SKIRTUMAI TARP NATŪRALAUS GIMDYMO IR CEZARIO. KAS YRA GERIAU?

Gimdymas yra tikrai neįtikėtinas ir brangiausias momentas moters gyvenime, o su juo ateina tiek daug malonumo ir tuo pačiu tiek daug nerimo. Besilaukiant pradedam galvoti apie patį gimdymą. Moteris gali pagimdyti savo kūdikį pati, bet gali nutikti ir taip, jog vaikelis išvys šį pasaulį ir cezario operacijos būdu. Abu jie turi savo privalumus ir trūkumus. Nors daugeliu atvejų natūralus gimdymas yra nesudėtingas, vis daugiau ir daugiau moterų renkasi cezario operaciją. Pamėginsime pristatyti ir parodyti abi procedūras.

Natūralus gimdymas prieš cezarį

Trumpai tariant, natūraliu gimimu kūdikis gauna makšties ir žarnyno mikrobų, kurie padeda besivystant ir stiprina imuninę sistemą, o po cezario gimęs kūdikis gali būti linkęs į tam tikras ligas ir alergijas.

cezarisvsnaturalus

Argumentai už natūralų gimdymą

Kūdikiui gimstant natūraliu būdu tenka susidurti su mikroorganizmais, kurie padeda gaminti specifinius citokinus, taip jie skatina normalų vystymąsi vaiko imuninei sistemai. Iš fiziologinės pusės, po natūralaus gimdymo mamytės atsigavimo laikas yra trumpesnis nei po cezario operacijos,  taip pat iš karto galima laikyti ir maitinti kūdikį. Ir psichologiniu požiūriu motina jaučiasi geriau žinant, kad ji aktyviai dalyvavo savo vaiko gimime.

naturalus

Trūkumai 

Kartais natūraliu gimdymo metu kūdikiui gimti tenka padėti naudojant žnyples ar vakuumo pagalbą, kuri gali pakenkti kūdikiui. Tai du labiausiai paplitę metodai normalaus gimdymo. Sprendimą priima gydytojas, priklausomai nuo atvejo. Vienintelis trūkumas šio proceso yra tai, kad kartais vaiką galima pažeisti dėl žnyplių arba vakuumo taikymo, bet atvejai yra itin reti, jei procesas yra atliekamas kvalifikuoto gydytojo.

znyplesvakuumas

Cezario operacija

Cezario operaciją gydytojai turėtų taikyti tik išimtinais atvejais, kai gimdymas natūraliais gimdymo keliais kelia grėsmę gimdyvei ir vaisiaus gyvybei. Nors šiais laikais moterys renkasi tai savanoriškai, nes nereikia kęsti natūralaus gimdymo skausmų, taip pat užtrunka mažiau laiko. Tačiau šis gimimo procesas turi ir savų minusų: jis ženkliai padidina infekcijų tikimybę ir užtrunka daugiau laiko fiziškai atsigauti mamytei po pačios operacijos.

cezaris

Abu metodai tikrai labai skiriasi viena nuo kito, ir jie abu turi savo privalumus ir trūkumus. Esmė istorijos yra užtikrinti saugų kūdikio atėjimą ir mamytės sveikatą. Kiekvienas atvejis ir kiekvienas pacientas yra skirtingas, todėl galutinis gydytojo tikslas yra užtikrinti saugų vaiko gimimą ir padėti mamytei ramiai susilaukti savo kūdikėlio.

9 Komentarai

 • Toma

  As tik uz cezari!!!!

  8 gruodžio, 2015 at 9:01
 • Vaida

  Zinoma, kad naturalus gimdymas, taip gamtos sutverta, taip ir turi buti…

  8 gruodžio, 2015 at 9:02
 • LIna

  Aisku cezaris

  8 gruodžio, 2015 at 11:41
 • Vilma

  Tik natūralus gimdymas ! Blogiausiu atveju, cezaris. Keista, kai mamos sako, kad bijo gimdymo skausmų ir t.t. tokia yra fiziologija, taip jau sutverta ! Tas skausmas juk laikinas dalykas… 🙂 visą gyvenimą juk neskaudės ! P.s kiekvienai mamai reikia žinot, kad gimdymo metu vaikui skauda labiau ! 🙂

  9 gruodžio, 2015 at 11:40
 • Raimonda

  As tik uz naturalu gimdyma:)

  22 gruodžio, 2015 at 11:44
 • dita

  Sveikos mamytes,

  As jauna mamyte ir galiu pasakyti, jog daug geriau gimdyti naturaliai, juk taip gamta dave. As gimdziau naturaliai, nors bijojau jog skaudes ir panasiai, bet man tiek mama, tiek gydytojas sake jog turiu gimdyti naturaliai.
  Cezerio pjuvis – tik kritisku atveju, kai neatsiveria gimda.
  Mano dukrytei greitai 8 menesiai, sveika tvirta, valgo mano piena.

  29 gruodžio, 2015 at 14:13
 • M.

  Pagal mamos pasirinkima : arba naturaliai, arba CP. Be prievartos.

  4 kovo, 2016 at 13:08
 • K

  Aš taip pat už natūralų gimdymą. Turiu 2 vaikučius: 3-jų metų ir 4 mėnesių. Abu jie gimė cezario pjūvio opreracijos dėka. ir galiu pasakyti deja….Labai noėjau gimdyti pati, tvėriau visus skausmus abu kartus, atsivėrė gimda reikėjo gimdyti,, tačiau abu kartus nusprendė gydytojai staigiai atlikti CP. Buvo apėmę psihologinės problemos, kad ne pati pagimdžiau, nors vaikučiai abu yra sveiki ir stiprūs. tad, mamytės, palinkėsiu BANDYTI gimdyti natūraliai, kad nesigailėtumėte gyvenime, kad to nepatyrėte. Skausmas išgyvenamas.

  12 balandžio, 2016 at 7:01
 • Dovile

  Pagimdžiau 3 vaikučius – mergaites: 7 metuku; 2 metuku; 3 savaičių. Gimdymo prisiminimai dar labai ryškus. Visus tris kartus nuo skausmu norejau mirti. Bet kai pagimdydavau, labai didziuodavausi savimi, kad ištvėriau tokias kančias. Noriu padrasinti visas būsimas mamytes, pasistenkite pagimdyti natūraliai. Visoms linkiu sekmės, kantrybes ir tik gražiu minčių pries gimstant jusu angeliukams.

  18 vasario, 2017 at 18:59

RAŠYTI KOMENTARĄ