Kiekviena mama nori, kad jos mažylis kuo greičiau pradėtų valgyti pats. Ir jis būtinai to išmoks su jūsų pagalba ir jums patariant.
Jeigu jūs pradėsite reikalauti iš 8 mėnesių kūdikio taisyklingai laikyti šaukštą valgio metu ir dar pradėsite garsiai šaukti, tai anksčiau ar vėliau jūsų vaikas supras: valgyti vienam neįdomu ir net baisu. Tokiu atveju nesvarbu, ką gamina mama, dėl patirto streso visas maistas tampa neskanus.
Taigi, mokytis valgyti reiktų palaipsniui ir su meile. Rezultatas – geros manieros ir apetitas.
Pradžių pradžia.
Svarbu nepraleisti momento, kada vaikas pirmą kartą atkreipė dėmesį į šaukštą (tai paprastai atsitinka 7-9 mėnesį). Jis būtinai kopijuos savo tėvų veiksmus prie stalo. Aišku, per trumpą laiką kūdikiui nepavyks įsisavinti tokios sunkios operacijos kaip įdėti maistą į burną. Bet duokite jam laiko pasitreniruoti.
Leiskite savo atžalai valgyti prie stalo taip, kaip jam išeina tik lengvai koordinuojant veiksmus. Nieko nedarykite už mažylį, tik parodykite, kaip reikia daryti ir truputį pakreipkite ranką ar stalo įrankį.
Reiktų atkreipti dėmesį, kad vaikai yra labai skirtingi ir jų valgymo poreikiai taip pat labai skiriasi. Yra vaikų, kurie valgo dažnai, bet po nedaug. Kiti gali suvalgyti sriubą, ir košę vienu kartu, tačiau atgal prie stalo greitai prišaukti jų nepavyks.
Jokių žaidimų!
Jūs norite, kad vaikas prie stalo valgytų, o ne išdykautų? Vadinasi, nereikia jo prie to pratinti – nereikėtų prie stalo atsinešti žaislų arba valgant žiūrėti televizorių.
Kantrybės.
Aišku, kiekvienas vaikas anksčiau ar vėliau pabandys sulaužyti tėvų gynybą, paleidę porą šaukštų sriubos į sieną, pasiūlys makaronų šalia sėdinčiai katei, išpils gėrimą ant senelio laikraščio…. Tai normalu. Svarbu teisingai į visa tai reaguoti:
-
Nutaisykite rimtą veido išraišką ir pagrasinkite pirštu „..va kokios dabar negražios grindys..“.
-
Pasakykite, kad taip daryti negalima. Valgį reikia dėti į burną, o ne mėtyti po virtuvę.
-
Kai vaikas pakartos jūsų judesius, pagirkite jį.
-
Jeigu tai pasikartojo, paimkite lėkštę ir šaukštą – gali būti, kad vaikas nealkanas ir nori žaisti. Pradėjo verkti? Gražinkite indus atgal ir pasakykite, kad reikia valgyti tvarkingai, nes jūs būsite priversti paimti maistą vėl.
Patarimas: norint išmokyti metų laiko kūdikį valgyti savarankiškai, naudokite „dviejų rankų techniką“. Kitais žodžiais tariant, kai maitinate kūdikį, duokite šaukštą ir jam.
Žaidimas be taisyklių.
Išmėtyta po visą virtuvę bulvių košė, apdrabstyta mama, piktas tėtis – tai standartinis vaiko valgydinimo paveikslas, kai jis dar nespėjo išalkti. Kad viso to išvengtumėte, nesodinkite vaiko prie stalo per prievartą. Duokite jam valgyti tik tada, kai jis alkanas.