MOČIUTĖ IŠ MOTINOS PUSĖS — SVARBIAUSIAS ŽMOGUS KIEKVIENO VAIKO GYVENIME! IR ŠTAI KODĖL…

Močiutė iš mamos pusės vaiko gyvenime vaidina labai svarbų vaidmenį.

Ji ne šiaip perduoda vaikui būtiniausias žinias ir dovanoja meilę, šilumą ir rūpestį – jos ryšys daug gilesnis.

Tas ryšys yra užprogramuotas genuose!

Žinomas faktas – vaikai genetiką paveldi ne iš tėvų, o iš močiučių ir senelių, lygiai taip pat, kaip tėvai gavo savo DNR iš prosenelių. Todėl dažnai būna taip, kad vaikai būna panašūs į mūsų mirusius giminaičius.

Specialistai sako, kad didžiąją savo genetinės informacijos dalį vaikai gauna iš būtent iš močiučių pagal motinos liniją.

Tuo pačiu reikia žinoti, kad viskas visada yra santykinai, kiekviena šeima yra unikali. Vaikas gali būti labai panašus ir į močiutę pagal tėvo liniją. Kai kalbama apie genetiką, nuspėti šimtu procentų tikrai labai sudėtinga.

Bet tėvams reikia suvokti, kokį svarbų vaidmenį vaidina jų giminaičiai vaiko likime ir tame, kas šiandien madingai vadinama „emociniu intelektu“.

Specialistų žodžiais tariant, netgi emocijos, kurias močiutė išgyveno besilaukdama savo dukters, gali turėti įtakos dukters vaiko vystymuisi.

Svarbu prisiminti, kad šeima – tai vientisas organizmas, visi jos nariai glaudžiai susiję.

Kartu su genais ir visu pozityvu, kurį mes matome savyje, mes perduodame vaikams ir anūkams mūsų ligas ir kenksmingas priklausomybes, įpročius ir polinkius.

Iš to galima padaryti vieną išvadą: nerūpestingai vertinti savo psichologinę ir fizinę sveikatą negalima. Tai pats blogiausias neatsakingumas, koks gali būti, nes jūs galite pakenkti ne tik sau, bet ir daugybei būsimūjų kartų.

Todėl pasirūpinkite savimi  — tai bus dovana jūsų anūkams!

Ką jūs manote apie tai? Būtinai pasidalinkite šia svarbia informacija su kitais!

Informacijos šaltinis:

www.zibainis.lt

RAŠYTI KOMENTARĄ