LIAUKITĖS BŪTI „FEISBUKINE MAMYTE“

“Ji buvo visiškai adekvati moteris, kol netapo mama“ – tikriausiai taip turėtų prasidėti ištikimo draugo išpažintis po to, kai jis „išdraugino“ jaunąją mamą iš savo socialinio tinklo. Būkim atviri – ne visada norisi spausti „Patinka“ po nevykusia naujagimio nuotrauka ar džiaugtis pirmuoju mažosios Julytės žingsniu, kuris jums visiškai nerūpi.

Kol esate laisvas nuo šeimyninių pareigų, paskutinis dalykas, kuris gali jus sudominti – tai pirmasis dantukas, šypsena, piešinys ar vaiko pasivaikščiojimas. Tačiau net nemėginkite pasakyti apie tai ypatingos „feisbukinių mamyčių“ rūšies atstovei, kuri nieko daugiau neveikia, kaip tik kuria vis naujus ir naujus foto albumus su savo brangenybės atvaizdais.

Atlikite nedidelę draugių analizę socialiniame tinkle ir labai greitai išmoksite atskirti pavyzdingas mamas nuo „feisbukinių“. Laimei, jos išsiduoda pagal kelis požymius.

BEGALĖ DEDAMŲ VAIKO NUOTRAUKŲ

tellAtkreipkite dėmesį, kad ypatingai įkyrios mamos nesustoja, sukūrusios vieną albumą „Mano princesė“, kur krauna vis naujus foto šedevrus. Nė velnio, jos kurs dešimtis naujų albumų su įvairiausiomis tematikomis ir kategorijomis: „Mūsų pirmoji šukuosena“, „Julytė šypsosi“, o „Jonukas valgo“, „Mes miegame“ ir „Mes vaikštinėjame“. Tuose albumuose prigrūsta šimtai vienodų nuotraukų, skirtumas tarp kurių – viena šimtoji sekundės dalis tarp dviejų kadrų. Paprasčiausiai jaunai mamai brangi kiekviena jos mažylio minutė, dėl to ji nesugebėjo išrūšiuoti nuotraukų.

Kaip taisyklė, nuotraukos atnaujinamos kiekvieną dieną. Ir jeigu iš pradžių jums buvo šiek tiek įdomu, kaip mažylė, ne be tėvų pagalbos, nupiešė pirmą piešinį, tai laikui bėgant nesibaigianti tokių piešinių serija vis dažniau verčia jus praleisti tokias publikacijas.

PRIVATUMO NUSTATYMŲ IGNORAVIMAS

Tai keista ir kvaila tuo pat metu. Kai internetas perpildytas jaunų mamyčių siaubingomis istorijomis apie neteisėtą jų vaikų nuotraukų panaudojimą reklaminiais tikslais (ir tai – geriausiu atveju), vis tiek atsiranda tokių, kurios atkakliai ignoruoja privatumo nustatymus socialiniuose tinkluose. Kita ne mažiau populiari situacija – akivaizdžiai nepavykusių vaikiškų nuotraukų eksploatacija interneto juokelių srityje. Mamos kraustosi iš proto, mėgindamos išsiaiškinti, kaip jų nekaltų vaikučių nuotraukos pasirodė humoristiniuose tinklapiuose. Ir tuo pat metu toliau krauna dešimtis nuotraukų, kurias gali žiūrėti visi, kas tik nori. Tokioje situacijoje tikrai nėra sudėtinga diagnozuoti susirgimą „Feisbukinė mamytė“.

NORAS UŽFIKSUOTI GERIAUSIUS VAIKO GYVENIMO MOMENTUS

Patikėkite – tai pats tikriausias priklausomybe nuo socialinių tinklų sergančių mamų melas. Jau ne kartą teko išklausyti panašius pasiteisinimus dėl ko jaunos mamos publikuoja tiek daug beprasmiškų savo vaikų nuotraukų.

