kurie ilgai nenujunkomi ir maitinami krūtimi naktį.

Ligos eiga

baby-with-bottle-editVaikui nuolat čiulpiant buteliuką ir užmiegant, burnoje lieka daug saldaus skysčio, kuriame esantis cukrus yra burnos mikrobų maistas. Skaidydami cukrų, mikrobai gamina rūgštis, ardančias dantų emalį. Vaikui miegant, seilių burnoje išsiskiria nedaug, jis rečiau ryja, dantų paviršiai nepakankamai nuplaunami ir todėl susidarančios rūgštys negali būti efektingai nukenksmintos. Esant lėtiniam kariesui, danties pažeidimo vieta bus tamsi, kieta. Kai eiga ūmi, dantis bus gelsvas ir labai minkštas. Dažniausiai kariesas pažeidžia viršutinio žandikaulio priekinius dantis iš lūpos pusės.

Ligos gydymas

Žinoma, svarbiausia lankytis pas vaikų odontologą. Laiku aptiktas “buteliuko” kariesas bus lengviau ir maloniau gydomas. Po apžiūros vaiko odontologas suteiks Jums visą informaciją apie tolimesnę eigą, priežiūrą ar gydymą.

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