SUSIPAŽINKIME SU MERINO VILNA, JOS NAUDA IR SAVYBĖMIS

Parduotuvių lentynos lūžta nuo gausaus vaikiškų drabužėlių pasirinkimo. Bet ar kada nors prieš perkant susimąstėte kokios sudėties ir kokio audinio drabužėlius geriausia rinktis? Dar aktualiau kai kalbama apie kūdikių ir vaikų drabužius. Pirkdami žiūrėkime ne tik į rūbelio išvaizdą, bet vertėtų pažiūrėti ir į rūbelio etiketę bei sudėtį. Taigi šiandien susipažinkime su ekologiška merino vilna, apie kurią mums papasakos GREEN ROSE parduotuvės įkurėja Aistė Vyšniauskaitė – Stanevičienė.

Kas yra merino vilna?

Merino vilna – tai aukščiausios kokybės merinosų avių vilna. Merinosas – aukštų vietovių gyvūnas, kuris puikiai prisitaiko prie aplinkos sąlygų. Ši vilna išgaunama visiškai natūraliu būdu, t. y. ūkininkams auginant avis. Po to, kai jos apkerpamos, pradedamas apdorojimo procesas: balinimas arba dažymas, tačiau čia svarbiausia, kad šiame procese nedalyvautų jokie chemikalai. Merino vilnos tekstūra – be galo švelni ir minkšta, todėl labai tinka vaikučių ar šiaip jautrių vilnos šiurkštumui žmonių drabužiams megzti.  Kaip ir kitų avių vilna, merinosų vilna turi savyje natūralaus riebalo lanolino, kuris pasižymi antibakterinėmis savybėmis.

pizamos-vaikams-500x500Kodėl kūdikiams ir vaikams verta rinktis būtent merino vilnos drabužėlius?

Visų pirmiausia, tai drabužiai iš merino vilnos puikiai palaiko pastovią kūno temperatūrą, yra purūs, pralaidūs orui, leidžia suprakaitavusiam kūnui vėsti pamažu ir taip apsaugo nuo perkaitimo bei nuo peršalimo. Merino vilna pasižymi unikalia savybe sugerti bei išgarinti drėgmę, o pati išlieka sausa. Jos paviršius atstumia vandenį – vandens lašeliai nepajėgia prasiskverbti pro vilnos plaukelių paviršių – todėl merino vilnos drabužis būna sausas. Tai ypaingai aktualu kūdikiams ir mažiems vaikams, žinoma, ir suaugusiems. Tačiau pasirinkę merino vilnos drabužėlius patiems mažiausiems tikrai nepasigailėsite, or ir vaikučiui neleisite sukaisti ar sušąlti.

Kokius merino vilnos gaminius galima rasti jūsų parduotuvėje?

Mūsų parduotuvėje galima rasti įvairių gaminių. Jei kalbame konkrečiai apie merino vilną, tai šiai dienai galime pasiūlyti apatinius drabužius visai šeimai, drabužėlius kūdikiams, termo drabužius portininkams.

sliauztinukai-kudikiams-500x500

Kokios geriausios merino vilnos savybės?

Puslapiai: 1 2

1 Komentaras

  • Sandra

    Merino vilnos gaminiai man be galo patinka. Labai geras straipsnis. Savo vaikui stengiuosi pirkti kuo natūralesnius drabužėlius.

    23 vasario, 2017 at 10:30

RAŠYTI KOMENTARĄ