Pirmas dalykas, kurį jums pasakys „feisbukinė mamytė“: ji tiki socialinio tinklo patikimumu, dėl to sukuria savotišką savo vaiko internetinį dienoraštį, kuriame fiksuoja reikšmingus jo gyvenimo įvykius. Visiška nesąmonė.

Normalios mamos tokiems reikalams sukuria uždarus tinklaraščius, nuosavus šeimyninius tinklapius, rašo dienoraštį ar sumeistrauja gražius albumus nuotraukoms. Jos supranta, kad jų vaikas – tai asmeniška ir šventa, kad į šitą sferą neturi landžioti pašaliniai ir nepažįstami žmonės.

AGRESYVI KOVA UŽ „PATIKIMUS“

Praleidai eilinį „feisbukinės mamytės“ atnaujinimą vieną kartą – atleidžiama. Praleidai antrą – kyla įtarimas, trečią – įrašo į nepatikimų žmonių sąrašą. Ir būkite tikri, kad netrukus gausite maždaug tokias žinutes: „ei, tu, kodėl neįvertini mano saulelės?“, „ji tau ką, nepatinka?“, „o gal tu pavydi?“

Bandyti ką nors paaiškinti – beprasmis laiko švaistymas. Tokiais momentais iškyla tik vienas klausimas: kaip žmogus, kuris turi tūkstantį draugų ir mažą vaiką ant rankų, sugebėjo išsiaiškinti, kad tu nė karto nepaspaudei po „saulele“ „patinka“?

IEŠKOMA BET KOKIŲ PROGŲ PRIMINTI APIE SAVO NAUJĄ STATUSĄ

Kai publikuoti jau nebėra ko, o protingos pedagogų citatos jau išsisėmė, pats laikas pereiti prie patarimų. Kai kas kreipiasi dėl išties svarbiu prašymu padėti pasirinkti gerą šeimos fotografą arba, tarkime, daktarą.

Tačiau tikra „feisbukinė mamytė“ tuo jokiais būdais neapsiribos. Ji ims klausinėti, kur nusipirkti pigių sauskelnių ar kaip teisingai daryti masažą. Ir visa tai vyksta absoliučiai viešai su funkcija „Prieinama visiems“. Kuriems galams?

Nejaugi tu išties tikra, kad tarp tavo draugų sėdi pirmaklasiai fizioterapijos ekspertai? Kodėl negalima užduoti šių klausimų specialiuose forumuose? Atsakymas paprastas: ten nesulauksi „patikimų“.

NUSISPJAUT Į PATIES VAIKO NUOMONĘ

Vaiko nuomonę apie jo nuotraukų publikavimą socialiniame tinkle sužinoti, žinoma, sudėtinga. Tačiau kodėl nepradėjus tuo domėtis bent jau tada, kai mažylis pasiekė sąmoningą amžių, jau susikūrė paskyrą tinkle ir susidarė asmeninę nuomonę apie savo fotogeniškumą? Kai kurios mamos nesupranta, kad kai jaunas vaikinukas mėgina susikurti roko žvaigždės įvaizdį, nereikėtų be leidimo publikuoti jo kronikoje nuotraukų, kur jis sėdi seneliui ant kelių. Žvelgdamas į tokias nuotraukas, taip ir regi vargšo vaiko akyse nepakeliamą skriaudą dėl mylinčios, bet absoliučiai nuo feisbuko nukvakusios mamos poelgio.

Vis dėl to reikėtų pagalvoti per kelis žingsnius į priekį. Jūs negalite žinoti, kuo bus jūsų vaikas, kai paūgės, ir negalite numatyti, ar labai jam patiks begalė jo nuotraukų jūsų kronikoje.

Šaltinis www.seimairnamai.eu

1 Komentaras

  • Kristina

    straipsnio autorius labai piktas zmogus

    23 gegužės, 2017 at 17:06

RAŠYTI KOMENTARĄ